Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnénk 2. babát de azért...

Szeretnénk 2. babát de azért félek, másnál is volt ilyen érzések?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van már egy 3 éves kisfiunk a ferjemmel. Most dontotthnk ugy, hogy johet a kisteso. Multheten hagytam abba a fogamzasgatlot es a menzeszem elmult mar es most a heten kezdjuk a kisteso projektet. Mind a ketten szeretnenk babat de neha foleg inkabb estenkent ramjon azaz erzes, hogy biztos hogy már itt az ideje? Nem lesz korai? Mivan ha egyszer ugy alakul hogy szetmegyunk a ferjemmel akkor mit kezdek 2 gyerekkel egyedul? Szoval ilyen gondolatok jonnek ram foleg estenkent. Termeszetesen a ferjemmel jo a kapcsolatunk, nincs veszekedes,imad engem meg a gyereket is,szoval tokeletes ferj es apuka.Anyagilag is jo helyzetben vagyunk... Szoval feleslegesen aggodok de azert megis ilyeneken jar az agyam.... Masnal is voltak ilyen gondolatok mielott gyereket vallalt? Vajon elmulnak ezek az aggodalmak? :(
2018. aug. 21. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha tenyleg jol megvagytok es nincsenek olyan gondok hogy ez megtortenhessen csak epp nem vallod be magadnak se de legbelul tudod, akkor ez beloled fakad. Esetleg egy rossz csaladi minta. Elvalt szulok, elhagyott apukad barmi..

ugyanakkor normalis is, valamilyen szinten. Vagy egyszeruen nem bizol magadba ha igy lenne akkor megallnad a helyed egyedul is minden teren, esetleg es/ vagy kapcsolatfuggo vagy aki azt hiszi gyerekkel plane kettovel utana nem talal senkit es egyedul marad. Barmi. Lehet ha rajossz a felelmed gyokerere akkor hatarozottan tudsz donteni, vagy megszunik a szorongas.


En nekem pl sokszor az jut eszembe hogy mi van ha meghalna a ferjem, vagy barmelyik gyerekem ezek altal megszunne nekem az eletemben az egyetlen valodi kotodest ado kapcsolatom. Szo szerint ok az eyetlenek ami igazi. Mivel gyerekkorom problemas volt, igazi kotodes nem volt igy az elvesztestol rettegek nagyon. Ugy erzem nem tudnam tulelni egyik opciot se vagy hogy mondjam es soha tobbe nem lennek kepes es nem is akarnek senkihez se kotodni igy is gondom van ezzel. Emellett a jarulekos dolgok mint gyerekek eltartasa es hasonlok.. szoval nekem ebbol ered.

Lehet nalad nem ilyen drasztikus a helyzet mindesetre ha megvan az ok azt konnyebb orvosolni vagy ha csak realizalod az is segithet.

2018. aug. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia. Igen, nekem 6 éves a lanyom, és a férjem nagyon szeretne már babát, en is, de néha kétségek között vagyok. Egy évet vártam, hogy el tudjam dönteni hogy akarom e vagy sem, vagyis akkor is akartam, de nem voltam biztos benne. Mostmar mindig egyre erősebben érzem hogy szeretném, de néha megfordulnak ilyen dolgok is a fejemben, amiket te írtál. Mi már 3. Hónapja próbálkozunk, és a múlt hónapban már tok csalódott voltam hogy negatív lett a teszt. Bele kellett volna vágni már egy évvel hamarabb is, én most azt mondom, és akkor már biztosan úton lenne a kis tesó. Kérdőjelek mindig lesznek az emberben, és ez szerintem normális, illetve tökéletes megfelelő idő sem jön el soha. Én azt mondom vagjatok bele :)
2018. aug. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy félsz, mindenkiben vannak kétségek, ez egy nagy döntés, ami hatással van a te, a férjed, és az első kisgyerek életére is. Hasonló érzések kavarogtak bennem is, csak nálunk a 3. gyermekkel kapcsolatban. (A másik kettőnek ez milyen lesz, meg ott vannak a félelmek, mert ugye bármi történhet, egészséges lesz-e, nekünk lesz-e egészségünk, energiánk, erőnk, szeretetben felnevelni.)

Arra jutottam, hogy azt nem bánom meg, ha megszületik, de azt később biztos, hogy nem mertem vállalni.

2018. aug. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!