Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progesterone miatt késhet a...

Progesterone miatt késhet a menstruáció?

Figyelt kérdés

Másfél hete szedem a progeszteront.

Nem jött meg úgyhogy teszteltem. Halványan pozitívat mutatott. 2x is!

Ez már biztos terhesség? Vagy a progeszteron miatt késik? Azért is kérdezem mert semmi tünet nincs terhességre... A teszten kívül...



2018. nov. 22. 09:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Köszi a valaszod ! De benne van a kerdesedbe csak nem figyeltem 🤷‍♀️
2018. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%
Ugyan már... Semmit nem lehet látni pár nap késésnél, ha nincs panasz, halál feleséges orvoshoz rohangálni. Ha szeded a progeszteron, többet úgy sem lehet tenni. Fenyegető vetélés miatt befektetni meg a legnagyobb baromság. Gyógyszert otthon is lehet szedni, 6 db UH meg marhára nem véd meg a vetéléstől. Tudom, hogy ezért le leszek pontozva, de ez a nagy büdös igazság.
2018. nov. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Csak az a nem mindegy kedves 12es hogy mennyi progresteront szed a kedves válaszoló.



Igen korai. És?! Van akinek csak igy jön össze a gyerek hogy a leghalványabb tesztől kivizsgálásokra jár. Nőgyógyász a párom, sok sztorit tudok mesélni ilyenkor mennyit tud számítani akár fél nap is!

2018. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, a dokinak kötelessége lett volna meg uhzni, én első perctől kezdve jártam 2 naponta uhra pont ez miatt. A progeszteron nagyon fontos a terhesség elején, a dokinak figyelnie kellenne, mivel ha esetleg méhen kívül van és neked tartja a progi akkor nagy bajok lehetnek. Hanyagság a részéről, mert 2 hét sokat számít és bem mindegy, hogy hol tapadt meg.
2018. nov. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
5%

Képzeld, nőgyógyász vagyok, ezért pontosan tudom, hogy egy beindult vetélést semennyi progeszteron nem ment meg. Ahogy az sem előz meg vetélést, ha naponta 3szor uh-zuk a kisterheseket. Sőt, csak Magyarországon divat orrba-szájba nyomatni a progit, akkor is, ha semmi indok nincs rá, holott nem csodaszer és nem is feltétlen ártalmatlan.

A méhen kívüli terhesség meg pont ugyanúgy nem látszik 5 hetesen, mint a méhen belüli.

Olyan meg nincs, hogy valaki csak úgy tud terhes maradni, ha naponta járkál UH-ra, mert nem az menti meg a terhességét.

2018. nov. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%

Ha nőgyógyász lennél, ahogy állítod, nem ezt írnád és nem ilyen formában.

Ha pedig, tegyük fel, hogy az vagy, hát sajnálom a betegeidet.

2018. nov. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezt sem tanították meg neked az iskolában:Progeszteron- a terhesség hormonja

A progeszteron az egyik legfontosabb női hormon, melynek a megfelelő menstruációban, valamint a várandósság létrejöttében és megtartásában van nagy szerepe. Hiányában a tüszőrepedés és a beágyazódás nem valósul meg, így a meddőség egyik fő okozójaként tartják számon. A peteérés előtt szintje minimális, azonban ovulációt követően mennyisége – jó esetben- hirtelen megugrik, és ha létrejött a terhesség, akkor nem is esik vissza.-szerintem kihagytad azt az előadást az egyemen.

2018. nov. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 momoka 2002 ***** válasza:
A progi mennyisege szemelyfuggo. Van akinek vetvetelbol pl. 30 mellett megmarad a baba, van akinek 80 mellett sem tudja megtartani.A progi csak a beagyazodasnal segit, ha barmi mas gond van az embrioval csak megtartja a nem eletkepes terhesseget.Ha nincs gond az embrio beagyazodasa utan termelodik megfelelo mennyiseg. Csak akkor van ertelme adni ha biztos a progihiany miatt nem tud megtapadni de azt altalaban barnazas, verzes jelzi hogy keves. 6. Het azert donto az uh-n mert akkortol van szivhang, ha az nincs, meg szoktak varni 1-2 hetet,de ugysincs ertelme.Az elmult 2 evben 4. Terhessegem van. 2nel kaptam progit persze nem segitett, a mostaninal nem kertem es minden rendben.
2018. nov. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
86%

"Ha nőgyógyász lennél, ahogy állítod, nem ezt írnád és nem ilyen formában.


Ha pedig, tegyük fel, hogy az vagy, hát sajnálom a betegeidet."


Ne haragudj, de mi az, amit ennyire felháborítónak tartasz a stílusomban? Lehet, hogy nyersen fogalmaztam meg a mondanivalóm, de nem gondolom, hogy bárkit bántottam vagy lekezeltem volna ezzel. Ez egy fórum. Nyilván az ember egy kórházi környezetben egy kicsit szofisztikáltabban fogalmaz, de a lényeg ugyanaz. Ez pont olyan, mint hogy normál esetben egy beteget se tegezek le csak úgy, míg fórumokon teljesen alap dolog.

Őszintén nem értem, hogy mi volt a probléma, de szívesen meghallgatom.

A betegeimet pedig nem hiszem, hogy sajnálni kellene, megfelelő szakértelemmel látom el őket, de tény, hogy szakmailag indokolt terápiát szoktam adni, nem hívom vissza totál feleslegesen hetente csak azért, hogy elkérhessek plusz párezer forintot.


Továbbra is az a véleményem, hogy az ultrahang diagnosztikai eszköz, nem terápiás. Attól, hogy 5 hetesen is csinálunk egy UH-t, panasz nélkül, mikor még tudjuk, hogy úgy sem látunk semmit, nem fogunk elkerülni egy vetélést.

A kérdező alkalmazza az egyetlen terápiát, amivel a koraterhességben segíteni lehet a vetélés megelőzősében, totálisan panaszmentes, tehát nem indokolt a 6. hét előtt orvoshoz mennie. De persze ha akar, menjen, csak ne szóljuk már le az orvost ismeretlenül azért, mert szakmailag teljesen korrekt módon jár el.

Persze, ha vérzése lenne, az más tészta, de nyilván akkor az orvos se mondaná azt, hogy majd két hét múlva jöjjön.

panaszmentes esetben úgy, hogy szedi a progit, nem indokolt a 6. hét előtti vizsgálat.


"Csak az a nem mindegy kedves 12es hogy mennyi progresteront szed a kedves válaszoló."


És mi alapján mondod meg, hogy mennyi progeszteront kellene szednie? Egyrészt nem szokás koraterhességben progeszteronszintet mérni, csak rutinból adják a pótlást sok esetben. De ha mérik is: mi a határ? Mi alatt kell pótlás? Milyen szinthez mennyi pótlás kell?

Ha erről találsz bármi szakmai anyagot, szívesen várom, őszintén mondom.

De véleményem szerint nem fogsz találni. A progeszteron adása általában empírikusan megy. Ha nem vérzik, akkor elég a pótlás, ha vérzése van, akkor meg lehet emelni.


"Ezt sem tanították meg neked az iskolában:Progeszteron- a terhesség hormonja"


De, megtanították. Nem is mondtam olyat sehol, hogy ne szedje, hiszen bizonyos esetekben indokolt. Viszont tény, hogy manapság szokás indok és előzmény, panasz nélkül is mindenkibe a progit tolni max dózissal, mintha cukorka lenne. Pedig mondjuk bizonyítottan hypospadiasist okozhat.

Nem a progi ellen vagyok, ha indokolt, akkor igen is szedje. De önmagában egy egészséges terhességnél panasz nélkül, bizonyított progeszteronhiány nélkül, megelőző vetélés nélkül, spontán fogant terhességnél nem az.


De mint mondtam, nem is erről szólt a kommentem, hiszen feltételezem, hogy oka van, hogy az orvos progeszteront adott. És mint láthattad, írtam is, hogy szedje tovább, ha pozitív a tesztje.


Én csak annyit mondtam, amit továbbra is határozottan tartok, hogy ha nincs panasza, akkor az orvosa teljesen normálisan járt el, ha csak 2 hét múlvára írta be.

És továbbra is az a véleményem, hogy a protektív terápiához nem szükséges intézeti felvétel, mert pihenni és progeszteront szedni otthon is lehet, a napi ultrahang meg nem előzi meg a vetélést.

2018. nov. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!