Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan győzzem meg a barátom...

Hogyan győzzem meg a barátom arról, hogy tényleg képes lennék egy gyerek felnevelésére és belemenjen?

Figyelt kérdés
Én egy 16 éves lány vagyok. Van egy barátom akivel 1 éve vagyunk együtt. Az lenne a problémám, hogy én szeretem a gyerekeket nagyon és szeretnék is egyet. De mindenki akinek mondtam az csak annyit mondott, hogy fiatal vagyok. Pedig az én érvem az nem a kor mellett szól, hanem az érettség mellett! Van akinek már lehet gyereke, de minek neki ha nem érett. Én pedig tudom magamról, hogy igen is képes lennék felnevelni egy gyereket, hiába vagyok fiatal. De senki nem ad rá esélyt, hogy bebizonyítsam. A barátom is érett hozzá egyébként.Egyébként az anyagi háttér is megvan meg a felelősség tudat is mind a kettőnknél! Segítsetek mert nagyon fontos nekem!
2010. jún. 7. 13:23
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
82%

Nekem is az első kérdés ami eszembe jutott, hogy hogy lehet valakinek 16 évesen megfelelő anyagi háttere egy gyerekhez? Hiszen a gyedhez 2 év munkaviszony kell. Te pedig elvileg még csak dolgozni is mostanában kezdhetnél. Vagy tényleg a párod annyira gazdag, hogy simán eltartanátok egy gyereket?


A másik, számomra már a "hogyan beszéljem rá a barátom" résznél világossá vált, hogy te abszolút nem vagy érett, csak annak hiszed magad.

2010. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
12%

Szia:)


Azt hiszem nagyon le fognak pontozni, de én melletted állok:) Én egy 19 éves lány vagyok, aki nagyon szeretne gyereket a párjától:) Viszont nekem nem kellett győzködni a páromat, mert ő is nagyon szerette volna:) És most úgy néz ki, h sikerült:) Írtam is ki kérédst ide, de nagyon le lettem oltva.. Aztán egy pillanatig úgy gondoltam, hogy igazuk van.. DE a szívem máshogy döntött, igaz akkor már mind1 volt, mert elégszer voltunk ahhoz együtt, h sikerüljön:) Én tudom, hogy akarom ezt a kisbabát, és mindent megadok neki, fel tudom nevelni. A párom ugyanígy gondolja:) Mi nagyon szeretjük egymást, lassan másfél éve:) És szeretnénk egy család lenni:) Édesanyámnál fogunk lakni, én nemsokára befejezem a sulit és megyek dolgozni. Addig anyu fog támogatni.. És egyáltalán nem fogunk élősködni rajta, mindent meg fogok tenni, hogy el tudjam tartani a picit:) Anyu nagyon is fog örülni neki!! Tudom nehéz lesz, de az életben mindig lesznek/vannak nehézségek, amiért gondot okozna a baba:) És semmi garancia nincs rá, hogy pl 5 év múlva jobb lesz:( Akkor sem biztos hogy találok állást, lesz elég pénz stb.. Ha meg mindenben maximumot akarnánk, akkor minimum 10 évet kellene várni. Addigra lesz saját ház, karrier stb.. És lennék majdnem 30 éves.. Akkor meg sztem túl későn van már az első babához. És nem utolsó sorban sztem inkább az számít h szeretetet kapjon és nem az h van e saját ház stb. Mint ahogy anyum mondja: ahol 3 tányér van ,oda a 4. is elfér:) tehát mindent meg lehet oldani:) Ezzel azt akarom mondani, hogy nyugodtan vágj bele, persze azért gondold át nagyon jól. Beszéld meg a barátoddal, hogy mit szeretne. Ha ő is benne van, akkor semmi akadálya a dolognak. Az a lényeg hogy mindketten akarjátok:) Nagyon sok sikert NEktek!! Remélem bátor leszel és kitartasz a vágyadnál:) Minden jót kívánok:) SZIA! 19/L

2010. jún. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
7%
Ha szeretnél, kérlek reagálj az írásomra:) 19L
2010. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
82%
19 évesen felnőtt vagy, aki el tud menni dolgozni ...16 évesen meg még tanköteles és nemigen dolgozhat
2010. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
62%
Jesszus. Az oké hogy te már nagykorú vagy, és a 19 már olyan necces, de legközelebb egy 13 évesnek is ezt fogod tanácsolni?
2010. jún. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
14%

13 évesnek nem fogom ajánlani:)

Viszont ha nagyon szeretne gyereket, akkor miért ne lehetne? Pl. lehet magántanuló:) Mondom mindenre van megoldás! És miért ne teljesülhetne a vágya??

2010. jún. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
32%
magántanuló? pff... túl sok szart nem ér. olyan mint az instant húsleves az igazihoz képest.
2010. jún. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
49%

19 éves L!

Írtam választ, amikor te kérdeztél, akkor is láttam hogy totál éretlen vagy, hiába a 19 éved.

Amit most írtál, abból is ez jön le. Éretlen és felelőtlenül osztogatsz tanácsot a még éretlenebbeknek.


Kérdező!

Használd ki a fiatalságodat!!! Az előttem írók leírták a lényeget, hallgass rájuk, korai még a baba.

2010. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
93%

Azért kicsi lány, mert a gyermekvállaláshoz nem elég, hogy már fiatalon akarod, meg nagy a szíved.....nálad is duplán idősebbek vagyunk, és neked is azt mondom, hogy mi is voltunk 16 meg 19 évesek. Ismerjük amiről beszélsz. Meg azt is, amikor ez HUSSSS, elmúlik, mert egy új pasi, vagy karrier, vagy egyéb....

16 éves kérdező kislány, most halál komolyan kérdem: Miért nem mész óvónéninek? VAgy tanítónak. Annyi gyereket kapsz, hogy elég is lesz...

2010. jún. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
81%
Ja igen, és mi a különbség gyermekvállalás szempontjából a 13 és a 16 éves lányok között? Azt mondod, 13 évesnek nem tanácsolnád. (tegnap pont írtam egy 13 éves kislánynak itt, aki már szexel)
2010. jún. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!