Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért nem teszik kötelezővé...

Miért nem teszik kötelezővé az alaptőkét gyerekvállalás előtt?

Figyelt kérdés
Nyilvánvaló, hogy egy gyerekről gondoskodni és nevelni pénzbe kerül. Tehát több pénz lesz a megélhetés, mint azelőtt. Ennek ellenére felelőtlenül, alaptőke nélkül vállalnak gyereket emberek, aztán pedig keresik a segélyeket szomorú sorsukat mesélik. Pedig sejthették előtte is, hogy az a fizetés, amiből addig épphogy kijöttek, azután már elég sem lesz.
2017. dec. 4. 11:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
73%

Én viszont rejtett kamerával + hangfelvevővel megfigyeltetném az embereket, és pszichiáterrel döntetném el, hogy alkalmasak e gyereknevelésre, mert sokkal jobban zavarnak a lelkileg/fizikailag bántalmazott gyerekek és a belőlük vált felnőttek, mint a csórók.


Inkább legyen nélkülöző gyerekkora valakinek, mint bántalmazott.

2017. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
66%

Az alaptőkéhez egy olyan állás kell, ami viszonylag jól fizet akkor is, ha még nincs gyerek. Egy jó álláshoz meg intelligencia, hozzáértés, szorgalom és kitartás szükséges.


A másik véglet: hiába van meg az alaptőke, néha a jólét miatt nem tudják a szülők, hogy mire költsék a millióikat, a gyerek fejére meg sz*rnak rá.

2017. dec. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
66%

11.

Ezt előre nem lehet látni, láttam sok olyan anyát, akik évekig vártak a gyerekre, szinte tökéletesnek tüntek, aztán kész idegroncsok lettek.

2017. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
12:10 : Az elvárt alaptőke nagysága 500e Ft lehetne gyerekenként.
2017. dec. 5. 05:46
 15/28 anonim ***** válasza:
21%
És az mire elég szerinted?... tegnap költöttem annyit.
2017. dec. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Így is sok az a par aki arra var, hogy legyen elég pénze gyereket vállalni, var addig míg kifut az időből a végén meg költheti orvosi ellárásokra mert nem jön össze mar a baba. Szerintem butaság, hétköznapi munkát végző magyar embernek soha nem lesz annyi penze, hogy azt mondja: vegre! Nyilvan vannak azok az emberek akik haznak nem nevezhető építményben élnek és 5.gyereküket is megszülik.... de ott mas baj is van, na őket jó lenne kontrollálni... én pl rengeteg mindent használtan vásároltam meg és rengeteg kis ruhát kaptam a csaladtól barátoktól. Szerinten a kezdés nem olyan nehéz, van aki 300000 ft-os babakocsit tologat, én 40000 ft-osban toltam a gyerekemet. És abban fogom a következőt is majd. Ami drága az a pelenka es ne adj isten tápszer, gyógyszerek.
2017. dec. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%
500eFt ma már mire elég szerinted? Főleg ha beüt valami váratlan dolog?! Elmondom, semmire.
2017. dec. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Egy baj van, hogy senkinek a haloszobajaba nem tudnak bemaszni a torvenyhozok hogy megakadalyozzak a gyerekcsinalast. Az vallal gyereket, aki akar. Amugy meg jol meno vallalkozas is becsodolhet es forditva, akik jelenleg nem elnek fenyesen meg feltornazhatjak magukat egy jobb szintre. Semmire semmi garancia.
2017. dec. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
95%

Még mindig nem válaszoltál.

Akinek nincs 500ezer forintja, és teherbe esik, azzal mit csinálnál?


Vagy akinek van, terhes lesz, de pl valamiért el kell költenie, így szüléskor már nincs?


Miért gondolod, hogy ha valakinek van 500ezerje akkor már vállalhat gyerekekt???


Nem lehet pénzhez kötni a gyerekvállalást.

Aki 1milliót keres, annak van 500ezerje? És ha 800ezer a hiteltörlrsztése?

Mindenkinél vagyonosodási vizsgálatot csinálnál gyerekvállalás előtt???


Én 4,5 évvel ezelőtt úgy 40ezret költöttem a babacuccokra. Nem azért, mert nem volt több, hanem mert ebbe belefért ami kellett. A babakocsit anyós vette (25ezer volt), tökéletesen kiszolgált, a babaágyat kölcsönbe kaptam a barátnőmtől. A fiunk soha semmiben nem szenved hiányt. Jól élünk, bármikor bármit meg tudunk venni, amire szükségünk van.

Akkor minek is az 500?

2017. dec. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
78%
Engem inkább az érdekel, hogy ezt csak Magyarországra értetted, vagy globálisan? Utóbbi esetben hogyan oldanád meg annak a kb. 3-4 MILLIÁRD embernek a sterilizálását, akiknek esélyük sincs arra, hogy megfelelő alaptőkét összegyűjtsenek?:-)
2017. dec. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!