Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szokványos, hogy ilyen sokat...

Szokványos, hogy ilyen sokat gondolkodunk azon, hogy bevállaljuk-e a babát? Tartunk tőle, hogy ilyen végleges döntést hozzunk, pedig nagyon szeretnénk mind a ketten.

Figyelt kérdés

26 évesek vagyunk a férjemmel, 7 éve vagyunk együtt, és úgy érezzük mind a ketten, hogy eljött az ideje, hogy gyerekünk legyen. Nagyon várjuk már, sokat gondolunk rá, beszélgetünk róla, hogy milyen lesz, hol lesz a kiságy, milyen hordozót veszünk majd, melyik a legkényelmesebb babakocsi, hogy fogjuk nevezni, mit mesélünk majd neki... Nagyon lelkesek és boldogak vagyunk a babázás gondolatától, de amikor arra kerülne a sor, hogy akkor babagyártás, mégis mindig a védekezés mellett döntünk. Valahogy félünk ettől a "végleges" döntéstől, pedig nagyon szeretnénk a babát, és nagyon szerelmesek vagyunk egymásba, a sok év ellenére :)


Ti is ilyen nehezen szántátok rá magatokat?


Valahogy nekem az is nehéz, hogy amikor ennyire beleélem magam a babagyártásba nem a szex az első amin jár az eszem, hanem az, hogy úristen anyuka leszek, és alig várom, hogy láthassam a férjemet, ahogy az ölébe tartja az ici-pici babánkat, aki belőlünk jött létre :)


Tartunk attól, hogy ilyen végleges döntést hozzunk. Nem állunk még készen, vagy ezen mindenki keresztül megy?


Az is nehéz, hogy ma egyre kevesebben szülnek 30 alatt... pedig a 26 már nem túl fiatal, szerintem ideális.



Mit gondoltok?



2017. nov. 8. 18:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt ti tudjatok, hogy nektek mi a legjobb, mi csak akkor vallaltunk, amikor mindketten nagyon akartuk, es semmivel nem tudtak lebeszelni rola. A masodiknal mar masabb a helyzet, szeretnenk is, de valahol meg azt erzem, nem allunk ra keszen, igy egyelore nem baj, hogy nem jon meg (6 honapja nem vedekezunk). Vegleges dontes valoban, es szamomra a vilagon a legjobb dolog a kisfiam, amellett, hogy nem rozsaszinfelhos a gyerekvallalas, fizikailag es lelkileg is megterhelo sokszor, ezert en orulok, hogy ugy vagtunk bele, hogy mar mindkeppen es 100%-osan akartuk. Van tobb baratnom, akiknel becsuszott, tehat mas volt a kezdes, de ok is imadjak a gyerekuket.
2017. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Nálunk az az érdekes, hogy szeretnénk de tartunk is tőle :) A barátaink közül még senkinek nincs babája, ez is nehéz.

2017. nov. 8. 19:11
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanigy voltam mint te, szerencsére a férjem nem ilyen aggódós, csak arra várt hogy én azt mondjam mehet. Amikor a kolleganőm terhes lett plusz mindenhol jött a baba belementem, és egy percre se bàntam meg. Most várom a másodikat, persze megint aggódom milyen lesz, de csak az vigasztal hogy még az elsőre se érzem késznek magam pedig elmúlt 2 éves, mégis jól megoldjuk, csak menni fog 😂
2017. nov. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez tök természetes amit éreztek. Új helyzet, új nehézségekkel. Nekem 3 gyermekem van most várom a negyediket. Mindegyiknél volt egy hatalmas dilemma. Főleg most a negyediknél, mert őt nem terveztük. Sokat sokat beszélgettünk erről a férjemmel. Egyértelm volt, hogy nem vetetjük el ha nekem nem gondom belőle. (3 császárom volt). Mivel az orvos rábólintott így a 12.héttől tudunk önfeledten örülni, hogy rendben van vele minden amit most lehetett látni. Most 15 hetes kismama vagyok de még mindig vannak félelmeim.
2017. nov. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én egy percet sem gondolkodtam rajta. A 2. férjemmel kb. másfél hónapja ismertük egymást, mikor először együtt voltunk és felvetődött hogyan védekezzünk, egymásra néztünk és rögtön tudtuk, hogy bizony mindketten babát szeretnénk. Valahogy éreztük, hogy megtaláltuk a megfelelő társat hozzá. Sajnos két év volt, mire sok vizsgálat, műtét és inszeminációk után összejött, de legalább az is kiderült, hogy "jóban rosszban" számíthatunk egymásra.
2017. nov. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én arra vettem rá nehezen magam, h védekezzünk, nagyon szerettem volna babát. Amint lehetett lett is.

Várjátok meg, amíg készen álltok, én azt mondom.

2017. nov. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom... Azt írod, nagyon lelkes vagy a babázás gondolatától de végül mégis védekeztek. Én akkor voltam így, amikor még nem akartam. Azt tudtam, hogy vmikor szeretnék gyereket, bármi áron (felmerült h természetesen nem lehet, hála az égnek sikerült, most várom a 3.-at), de még nem. Nekem a 30 éves kor volt a lélektani határ, azt hiszem, ha nem lettem volna 29, még vártam volna. Na ezzel kicsit ellentmondtam magamnak... :) Elkezdtünk próbálkozni, és közben már a kedvem is teljesen megjött.

Úgy biztos nehezebb, ha ti lennétek az elsők a baráti körben, nehéz egy élethelyzetrt (fiatalság, bulizás) feladni. Mindenesetre túl sokáig ne várjatok, van, akinek evés közben jön meg az étvágy.

2017. nov. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még valami eszembe jutott, ne haragudj érte és ne vedd magadra, csak a téma kapcsán... Tavaly télen két barátnőmet is elhagyta a férje több év kapcsolat és egy év házasság után, mikor már a gyerekvállalás lett volna aktuális ...persze ott kiderült utólag, hogy voltak jelek. De ez a gyerekvállalás tényleg egy olyan egy kapcsolatban...addig lehet lébecolni egymás mellett, de az már egy komoly döntés.
2017. nov. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi is 6 év után döntöttük el, hogy akkor jöhet a baba. Nem rajtam múlt. A párom nem érezte magát még készen rá. Az első védekezés nélküli szex nagyon furcsa érzés volt számomra. És most, hogy babát várok néha nekem is vannak kétségbeesett gondolataim, hogy úristen anya leszek... viszont tudom, hogy erre vártam 22 éves korom óta :-)
2017. nov. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia bocsi nem igazan olvastam vegig de annyit megemlitenek hogy "A hulyek paradicsoma" filmben is azert halnak ki a magasabb intelligenciaju emberek mert sokat gondolkodnak a gyerekvallalason, s addig gondolkodnak amig keso nem lesz... az alacsony intelligenciajuak meg szorjak mindenfele magvaikat ha kell ha nem. 😂

Egyebkent normalis ennyit gondolkodni rajta hiszen nagy valtozassal jar. De hajra

2017. nov. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!