Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen élethelyzetben vállaltá...

Milyen élethelyzetben vállaltátok az első gyermeket?

Figyelt kérdés

Tervezett és nem tervezett babáknál is. Dolgoztál már, vagy még munka előtt? Biztos anyagi háttér, vagy inkább fiatal anyaság?


Én most végzős egyetemi hallgató vagyok, 25 éves. Párommal - 27 éves - 10 éve vagyunk együtt, mindig is szerettünk volna több gyermeket, jövőre lesz az esküvőnk. Úgy terveztem, hogy néhány év munka után vállaljuk az elsőt, de most úgy tűnik, becsúszott a baba. Borzasztóan örülünk neki és nagyon várjuk, de aggaszt, hogy sosem volt munkahelyem (GYES?), sosem dolgoztam, baba után ki venne fel teljesen kezdőként? Ráadásul tesót is szeretnénk. Nem vagyok karrierista, a család nekem mindennél fontosabb, szeretnék fiatal édesanya lenni, de jó lenne a szakmámban elhelyezkedni.

Páromnak nagyon jó munkahelye van, lakhatás, közlekedés, szülői támogatás abszolút megoldott.


Köszönöm a válaszokat, és nagyon kíváncsi vagyok rátok :)



2018. jún. 26. 00:36
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Nem a saját jogomon az tény, de nekem is van tulajdonom, örököltem. Az építési telek és az egyik autó az enyém, illetve a lakás is az én családom tulajdonában van, most fogjuk az adásvételt intézni, közös tulajdon lesz.
2018. jún. 26. 11:00
 22/25 anonim ***** válasza:
6 évet dolgoztam és utána lett baba. Hát nem mondanám magam túl fiatal anyának 28 évesen szültem. Mi albérletbe laktunk amikor terhes lettem, 9 hónapos volt a kicsi amikor családi házba költöztünk. Ha úgy vesszük menet közben oldódtak meg a dolgok. Ne bánd h babátok lesz, ideális korban vagy, betölti a 2 v 3 évet utána nyugodtan elmehetsz dolgozni, biztosan el tudsz helyezkedni. Utána meg ráértek a tesóval meglátjátok h bírjátok!
2018. jún. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

3 éve dolgoztam azonos munkahelyen.( férjem 7 éve)

9.5 éve vagyunk együtt, 4,5 éve házasságban.

Vettünk egy családi házat, amit felújítottunk, ezen a héten költözünk be.


Szerettem volna én is fiatal anya lenni.

Nem sikerült.

Férjemmel egyidősek vagyunk, ő pedig nem volt kész még rá. Aztán munkahelyváltásba kezdtem, a válságban nem éreztem stabilnak, nem is volt.

Mérlegeltük a költözést( másik ingatlan eladását) megvárjuk, vagy előtte legyen baba.

Így most 31 évesen születik meg a babánk.

2018. jún. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Mi párommal 2 éve vagyunk/élünk együtt, jelenleg albérletben élünk, de erőteljesen keressük kis házunkat.

Én 4 éve dolgozok ugyanazon munkahelyen, párom jóval több ideje.

Idén szerettem volna már teherbe esni (26 évesen), de most derült ki - fél év próbálkozás után -, hogy IR-em, PCOS-em van. Szóval fogalmam sincs, hogy mikor fog sikerülni, ha összejön egyáltalán. :-(

2018. jún. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Márciusban volt 2éve hogy együtt vagyunk , ő 25 én 23 éves vagyok . Mindketten 20èves korunk óta dolgozunk , én közalkalmazott vagyok párom vendéglátásban dolgozik .

A munkám miatt eleg olcsó albérletbten lakunk ami , saját autót most vettünk . Esküvőnk még nem volt de maga a nagy esküvő lakodalom nekünk nem olyan fontos , babával 4honapja próbálkozunk , ugy gondoljuk a naná végett ha ossze jon tartunk egy kis esküvőt .

Én ugy gondolom felesleges arra várni hogy tényleg mindenünk meglegyen persze szuper az is , de en inkább lennék fiatal anya a párom is igy gondolja . Igy hogy fix bevétellel rendelkezünk , van hol élünk , nem szenvedünk hiányt semmiben , és stabil családi háttérrel rendelkezünk ( es ez ne ugy értsd hogy anyuci apuci pénzel minket de ha bármi gondunk lenne mert megeshet akkor van kihez fordulni. ). Igy bele merünk vágni . Egy gyermek nagy felelősség jol meg kell gondolni ez tény , de örökké sem szabad halogatni !

2018. jún. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!