Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tehetnék ebben a helyzetbe...

Mit tehetnék ebben a helyzetben? Kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés

Van egy 13 hónapos kisfiam akit még szoptatok, menstruációm még nem volt. Az orvosom szerint amíg szootatok nem baj ha nem jön meg.

Azonban pár napja mozgást éreztem a hasamban amit bélmozgásnak véltem. Ma már nem hagyott nyugodni így csináltam egy terhességi tesztet. Pozitív lett. Fogalmam sincs hány hetes lehetek, mert ugye menstruációm nem volt. De az hogy érzem mozogni arra utal hogy nem kis terhességről van szó. Félek hogy elvetetni már nem tudom.

A férjemnek még nem szóltam róla. Sajnos anyagi helyzetünk miatt nem engedhetünk meg magunknak egy másik babát. Férjem munkanélküli lett, szeptemberig nem is lesz fix munkája. Aztán kérdéses hogy az mennyire lesz tartós.


2015. jún. 6. 06:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
elsősorban keresd fel az orvosod,és beszéld meg a férjeddel. de szoptatás mellé nem szedtél foggátlót?
2015. jún. 6. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

szoptatás mellett is lehetsz terhes,hülyeséget mondott a dokid.

ha a baba megmozdul és valoban azt érezted akkor már elvetetni nem is tudnád mert kb 16 hetes lehetsz.

2015. jún. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
A doki nem mondott hülyeséget. Amíg szoptatsz, addig nem gond hogy nem menstruálsz...viszont nem véd meg a teherbeeséstől, tehát védekezni kellett volna.
2015. jún. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

Igen, a gyerekcsináláshoz nem kell ész....

1. elmész dokihoz és azonnal megnézeted magad. Két lehetőség áll fenn:

1, mákod van, és tényleg csak bélmozgás volt, viszont tényleg terhes vagy, de még 12 alatti, így elvetetheted

2, tényleg babamozgás volt, és pár hónap múlva a kisfiadnak lesz egy kistestvére. Ebben az esetben én imádkoznék, hogy fiú legyen ez is. Akkor nem kell neki új ruha és egy szobába símán berakhatod őket.

Azért ha tényleg terhes vagy, a változatosság kedvéért, védekezz a terhesség után.

Előfordulhat bélmozgás is. Első terhességem után én is éreztem ilyet hónapokkal a terhesség után és rögtön eszembe jutott, hogy újra terhes lehetek-még úgy is, hogy védekeztünk közben-bogyót szedtem-, de csak bélmozgás volt. Hónapokig éreztem. (Érdekes, hogy most 2. terhesség után már fél évvel vagyok, és nem éreztem bélmozgást)

2015. jún. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
nem baj ha nem jön meg,kivéve ha azért mert terhes...
2015. jún. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Óvszerrel védekeztünk de azt nem ellenőriztük hogy kiszakadt-e vagy sem. Korábban hat évig megszakítással szeretkeztünk baleset nélkül. Nincs nagy gyakorlatunk az óvszerrel, nem gondoltuk hogy baj lehet.
2015. jún. 6. 07:50
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
ha már mozog akkor nincs esély abortuszra, mivel körülbelül a a 18-20. hét környékétől érezhetőek a magzatmozgások.
2015. jún. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
79%
Ha már mozog, esélyed sincs abortuszra. Sokan várnak újszülött babára, nekik tudod adni, vagy megtartod és éltek ahogy tudtok. Több alternatíva nincsen...
2015. jún. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Én megtartanám mindenképp. Nem tudnám elviselni, hogy megszülöm és odaadom másnak. Valahogy csak megtudjátok oldani, hogy még a pici ellátása beleférjen a költségvetésbe.
2015. jún. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
21%

0 IQ, csóriság, sok gyerek. Így van ez mindig. Mondd kérdező, te soha, sehol nem olvastál arról, h a szoptatás alatt is lehetsz terhes? Akkor is, ha nincs vérzésed? És hogy védekezni kell? Igen, a 6 hétben is...Jó, oké, lehet nem olvasol szaklapokat, de azért babás fórumokat vagy akár ha csak ezt az oldalt olvasod, láthatod, h rengeteg nő írja, h a szülés után minden hónapban csinált egy tesztet, h nem esett-e teherbe.


Én még nem szültem meg, de már rég tájékozódtam ezekről. Neked miért nem ment?


Most már sok mindent nem tehetsz, menj orvoshoz mielőbb.

2015. jún. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!