Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 35 év felett vállalnál gyereke...

35 év felett vállalnál gyereket vagy túlságosan aggódnál a kockázatok miatt?

Figyelt kérdés
2018. márc. 28. 13:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor ha minden -akàr dràgàbb- vizsgàlatra is lenne pénzünk.
2018. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem ideális, de nem is tartom túl későinek, többedik gyereknél meg szokványos a környezetemben. Nem aggódnék jobban, mint mondjuk 32 évesen és sokkal kevésbé, mint 40 évesen.
2018. márc. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Igen, vállaltam. 36,5 éves voltam amikor a kisebbik gyerekünk született. Nem aggódtam, az orvosommal végigbeszéltünk minden eshetőséget.

Akiket ismerek downos gyerekeket, mindnek 30 alatt volt az anyukájuk, amikor születtek.

2018. márc. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kb 38ig vàllalnèk. Ha első baba lenne, akkor 40ig. De minden vizsgálatot elvégeztetnék (fizetős is).
2018. márc. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
35,5 és 38 évesen szültem. Csináltattam fizetős teszteket és végig minden rendben ment. Az elsőnél a végén volt egy kis vérnyomás zűr, de a másodiknál egyáltalán nem jelentkezett. Most 3,5 és 1 évesek a lányok, én decemberben 40 és szuperül vagyunk.
2018. márc. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
78%
36 vagyok, van egy gyermekünk. Most úgy gondolom, még 5-6 évig beleférne a tesó.
2018. márc. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy itt azt írják ketten, ha az első baba, akkor igen. Pedig éppenhogy a sokadik baba lehet idősebb korban, nem pedig az első. A női test 40 felett jobban reagál, ha már egyszer megtapasztalta a terhességet, mintha akkor tapasztalja először. Én is 35 felett szültem, mert későn találkoztam életem párjával. A rizikó szerintem mindig ott van, életkortól függően is, mert nem mindegy, hogy egy nőnek milyen az életformája. Ha fiatalon is rossz az életformája, az ugyanúgy közrejátszik. 40 felett viszont már több okból nem szülnék, egyrészt a rizikók miatt, másrészt mert nem akarom, hogy a gyerekemnek öreg anyukája legyen, aki csak 20-30 évig lesz már csak vele. Nagyon sokan meghalnak fiatalon és ha belegondolok, hogy az iskolából frissen kikerült fiatalnak az anyja már 60 éves... Érzelmileg is nagyon nehéz közel állni egy 60 évesnek egy 20 éveshez. Óriásiak a generációs különbségek, és ahogy gyorsul fel a világ, még jobban.
2018. márc. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
23%
Kicseszés a gyerekkel ha öreg szülei vannak. Tapasztalat. Sajátomat nem tenném ki ennék.
2018. márc. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Én első gyereket nem, de egyébként igen.


40 felett pedig egyáltalán nem..


Nem csak a kockazatok miatt..

De semmi bajom azzal, ha másnak belefér

2018. márc. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
79%

Azért mondják sokan, hogy első babát igen, többediket nem, mert nagyon más, hogy van már gyereked és csak a második/harmadik gyermekről mondasz le, vagy egyáltalán nincs és összességében az anyaságról mondasz le.


Ha nem lenne gyermekem, mert mondjuk nem jönne össze, vagy 40 éves koromig nem találnék megfelelő párt, de 40 évesen teherbe esnék, akkor gondolom megtartanám. De ha már lenne egy gyerekem, akkor 40 évesen nem hiszem, hogy vállalnék.


A 35 év nálam belefér, de az biztos, hogy elmennék prenatalis diagnosztikára, még ha drága is.

2018. márc. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!