Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen élethelyzetben vállaltá...

Milyen élethelyzetben vállaltátok az első gyermeket?

Figyelt kérdés

Tervezett és nem tervezett babáknál is. Dolgoztál már, vagy még munka előtt? Biztos anyagi háttér, vagy inkább fiatal anyaság?


Én most végzős egyetemi hallgató vagyok, 25 éves. Párommal - 27 éves - 10 éve vagyunk együtt, mindig is szerettünk volna több gyermeket, jövőre lesz az esküvőnk. Úgy terveztem, hogy néhány év munka után vállaljuk az elsőt, de most úgy tűnik, becsúszott a baba. Borzasztóan örülünk neki és nagyon várjuk, de aggaszt, hogy sosem volt munkahelyem (GYES?), sosem dolgoztam, baba után ki venne fel teljesen kezdőként? Ráadásul tesót is szeretnénk. Nem vagyok karrierista, a család nekem mindennél fontosabb, szeretnék fiatal édesanya lenni, de jó lenne a szakmámban elhelyezkedni.

Páromnak nagyon jó munkahelye van, lakhatás, közlekedés, szülői támogatás abszolút megoldott.


Köszönöm a válaszokat, és nagyon kíváncsi vagyok rátok :)



2018. jún. 26. 00:36
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

A szülői támogatással arra gondoltam, hogy tudnak vigyázni a picire, amíg vizsgázok, nem anyagilag.

Nekünk is van saját lakás, három saját autó, saját építési telek és egy félkész építési terv, párom részéről jó jövedelem.

Vannak hormonális és szervi gondjaim, így olyan lehetőség is volt, hogy sosem lehet saját gyermek, erre most itt van, ráadásul nem igazán értjük, honnan...

2018. jún. 26. 08:25
 12/25 anonim ***** válasza:
91%
Több éves kapcsolat és munkaviszony, de albérletbe. Volt félretett penzünk de saját lakásra gyűjtöttünk. Tervezett baba. A másodikat már saját lakásba szültem, csak éppen félretett pénzünk nem nagyon volt.
2018. jún. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt munkaviszonyom, így a családi pótlék és a gyes összege: havi 37 ezer.
2018. jún. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
54%

25 évesek voltunk, 3 éve együtt amikor becsúszott. Még nem terveztük pár évig de úgy voltunk vele hogy ha jönne akkor már készek lennénk rá. Hát jött. 18 éves korunk óta dolgoztunk mindketten és saját lakásban éltünk. Így mondhatni minden adott volt. Nem bántuk meg és jól élünk a lányunkkal, mindent meg tudunk neki adni. Van nagyszülői segítség is, sokat vigyáznak rá ami nagy könnyebség sokszor.

Neked egyébként a diplomás gyed jár nem gyes egyenlőre.

2018. jún. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi is terveztük. 15 év együttlét, ebből 5 év házasság. Saját lakás, autó, közösen megélt millió kaland. És 2 évet kellett várnunk, hogy összejöjjön. Na ezalatt az idő alatt számtalanszor gondoltam arra, hogy bárcsak lettünk volna felelőtlenebbek. Mi decemberre várjuk. És már alig várom, hogy a kezemben tarthassam.

Egy percig se bánd, hogy így alakult ;) Minden más alakítható az életedben és rajtad múlik. Szívből gratulálok.

2018. jún. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
67%

Volt egy lakásom hitellel, a férjemnek egy fél lakása és autó mindketten dolgoztunk/dolgozunk.

A férjemmel megismerkedésünkkor közöltem, hogy csak akkor akarjon velem lenni, ha komolyan gondolja és amúgy gyereket akarok. (Azért voltam ilyen őszinte már az első perctől, mivel már tököm tele volt a sok időhúzó műmájerrel, így őszintén kimondtam, hogy mit akarok, és ha ezzel elijesztem, akkor nem kár érte), és mivel 32 évesen már akarok gyereket, nem fogok védekezni még évekig, hogy aztán kitalálja, hogy mégsem akar.

De ő egy igazi férfi, ezzel nem lehetett elijeszteni, így megismerkedésünk után 2 hónappal terhes lettem, 5 hónapos terhesen megházasodtunk. 33 évesen szültem. Szóval tervezett baba volt.

2018. jún. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Nem, bánni semmiképp sem bánom, sőt, nagyon boldog vagyok!

Elég gyorsan fordult a tetejére az életünk, de ennek ez a szépsége :)

De elképesztően valószínűtlen helyzetből sikerülhetett (nem voltunk együtt a kritikus napokon, amikor igen akkor is védekeztünk, nem történt baleset, ráadásul a petevezetőm átjáhatóságával sem oké minden), hogy csodálatra méltó az élni akarása.

2018. jún. 26. 10:22
 18/25 anonim ***** válasza:

5 éve vagyunk együtt a férjemmel. Én 27, ő 31.

3 évet dolgoztam előtte, páromnak viszonylag jó munkahelye van. Szolgálati lakásban lakunk, hitelünk nincs, de van mellette több megtakarításunk, saját autónk.

Nem vagyunk gazdagok, de nem szűkölködünk és úgy éreztük, hogy ahol elfér két tányér, ott már elfér a harmadik is. (Alapjáraton fiatal szülők szerettünk volna lenni, de most jött el az idő, amikor már úgy éreztük, hogy minden tekintetben készen állunk a babára)

Én terhesen készülök az egyik nyelvizsgámra ( ha minden jól megy, még szülés előtt meglesz, aztán ha a baba nagyobb lesz, megcsinálok még egy nyelvvizsgát- ezt a két nyelvet már eleve jól beszélem) illetve még vissza szeretnék ülni az iskolapadba. Szerencsére férjemnek olyan a munkahelye, hogy sokat tud mellette nekem is segíteni itthon és támogat. Nekünk ez így volt betervezve.

2018. jún. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

én másfél éve dolgozom. párom jóval több, ő 28 éves. van mindkettőnknek saját autónk, saját lakás (igaz hitelre) a szüleinkkel egyikünk sincs hajj de jó viszonyban, rájuk nem számíthatunk. most vagyok 18.-ik hétben. tervezett baba volt :)


25L

2018. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
65%
Akkor leszel bajban, ha párod otthagy, mert neked semmid nincsen.
2018. jún. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!