Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan, akinek a férje...

Van itt olyan, akinek a férje mégsem akart mâsodik gyereket, pedig korâbban úgy terveztétek?

Figyelt kérdés
Hogy dolgoztátok fel? Mi lett végül?
2018. márc. 5. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Még dolgozom.
2018. márc. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:( mennyi idôs a gyereketek?
2018. márc. 5. 11:09
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
A gyerek 1-1,5 éves kora körül ő szeretett volna rábeszélni a másodikra, de 10 éjszakai ébredéssel 0 segítséggel, úgy hogy ő is csak enni és aludni járt haza, hülye lettem volna, ha vállalom. Lányunk 3 éves kora óta pedzegetem a témát, de hallani sem akar róla, pedig már 5 éves. Én pedig kicsúszok az időből :(
2018. márc. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnálom. Még azt megkérdezhetem, a férjed mennyi idôs?


Nálunk kicsit más a helyzet, mert jó alvó, kvázi “könnyû” gyerekünk van. Most 1éves. Még nincs kizárva, hogy lesz tesó, de becsapva érzem magam, hogy a férjem ilyen bizonytalan.

2018. márc. 5. 11:40
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk így volt. Egy ideig egyet is értettem vele, aztán én elkezdtem rá vágyni, ő nem. Annyiban maradtunk, hogy várunk pár évet, ha nagyon nem akar, nem lesz. Az idő minket nem sürgetett, én 27, ő 26 volt az elsőnél, ráértünk. Most szilveszterkor mondta, hogy hát igazából jöhetne még egy :) Abbahagytam a fogamzásgátlót, jövő hónaptól próbálkozunk, 3,5 év lesz a különbség a gyerkőcök közt, ha minden jól megy.

Ha még csak 1 éves a gyereketek, szerintem adj neki időt, simán meggondolhatja magát. Vagy nem, de azzal meg sajnos nem tudsz mit csinálni :/

2018. márc. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Amit most írok, azt egyáltalán nem rosszindulatból írom. Csak azon gondolkodom, hogy az embernek mielőtt még nincs gyereke, fogalma, hogy mivel jár egy gyerek nevelése. Egy gyereket két ember vállal, és ha az egyik fél nem akarja, nem szabad erőltetni.

Hidd el, megértelek, hogy vágysz még babára, de valamiért a férjed nem szeretne. Tudom, hogy a gyerekeknél általában a nő végzi a feladatok oroszlánrészét, sőt azt írod, "könnyű" gyereketek van. Elmondta a férjed, hogy miért nem akar?

Valamennyire az is érthető, hogy becsapva érzed magad, de pont ezért írtam, hogy a gyerek előtt nem tudtátok, milyen lesz gyerekkel. Lehet, hogy a férjed nem így képzelte. És igen sajnos benne van a pakliban, hogy már nem vágyik másodikra. Egy babának pedig csak akkor lenne szabad megszületnie, ha mindkét fél igazán szeretné és vágyik rá.

2018. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, neked is 6-os.

A férjem “csak” a kora miatt nem lelkes, már elmúlt 40. Nyilván számolgat, mert hát fel is kell nevelni. Én fiatalabb vagyok. De ha most belekezdenénk, kb 2év lenne közöttük, szerintem az az ô szempontjából már nem oszt nem szoroz. Most csúnyán fogalmaztam, de ha az elsônél 40 volt, ahhoz képest nem olyan sok a 42 pl. És nem egy öreges negyvenes, sôt...

De tudom, hogy mindkettônknek akarni kell, azt nem akarom hallgatni, hogy “de te akartad a gyereket”, vagy ilyesmi.

2018. márc. 5. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!