Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szoptatás alatt teherbe...

Szoptatás alatt teherbe eshetek az előváladéktól?

Figyelt kérdés
7 hónapja szültem és az első mensim 3 hónap után jött meg először azóta havonta van. Úgy védekezünk hogy kb 10 perce már együtt vagyunk és azután húzza fel a párom a gumit...valószínű jut belém elő ....ez mennyire veszélyes? Sok helyen olvastam hogy az elő csak akkor tartalmaz spermat ha volt egy előző aktus és a hugycsőben maradt sperma de amúgy nem tartalmazna...ez mennyire igaz? Ja és kb 4 óránként szoptatok

2017. okt. 3. 06:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagy az esélye, de benne van a pakliban. Az előváladéknan lehet sperma. A szoptatásról meg már régen kiderült, hogy nem véd a terhesség ellen. Nem véletlenül van olyan gyógyszer, amit szoptatás alatt lehet szedni.
2017. okt. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Rossz hírem van: ti nem védekeztek. Rosszul olvastad. A szoptatás pedig semennyire nem véd. Rendszeresen meg is jön, akkor miért feltételezed, hogy véd?
2017. okt. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem hozzátenni sajnos nem szedhetek semmi hormonálisat mert trombózisom és embóliám volt.

Nem feltételeztem hogy véd a szoptatás csak reménykedtem hogy így kevesebb az esély köszönöm a válaszokat

2017. okt. 3. 06:27
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én szoptatás mellett lettem most terhes.
2017. okt. 3. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt nem értem, hogy ha amúgy is húztok gumit, akkor mi értelme van az első 10 percben pucéran rakosgatni a lécet? Nekem az az érzésem, hogy sok embert felizgat a "veszély", más racionális magyarázatot nem találok erre az érdekes viselkedésre.
2017. okt. 3. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó elötti: az előváladéktól lettél terhes?

Kedves utolsó: teljesen igazad van én sem értem!!! Nekem jó a gumi de a párommal állandóan hadakozni kell hogy felhúzza és ő kéri mindig hogy legalább az elején had legyen kicsit gumi nélkül ...elég felelőtlen gondolkodás de fafejű és makacs is nem tudok vele mit csinálni

2017. okt. 3. 07:26
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Pl tudsz rá nemet is mondani ;)
2017. okt. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Te pont ugyanannyira vagy felelőtlen, vagy még jobban, mert te fogod megszívni, nem a párod (vagy egy abortusz miatt vagy a kis korkülönbséggel).


A határozott NEM egyébként varázslatos szó. A gumira "allergiás" férfiak 99 %-a egyből nem lesz allergiás, és rögtön felhúzza.

2017. okt. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%
Bár a szoptatás csökkenti az esélyt, de egyrészt amellett is lehetséges teherbe esni, másrészt ha megjött, akkor már visszaálltak a hormonjaid, tehát a peteéérésed nagyon valószínűleg már pont olyan, mintha nem szoptatnál. Úgyhogy olvass utána a megszakításos védekezésnek, pearl index és tapasztalatok - pont az vonatkozik rátok is, hogy valakiknek több tíz évig beválik, mások meg elég hamar teherbe esnek. Szóval ha szeretnétek kistesót, nem érdemes ebben reménykedni, ha meg nem szeretnétek, akkor meg védekezzetek, de ennek az öszvér megoldásnak és a havonta izgulásnak nem igazán van értelme.
2017. okt. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, h nem tudsz vele mit csinálni? Mondjuk mondj nemet... És igen, lehetsz terhes így is.
2017. okt. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!