Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan győzzem meg a barátom...

Hogyan győzzem meg a barátom arról, hogy tényleg képes lennék egy gyerek felnevelésére és belemenjen?

Figyelt kérdés
Én egy 16 éves lány vagyok. Van egy barátom akivel 1 éve vagyunk együtt. Az lenne a problémám, hogy én szeretem a gyerekeket nagyon és szeretnék is egyet. De mindenki akinek mondtam az csak annyit mondott, hogy fiatal vagyok. Pedig az én érvem az nem a kor mellett szól, hanem az érettség mellett! Van akinek már lehet gyereke, de minek neki ha nem érett. Én pedig tudom magamról, hogy igen is képes lennék felnevelni egy gyereket, hiába vagyok fiatal. De senki nem ad rá esélyt, hogy bebizonyítsam. A barátom is érett hozzá egyébként.Egyébként az anyagi háttér is megvan meg a felelősség tudat is mind a kettőnknél! Segítsetek mert nagyon fontos nekem!
2010. jún. 7. 13:23
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
13%

Azért, mert 13 évesen kislány és valóban éretlen!

16 évesen azért sokkal komolyabb, és az sem biztos, hogy egyből teherbe esik.. Amire megszüli már 17 lesz, majdnem felnőtt:)

2010. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
89%

Azért ez vicces. Általában azok igyekeznek lebeszélni itt a fiatal lánykákat a babáról, akiknek már van gyerekük. Vajon miért?

Mert van tapasztalatuk és tudják miről szól a gyerekvállalás, nevelés.


19/L neked van ezen a téren tapasztalatod? Nincs! Akkor inkább ne biztasd a nálad is fiatalabbat arra, amiről fogalmad sincs.

2010. jún. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
13%
Vannak hasonló korú ismerőseim akik boldogan nevelik a babájukat:)
2010. jún. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%
84%-os láttam másik kérdésnél írtál.. és azt írtad h bánod hogy "szórakoztatok" és csak most vállalsz babát 36 évesen..
2010. jún. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
12%
Akkor minek osztod az észt:)? Azt akarod, h mindenki "öregen" szüljön?? Sztem az sokkal gázabb, minthogy 16 évesen!
2010. jún. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
82%

15:01


érdekes nekem nincsenek. hát, kinek milyen az ismeretségi köre...

2010. jún. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
82%

15:15!

Akkor más lesz az a 84%-os!

34 vagyok, 2 gyerekem van, és nem "szórakoztam".

2010. jún. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is várj még vele. Lehet, hogy aranyos egy gyerek, de teljesen más még a kistesó is, mint a saját. Hidd el!

Nem csak játék és kacagás, noha az élet legszebb feladata, de piszok nehéz!


Ha meg erről az apajelöltet meg kell győzni, akkor eleve nem fog menni. Bizonyítsd neki, hogy érett vagy, de ne azzal, hogy folyton azt duruzsolod neki, hogy mennyire szeretnél egy kisbabát. Ez ugyanis épp a gyerekességedet bizonyítja.

Ez csak egy tipikus tini hülyeség, anya meg apa ellenzi, úgyhogy biztos jó móka, és csupa buli az egész. Ez nem így működik. Egy gyereket nem rakhatsz félre, csak mert lesz egy jó koncert. Ez egy életre szól. Nem véletlen a mondás, hogy egy anyának már a testén kívül dobog a szíve. Ha gyereket vállalsz, onnantól az ő érdekeit kell néznek, érte élned. És ami a legfontosabb, türelmet tanulnod. Mellettük az élet teljesen megváltozik. A fiatalok életéről teljesen lemondhatsz. A barátaid nagy eséllyel ott hagynak, mert te a babával leszel elfoglalva, ők meg nem lesznek úgy oda, hogy látogassanak. Egy idő után nélküled megy tovább az életük. Az apa dolgozni fog, este ha látod őt meg kora reggel, de ha hazaér ő pihenni fog, és míg te örülnél, hogy hazaért és tud a gyerekkel foglalkozni, ő majd örül, hogy hazaért és tv-zhet vagy ihat egy sört a barátaival.

A férfiak gyakran alkalmi süketek ha gyereksírásról van szó, és mivel ezt a gyereket csak te akarod, minden rád fog szakadni.

Nem azzal nem értek egyet, hogy ennyi idősen szeretnél babát, hanem hogy bármi áron. Tanulj még, vigyázz az ismerőseid gyerekeire, menj le a játszóterekre ismerkedni az anyukákkal, és vállalj gyereket akkor, ha legalább az apja is részt kíván venni benne. Hidd el, egy gyereknek nagyon fontos, hogy harmonikus családban nőjön fel, ne olyanban, ahol az egyik fél nem is akarta. Ha tényleg komolyan gondolod, akkor már most tedd félre az érzéseidet és helyezd előre a gyerek érdekeit!

18L, 3 éves kisfiú anyukája

2010. jún. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
Le a kalappal, ezt jól összefoglaltad.
2010. jún. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
88%

KEdves 19/L!


Azt írod, hgoy nem fogsz élősködni anyukádon, hát akkor mit csinálsz, nem elég, hgoy a nyakára költöztök a barátoddal, még egy gyereket is szülsz a nyakára. Ha még tanulsz, és már terhes vagy, mikor akarsz te dolgozni??

Vagy megszülöd a hőn áhított gyereket, és elmész dolgozni? Vagy mégis hogy gondoltad?


Én 27 éves vagyok, 25 voltam, amikor megszületett a kislányunk (közösen akartuk, nem kellett senkit rábeszélni), 10 éves kapcsolat, saját lakás, autó és 2 év munkaviszony után. És még így is, hogy max gyedet kapok, ill. a férjem keres, pont kényelmesen megélünk.


16 évesen még mire akar valaki gyereket??? Mert "jaj de édes a kisbaba!"

Tényleg édes, aranyos, és a világ legjobb dolga anyának lenni, de én még a mai napig néha hullaként esek be este az ágyba, pedig már 20 hónapos a kislányom. Mosás, főzés, takarítás, plusz a gyerekkel séta, játszótér, stb. Elég fárasztó is, de én mostanra értem meg rá, ha mondhatom, bár én is az első lázas betegségnél sírva hívtam fel anyukámat, hogy most mi lesz...


Tanuljatok, dolgozzatok és után gondolkozzatok babán, amikor már mind2en akarjátok, és TI tudjátok eltartani őt, nem a szülők, stb. Magatoknak szüljetek, ne a szüleiteknek, ők már felneveltek 1-2, stb. gyereket.

2010. jún. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!