Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van már két gyerekem, rendes...

Van már két gyerekem, rendes 28 napos ciklusaim vannak. Voltam nőgyógyásznál azt mondta PCO-s vagyok. Tényleg lehetséges vagy tévedhetett?

Figyelt kérdés
Mindkét gyermekem spontán fogant nem terveztük megszakítással "védekeztünk".

2017. dec. 5. 09:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Létezik hogy amikor a gyerekekkel terhes lettél még nem voltál pcos. Ez később is ki tud alakulni!


De egyébként ezt mire alapozta a doki, hogy az vagy?

2017. dec. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hüvelyi Uh-án látta a cisztákat mindkét petefészkembe. én azt hittem ez ilyen veleszületett dolog.... a hajam nem hullik, nem vagyok túlsúlyos sem, se szőrös. tervezzük a kövi babát, de most jól megijesztett van így reményem?
2017. dec. 5. 09:53
 3/13 anonim ***** válasza:

Vékony lányok is van hogy pcossal szenvednek, nem csak akinek túlsúlya van. A cisztás petefészek nem jó jel, sőt ez az egyik pcos tünet mellett. De ha a ciklusod magától jön meg szabályosan, akkor nagy gáz nem lehet.

Mozogj sokat, étkezz egészségesen és próbálkozzatok.


Vagy már próbálkoztatok de hiába?

2017. dec. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
az első hónap próbálkozás után rögtön pozi tesztem lett, de egy hét múlva két napig vérzésem volt, mostanra kaptam csak időpontot a dokihoz de nem látott semmit, vérvétel negatív. de 5 különböző márkájú erős pozi tesztem volt, uh valami tutira elindult csak elment. de ha beteg vagyok hogy eshetek ilyen könnyen teherbe? és vajon emiatt ment el a baba?
2017. dec. 5. 10:04
 5/13 A kérdező kommentje:
ja a vérzésem több mint egy hete volt, akkor is vizsgált doki 5 hetes lehettem mensi szerint de nem látott semmit, mondjuk hátrahajló méhem van állítólag úgy nehezebb megtalálni, akkor az a doki azt mondta h a rákszűrés miatt vérzek szerinte nem vetélés mert nem darabos a vér, de hát csak akkor történhetett gondolom én....
2017. dec. 5. 10:06
 6/13 anonim ***** válasza:
Bizonyos pco ciszták okoznak fals pozi tesztet
2017. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
lehetséges mert ma is csináltam egy tesztet és halvány pozi, de a tegnapi vér ugye negatív.... csak az a furcsa h elmaradt mensi előtt is tesztelgettem azok mind hófehérek voltak, csak a kimaradás előtt egy nappal lett pozitív halványan utána már erőteljesen az is lehet ciszta miatt?
2017. dec. 5. 12:58
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Ennyiből nem lehet megmondani, és az orvos sem éppen szakértője a PCOS-nek, ha egy UH kép alapján ezt ki meri jelenteni....

1. Létezik PCOS úgy is, hogy valakinek nem PCO-s jellegű a petefészke.

2. Teljesen egészséges nőknél is van, hogy PCO-s jellegű az UH kép.


A PCOS diagnózisához 3 dologból kettőnek kellene meglennie:

1. Hiányzó vagy ritka ovuláció. Valljuk be, ha neked totál pontos 28 napos ciklusod van, ráadásul kétszer spontán teherbe estél úgy, hogy még csak nem is akartad, akkor ennek igen kicsi az esélye.

2. Magas androgénszint klinikai és/vagy laborjelei. Azt mondod, hogy nem vagy szőrös, nem hullik a hajad, nem vagy pattanásos, tehát nagy eséllyel ez is kizárható.

3. PCO-s jellegű petefészek az UH-n. Azért ezt se mindegy, hogy nézik. Minimum 10 db. 7-10 mm-es tüszőnek kell lennie mindkét petefészekben vagy a petefészek térfogatnak 10 cm3 felett. Kérdés, hogy a tiéd tényleg ilyen-e. Ugyanis az, hogy van benne néhány érésben lévő apró folliculus, az tök normális.


Az pedig nettó baromság, hogy a teszt a PCOS miatt is lehet pozitív. A PCOS-ban lévő ciszták, amik igazából az érésben megrekedt petesejtek, azok nem termelnek HCG-t, amit a teszt kimutat.

2017. dec. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta az orvosom, hogy ő még nem találkozott a 35 év alatt olyan esettel, hogy cisztáktól valakinek pozitív legyen a terhességi tesztje. a vérvétel teljesen negatív, semennyi hcg-t nem mutat?
2017. dec. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó vagyok. Testvéremék 2 évet vártak a gyerekere PCOS miatt és soha nem volt pozitív a tesztje, de van még 2 barátnőm is így. Tényleg butaság, hogy emiatt pozitív a teszted:).
2017. dec. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!