Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Czeizel féle módszer/elmélet?

Czeizel féle módszer/elmélet?

Figyelt kérdés

Ki hallott már róla? És kinek jött így be a baba neme?


Úgy látom sokan azt sem tudják mi ez....van akinek fontos a baba neme aztán inkább hisz a csillagokban, mint ebben a módszerben, és csak lövöldözik össze vissza. Miért van ez így?


2018. szept. 20. 02:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kisbabanapló és társai.. mekkora tudományos alátámasztás köszönjük. Kb mint ha a blikket linkelnéd (na jó, annál azért picivel jobb).


Egyébként egészségedre, örülök ha elégedettebb vagy mert lepontozhattál. Itt egy újabb lepontozni való válasz is, tessék:


Sajnálom, hogy nem érted meg sem amit én leírtam, ami egy objektív válasz volt (és igen, valóban jobban értek hozzá,mint te!), sem azt amit TE magad másoltál be. Innentől kezdve nincs miről beszélgetnünk.


Nem szeretem ismétleni magam, mert felnőtt emberektől elvárnám az értő olvasást, de a kedvedért megteszem:

A Czeizel módszerrel lehet próbálkozni, nem tilos. Sőt esélyt is növelhetsz vele valóban. De a módszer nem 100%-os, és ezt Czeizel is megmondta.

Kérdező, te magad is 75-95% másoltál be. Ne csak a második számot figyeld. Plusz ezek LAIKUSOK beszámolói, míg az ORVOSOK közt megoszlanak a vélemények erről.


Nincs több mondandóm. Kérdés törölve a listámról.

2018. szept. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem kell megsértődni, mert neked nem jött be az elmélet.


Nem állítottam egy szóval sem, hogy 100%, de meg lehet adni azt a 75%-nyi esélyt.

2018. szept. 20. 17:08
 13/18 anonim ***** válasza:

Mi ovukor vagy azelőtti nap voltunk együtt. Nem tudom pontosan melyik nap volt. Akkor kisfiú vagy kislány az esélyesebb, amennyiben sikerült?


Nem ismerem sajnos ezt a módszert.

2018. szept. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés 13-as! Nekem a ciklus.hu oldalon lehet beállítani olyat hogy fiú-lány nézet és ez is erre a módszerre alapoz. Aszerint ovu előtti nap 50-50% viszont másnap tehát ovukor már fiú. Gondolom az az előtti nap relációs jelét is a fiú felé emeli az a tény,hogy idő is kell a folyamathoz. De hátha jön valaki aki jobban tudja.😊
2018. szept. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Anyósomnak elvileg mind a 3 gyerek czeizel módszer szerint jött és sikerült, szerintem csak véletlen! Nekem most úton a második fiam, bár én nem módszer szerint tervezgettem. (29 hkm) Lehet van benne valami, vagy olyan mint a kínai fogantatási naptár. 50-50% :D
2018. szept. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

13-as, szerintem is kisfiú.


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!


Kismamák, gratulálok a babákhoz!

2018. szept. 20. 22:44
 17/18 anonim ***** válasza:

Mi nem időzítettünk direkt, csak így jött ki, de ismerem a módszert. Első gyereknél ovu előtt 4 nappal voltunk együtt, kislány lett. Másodiknál ovu előtt 2 nappal voltunk együtt és fiú lesz. Szóval mondhatni nálunk bejött, bár a másodiknál a 2 nap pont a necces kategória, de sejtettem, hogy inkább fiú lehet esélyes, mert az első esetben kiderült, hogy a férjem spermiumai a tovább túlélő fajták közül valók :D van, akinél ovu előtt 3-4 nap már esélytelen kategória, mert 1-2 napot élnek túl, ez egyéni.

Egyébként sokan, akiknél nem jön be a módszer, ott hibáznak, hogy nem CSAK az adott napon vannak együtt. A barátnőm pl lányt akart volna, fia lett, és mondta, hogy nem érti, ovu előtt 4 nappal együtt voltak. Aha, csak kiderült, hogy 1 nappal előtte is, akkor meg már van esély a másik nemre is ugye. Vagy aki fiút akar, az ovu előtt 3-4 nappal nem kéne, hogy akciózzon, csak 1 nappal elötte, illetve aznap, mert ha már előtte is volt együttlét, a "lányok" még ott várnak. Itt is láttam már.ilyen kérdéseknél, hogy ja, hát ez nem esett le jó néhány válaszolónak. Ha máskor is volt együttlét, akkor már 50-50.

De amúgy ja, Czeizel is megmondta, hogy nem 100%, csak 70 valahány, de ha valakinek ez bármiért fontos, akkor az 50-nél mégiscsak több az a 70+.

2018. szept. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, köszönöm, én is így gondolom ahogy leírtad. Nálunk ugyanúgy lett a kislány és a kisfiú, mint nálatok.


Gratulálok a gyerekekhez!

2018. szept. 21. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!