Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha 40% esélye lenne a meddőség...

Ha 40% esélye lenne a meddőségre, vállalnál gyermeket?

Figyelt kérdés

VAn egy betegségem, sajnos nagyrészt meddőséget okoz. Én úgy érzem hogy készen állok az anyaságra ( már jó ideje), de a párom várni szeretne még. Hatalmas harcot vívok magamban. Tiszteletben tartani a párom akaratát, egywetemet befejezni, saját lakás. Azonban az idő ellenem dolgozik. Feladni azt hogy anya lehessek, néhány évért cserébe? (persze senki nem mondta így, hogy igen neked 3 év múlva nem lehet gyereked, de én nagyon félek ettől. ) Nem tudom, van e helyes döntés. A párommal sokszor beszélünk róla. MOst csak a ti vélemeényetek érdekel. Nem a megoldást várom, az életem problémáira. Ma beszéltem egy lánnyal és annyira jól esett, hogy nyíltan kimondta amit gondolt, kertelés nélkül. Ha van egy percetek, szívesen fogadok minden választ, persze kioktatást nem szeretnék.

19/L



2018. márc. 19. 19:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj. Ha a párod nem szeretené még számolnod kell azzal hogy egyedül kell felnevelned majd a picit. Ha van valami tartalékod, suli mellett dolgozi tudzs és a nagyszülök segítenének ha egyedül maradsz, akkor szép vagy nem amit most írni fogok de én amellett döntenék hogy legyen baba. Kitudja mikor jön össze, lehet 2 hónap vagy 2 év.

Èn nem tudnám elfogadni hogy ne lehessek anya, és szerintem a kapcsolatom is rámenne (Még mielött valaki beleköt nem arról beszélek ha közösen küzdünk egy babáért és eü. akadája va)

2018. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

*tudsz

*van

bocsánat csak gyorsan gépeltem

2018. márc. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Olyan nehéz dolog ez :(
2018. márc. 19. 19:32
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

I

Milyen betegseged van ha szabad tudni,mert a véleményformáló szempontjából nem mindegy.

60% hogy lehet nézd így a dolgot.19 éves vagy,a párod 20 vagy már dolgozik?El tudjátok tartani magatok és a babát? Azt nem kérdezem párod akarja e mert írtad,hogy nem. Ha terhes volnal azt mondanám tartsd meg.Igy hogy nem vagy azt mondom a 60% több mint az 50ha gyógyítható,szinten tartható a betegség én a helyedben várnék.

2018. márc. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Betegségtől is függ a dolog. Mert pl. ha PCO-s vagy IR-es vagy (mint sokan mások, köztük én is) akkor nyilván tudod, hogy a diéta/mozgás/gyógyszer rengeteget segít, meg is szüntethető az állapot idővel és odafigyeléssel.

Esetleg felfoghatod úgy a dolgot, hogy most átalakítod egészségesre az életmódodat, (fogysz ha kell) hogy amikor pár év múlva oda jutottok pároddal, hogy ő is szeretné a babát a legjobb "formában" legyél.


Nyilván vannak olyan gondok ahol sokkal sarkalatosabb a dolog (korai petefészek kimerülés pl.) de ott az orvosok szokták is jelezni, hogy érdemes minél hamarabb próbálkozni. Úgyhogy érdemes orvossal ezt megkonzultálni, másodvéleményt kérni stb. Ha pedig tényleg olyan "most vagy soha" az állapot, akkor párodnak fel kell tenni azt a kérdést, hogy akar e egyáltalán gyereket vagy nem?


De így leírva tényleg fiatal vagy még, szóval szerintem nem arról van szó, hogy 38 évesen derült ki, hogy gondod van és már tényleg "nagyon szorít" az idő.


Nyilván ez párodon és rajtad múlik, viszont bármennyire szeretne az ember gyereket, szerintem kierőszakolni ezt egy kapcsolatból nem lehet.

2018. márc. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 babyboom567 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

18 éves koromban petefészek cisztáim voltak.Úgy volt a zárójelentésen,hogy "teljesen hasüreget kitöltő,jobb és bal oldali férfiököl illetve csecsemőfej nagyságú (itt latinul volt a ciszta fajtája)".

Mindkét petefészkemnek a nagyon nagy részét kivették.És mondta az orvos,ha akarok gyereket, hogy igyekezzek terhes lenni, mert sokkal hamarabb klimaxolhatok,illetve ha megint cisztám lesz már kiveszik a maradék petefészket is.

41 éves vagyok és 15 hónapos a kisfiam:)))

Eleinte én is bele voltam betegedve,hogy lehet nem lesz gyerekem,de sokkal jobban féltem attól, hogy esetleg kiszolgáltatott leszek akár anyáméknak, vagy másnak,hisz épp akkor érettségizem.

Aztán tanultam ,éltem,dolgoztam, ráadásul a fiúval akivel már együtt voltam a műtétkor, 7 év után szakítottunk.

5 éve ismertem meg a mostani férjem,a kisfiúnk a 40.szülinapon után 10 nappal született:)

2018. márc. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Tényleg nem mindegy, mi az oka a feltételezett meddôsêgnek. Az endometriózis pl. csak egyre rosszabb lesz, hiába mûtik, újra kialakul.

De egy pcos, ir kezelhetô, ahogy elôttem is írták.


Az sem mindegy, milyen az anyagi helyzeted / helyzetetek. El tudnád-e tartani egyedül, lenne-e segítséged a családodtól, ha a apárod elhagy?


Nagyon fiatal vagy, én alapvetôen annak a híve vagyok, hogy az embernek legyen olyan egzisztenciális háttere, hogy akár egyedül felnevelje a gyereket. Ezért nem mindegy, mi az oka a feltételezett meddôségnek.

2018. márc. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

6-os válaszoló vagyok.

Még annyival egészíteném ki az előző válaszom,hogy sosem lett új cisztám, nem kellett dokihoz járni,hogy terhes legyek.

Volt 2 kolléganőm.Egyiknek megmondták sok év után, hogy nem lesz gyereke, mert olyan hormonzavara volt,és gyógyszerrel sem rendeződött.Az inszem, lombik sem jöhetett szóba nekik ezért.Mikor már nem szedett semmit, csak éltek,terhes lett,megszült,csodababa:)

A másik kolléganőmnek huszonévesen méhnyakrákja volt,kivették a méhnyakat.2 lánya lett a műtét után,természetes úton lett terhes, terhesen összevarrták a méhét.

Férjem(52 éves ,és felnőtt fiai is vannak) menye pco-s,neki is mondták,hogy nem lesz terhes.Nem szedett gyógyszert ,nem diétázott.19 hónapos a kislánya:))

Sőt külföldön már végeznek méhtranszplantációt is, amikből egészséges gyerekek születtek.A technika meg az orvostudomány nagyon fejlődik.Lehet amit ma még nem tudnak megcsinálni, azt 5 év múlva már igen.

2018. márc. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 babyboom567 ***** válasza:

Egy másik ismerősömnek, teljesen el voltak záródva a petevezetékei.Kapott gyógyszereket készültek a lombikra.És mentek az orvoshoz.És az orvos kérdezte minek jöttek.Mert hogy terhes volt.Már dobogott az embrió szíve.2 lányuk van.A második is "természetesen".Bár nem tudják hogy, hisz teljesen elvolt záródva a petevezeték.

Kitartás

2018. márc. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Endometriózisom van. Félek, hogy mire oda jutok teljesen eluralkodik rajtam. Sajnos a fogamzásgátlókból is a 4.hat a hat csak, de ez sem teljesen szünteti meg a fájdalmaim. Talán ha a fájdalom nem emlékeztetne egyfolytában, nem gondolkodnék ennyit a dolgon. A dokim azt mondta, hogy megműt ha babát szeretnénk. A párom keres már. De nyilván nem szeretném tönkre tenni az életét,azzal amit nem akar és tisztelem őt,ugyanakkor teljesen észérvekkel szolgál, amit teljesen megertek. Többször beszélgettünk erről már, hogy ha befejezem a sulit akkor jöjjön ha szeretne. Félek hogy túl sokáig húzzuk az időt. Persze mondhatnank hogy 2 év mit számít, de szerintem sokat. Ráadásul a nővéremnek is endometriózisra utaló tüneteti voltak egész életében, már évek óta próbálkoznak de nem sikerül nekik :(
2018. márc. 20. 08:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!