Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes lettem. Hogyan tovább?

Terhes lettem. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Egy évvel ezelőtt teherbe estem, a szüleim teljesen kiborultak, külföldön voltam gyógyszeres abortuszon. Nem kevés pénz volt, főleg így az ünnepek előtt. (Hozzátenném, hogy védekeztünk, de az akkori párom nem szólt róla, hogy kiszakadt az óvszer.) A szüleim a mai napig sajnos a fejemhez vágják.. A jelenlegi párommal több mint fél éve együtt vagyunk, iszonyatosan szeretjük egymást, viszont fogamzásgátló mellett csúszott be a baba. A szüleimnek nem merek szólni, az előző esetből "tanulva". A párom azt mondta, hogy dolgozik egyetem mellett és megoldunk együtt mindent, de ne vetessük el a babát. Az abortusz hihetetlenül megviselt így én sem szeretném, viszont most fogok érettségizni és nem tudom mit csináljak. Kétségbe vagyok esve és félek. Szeretnék segítséget kérni, de nem tudom kitől. Szeretnék vigyázni rá, de a tesiórák pld. sok nehézséget okoznak, főleg, hogy nagyon rosszul vagyok és gyomorsavam is van. Köszönök minden választ és segítséget!

2018. nov. 5. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hány évres vagy és hány hetes terhes?
2018. nov. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha elmúltál 18 akkor fogod magad elmondod a szüleidnek , összecuccolsz az egyetemista barátoddal, tesiből felmentést kérsz, ha nagyon rosszul bírod akkor átkéred magad magántanulónak.

Ha nem vagy 18 ugyanígy oda kell állni a szüleid elé és viselni a következményeket.

Ne haragudj de el nem tudom képzelni, hogy rendes szedéssel tabletta mellett terhes lettél, egy éven belül ráadásul kétszer is.

2018. nov. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

15 évig szedtem tablettát és soha nem estem teherbe. Csak akkor amikor terveztük és abba hagytam

Sajnos számomra is hihetetlen ,hogy 1 éven belül 2x! estél védekezés mellett teherbe. De Légy felnőtt és állj a szüleid elé

Bár szerintem tuti kiakadnak és meg is értem őket.

2018. nov. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Na nem attól leszel felnőtt hogy szexelsz. Tessék odaállni anyuék elé, meséld el mennyire ügyes vagy. A gumikiszakadást is neccesnek érzem, de jó, legyen. Viszont tabletta mellett max akkor eshetsz teherbe ha nem rendesen szeded. Gratula. Én meg már 3 éve epekedek a terhességért...
2018. nov. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
Két abortusz után senki nem garantálja neked, hogy lesz majd gyereked, amikor tényleg szeretnéd. Inkább szüld meg, és érettségizz le magánúton, vagy ahogy tudsz. Lehet, hogy kellemetlenségeid lesznek az érettségivel meg a szüleiddel, de egyik sem életre szóló dolog, a gyerek viszont igen.
2018. nov. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%

Ja és a tesitanárodnak AZONNAL szóljál, előbb, mint a szüleidnek! Ez nem játék! Megkérheted, hogy tartsa titokban.

#5

2018. nov. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

10 éve szedek fogamzásgátlót,sose lettem terhes , csak amikor terveztük és abbahagytam. Nem tudom elhinni hogy ha rendesen szeded,és odafigyelsz , terhes lettél mellette. Na mindegy.

Ha elmultál 18 akkor költözz össze a barátoddal és boldoguljatok egyedül! Ha nem akkor mondd el a szüleidnek mindenképp,bár tuti ki fognak akadni, ami érthető is!

Sok sikert!

2018. nov. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, tabletta mellett lehetetlen teherbe esni rendes szedés miatt. Be kellene ismerni ha hibázol, ez is hozzátartozik a közeledő felnőtt léthez. Ráadásul ez egy anonim oldal, nincs értelme "hamukálni".
2018. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
49%
Állj a szüleid elé. Akármennyire is haragudni fognak meg fognak békélni. Lehet kapsz egy pofont de annyi. Hidd el a szülés jobban fog fájni. De ha ezt is elveteted nagyon megbánod majd. Viszont ha megszülöd, azt sose fogod bánni. És a szüleid is szeretni fogják.mégha ez most hihetetlennek is tűnik. Nyugalom. Kb 3 nap és beletörődnek hogy megtartod. Az iskolát bármelyik évben befejezheted.
2018. nov. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Mióta abbahagytam a tablettát (migrénem lett tőle) több száz óvszert elhasználtam, egy sem szakadt ki. Egyszer volt gumiszakadás, még tini koromban, írattam esemény utáni tablettát. Tabletta mellett teherbeesni, no comment.
2018. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!