Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagyjából három hete, július hetedikén együtt voltunk a barátommal. Védekeztünk, de utána vettük észre, hogy kiszakadt az óvszer. Reggel vettem 72 órás tablettát (kb. 8 óra telt el).

A menzeszemnek 16.-án kellett volna megjönnie, de vártam pár napot, mert egyébként is szokott csúszni. Viszont ma délután már nem bírtam tovább, vettem egy terhességi tesztet, és egyértelműen pozitív lett.

Lehetséges, hogy ennyi óvintézkedés mellett teherbe estem? Tévedhet a teszt?

Csütörtökre van időpontom a nőgyógyászhoz, addig/utána mi a teendő?


2018. júl. 23. 22:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

Ezt a "Lehetek terhes?" és szinte ugyanezt a kérdéseket ha egymás alá helyeznék itt, akkor kb. már kilométer hosszúságú lenne.


Tudod, most hol buktál meg? A 72 órás tablettát nem lehet megvenni. Azt először fel kell iratni orvossal.

Már nagyon unalmas.


Ha van időpontod az orvoshoz csütörtökre, addig nincs semmi teendőd.

2018. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
41%
Amúgy még annyit, ha bevetted a 72 órás tablettát, most épp véreznél. És kizárt lenne a terhességed.
2018. júl. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez a 'kiszakadt a gumi' tetszik. Nálunk ez 100-ból 25* van meg, világviszonylatban 1000-ből 1.
2018. júl. 23. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
19%
Ja, olvasom, hogy három hete... Akkor nem véreznél már. Ezt elnéztem, csak mint már írtam, annyira unalmas ez az állandó Lehetek terhes? kérdés, hogy szerintem nemcsak nekem sok. Ha és amennyiben bevetted a 72 órás tablettát, kizárt, hogy erős pozitív teszted legyen. És mint írtam, csütörtökig semmi teendőd. Mi volna? Mit írjunk szerinted?
2018. júl. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
*vettem be. Bocsánat ha egy kimaradt szótól már értelmezhetetlen és "kamu" a kérdésem.
2018. júl. 23. 22:32
 6/19 anonim ***** válasza:
42%
3.! Biztos a kisbolti pénztárnál vették, ahová állandóan besüt a nap, és kiszáradt, feszült volt (mint én most a kérdéstől) és kilyukadt. :D
2018. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetsz, hanem 99%, hogy az is vagy. A teszt pozitív irányban nem téved, ha két csík van rajta, akkor tuti, hogy van HCG a szervezetedben, ami 99,9%-ban terhességre utal. Pláne, hogy a vérzésed is késik.

És úgy lehetséges ez, hogy az esemény utáni nem 100%-os. Te beleestél abba a kb. 2%-ba, akinél nem hatott.

Amíg nem jutsz el nőgyógyászhoz, addig semmi teendőt. Max ha meg akarod tartani, akkor kezdj el magzatvédő vitamint szedni.

Ha abortuszt akarsz, akkor még az orvossal is célszerű várni egy hetet, mert a procedúrát akkor lehet csak elindítani, ha látnak embriót és szívműködése is van. 1 hetes késésnél pedig ez nem garantált, így mehetsz majd még egy körre.

2018. júl. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
26%

Istenem, mennyi rosszindulatú ember.

Nehogy már fáradtság legyen nektek elolvasni a sok "Lehetek terhes?" kérdéseket.

Ha unalmas, minek nézitek? :D


Kérdező: Nem hiszem, hogy tehetsz bármit is. Beszélj erről a barátoddal, a szüleidnek szerintem nem kell feltétlenül elmondanod, amíg nem biztos a dolog, de ha jó a kapcsolatod velük, akkor beszélj velük is.

Írhatsz privátot, ha gondolod! :)

2018. júl. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
100%

Nekem is irhatsz privatot.

Sajnos ez valoszinuleg terhesseg lesz.

A kommenteloknek uzennem, hogy ket eve pepitaban igy estem teherbe a kislanyommal. Kiszakadt gumi, 72 oras tabi, es megis osszejott.

Beszelj a szuleiddel, kerj segitseget, beszeljetek at a lehetosegeiteket minel hamarabb.

2018. júl. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Mindig tartasz otthon egy 72 órás tablettát? Vagy hogy sikerült korán reggel bevenned?

Nem vagyok rosszindulatú, de ez a kérdés valahol nagyon sántít.

2018. júl. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!