Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem teszik kötelezővé...

Miért nem teszik kötelezővé az alaptőkét gyerekvállalás előtt?

Figyelt kérdés
Nyilvánvaló, hogy egy gyerekről gondoskodni és nevelni pénzbe kerül. Tehát több pénz lesz a megélhetés, mint azelőtt. Ennek ellenére felelőtlenül, alaptőke nélkül vállalnak gyereket emberek, aztán pedig keresik a segélyeket szomorú sorsukat mesélik. Pedig sejthették előtte is, hogy az a fizetés, amiből addig épphogy kijöttek, azután már elég sem lesz.
2017. dec. 4. 11:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Az sem lenne garancia semmire. Ahol gyerekkoromban laktam, az ittani szomszédék marha gazdagok voltak, aztán beütött a szar, apuka elvesztette a jólfizető munkahelyét, anyukának semmi végzettsége nem volt, és a végén mi adtunk nekik kölcsön, pedig nem voltunk gazdagok. Én inkább IQ szinthez kötném, nagyon sok az ostoba, tudatlan, írni is alig tudó lény, elég csak körülnézni itt... Bár tény, 0 nap munkára ne szüljön, mert az a 28ezres vagy mennyi gyes, nem igazán elég semmire. Max arra, hogy rendelken netet, és telisírja a facebookot, hogy nekkk milyen rossz.
2017. dec. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%
Mert így is fogy a magyar, ha még ilyen kitétel is lesz, akkor fele ennyi se születne. A másik, mi az az alaptőke, amire lehetne szülni. Nekünk házunk, nyaralónk a Balatonnál, 2 autónk és 3 milliónk volt amikor megszületett az első gyerekünk. 3 éves volt, mikor becsődölt a vállalkozásunk, a megtakarításunkat villámgyorsan éltük fel. Aztán másba kezdtünk és bejött, ma már megint jól állunk már tesó is született, de simán el is szegényedhettünk volna. Édesanyám, bár jogász volt, a semmire vállalt minket, aztán amikor meghalt szegény, mégis akkora örökséget tudott hátrahagyni, hogy mind a ketten abból jól el tudtuk kezdeni az életet. Annyi példát látok, hogy generációk között fel és le is tud mozogni az anyagi lét, nem is keveset.
2017. dec. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
75%
Az első kérdésem az, hogy neked mi lenne az az alaptőke amit kötelezővé tennél? Aztán majd válaszolok a fő kérdésedre.
2017. dec. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
Én is inkàbb intelligencia szinthez kötném.Egy intelligens,szorgalmas ember àltalàbam el tud helyezkedni.Itt azokkal van probléma,akiknek sem lehetőségük,sem szàndékuk nincs magukat eltartani.
2017. dec. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
93%
Inkább a szándék hiányzik ezekből, lehetőség rengeteg helyen van, mert már mindenhol hiány van.
2017. dec. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

És ha lenne kötelező laptőke a törvényben, de ennek ellenére valaki teherbe esik, akkor mi lenne a szankciód?

Abortuszra köteleznéd? Azt nem lehet. Emberi jogok.

Elvennéd szülés után a gyereket? Az több költségbe kerülne, mint havi 25600+12200 ft-ot adni a szülőnek az első 3 évben...


Vagy hogyan oldanád meg azt hogy ne is foganjon meg a gyerek?

2017. dec. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
67%

Nem tudom ti milyen sok lehetőségről beszéltek, mert itt nálunk mindenhol a simlisség megy csak. Tudjátok, a bejelentünk 4 órára de dolgozzál ténylegesen le 8-10 órát. Ez a jellemző felénk. Ezzel a 4 orásr bejelentettel előrébb leszek gyed szempontjából? De vállalhatok gyári munkát is 3 műszakban, vagy elmehetek minimálbérért is, csak akkor a minimálbéres gyedem, kb majd annyi lesz, minta 0 munkanappal mennék szülni.

Itt nem csak a gyereket vállalókkal van baj. Szerintem a kevés tőkén túl sokkal rosszabb ha írni, olvasni, gondolkodni nem tudó emberek vállalnak gyereket...


És ha megengedsz még egy véleményt: attól mert én szülés előtt dolgoztam, van hol laknom még nem biztos a helyzetem. Mert akárkivel történhet olyan, amire nem számít, pozitív ls negatív dolog is.

Sok olyat ismerek aki fent kezdte, de lent végezte és forditva is. Ez egy olyan világ már, ami teljesen más mint rég, és "mit se számít honnan jössz.

2017. dec. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 Alain Delon ***** válasza:
100%
Jogilag kivitelezhetetlen lenne.
2017. dec. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
80%

Nem lehet így általánosítani... ok te ezt a példát láttad, én meg sok olyat, mint a sajátom is, hogy gyerek előtt nem volt célja az életemnek, éltem napról napra, tökéletesen megfelelt a minimálbér...

De ahogy megszületett a kisfiam és elősször mentem be a korházba megnézni őt és az asszonykámat, olyan lökést kaptam, hogy fél éven bellül meg 3*oztam, 5 éven bellül pedig meg 10*eztem a havi bevételemet... gyári szallagmunkásból mára jólmenő asztalos vállalkozásom van., igaz kidolgozom a belemet, de nem szűkölködnek a gyerekek semmiben.

2017. dec. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Te mennyit gondolkoztál ezen a kérdésen mire ki írtad?

Tényleg ennyire pihent vagy h ez a kérdés kipattant az agyadból?

Szted nincsenek elég korlátok,még akkor keresni is kell?

Sztem foglald le magad, terheld az agyad más gondolatokkal.

2017. dec. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!