Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Te szülnél 40 felett?

Te szülnél 40 felett?

Figyelt kérdés
2018. nov. 29. 21:13
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
20%
8# ne beszélj hülyeségeket
2018. nov. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
58%

21, 28, 39 évesen szültem.

Egyértelműen a 28 volt a legideálisabb.


40 vagyok, másfél éves a kicsi.

Nem éreztem magam idősnek a szüléshez, babázáshoz, de teljesen más mint fiatalabban.

És arról nem beszélve, hogy nem tudhatom, milyen leszek 50-60 évesen.Persze felvettem a ritmust, próbálok lépést tartani.

Csak remélhetem, bár törekszem rá, hogy így is jó anyukája vagyok-legyek a kicsinek.


Véleményem szerint 30ig le kéne tudni a szüléseket.

Persze az élet nem ilyen egyszerű.

2018. nov. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
55%

Én nem. Most vagyok 34, második gyereket várom, ezzel bezárul a bazár, nem kívánok több terhességet, szülést.

De anyukámat 40 évesen szülte az édesanyja és volt még egy húga is (meg egy bátyjuk), remek volt a kapcsolatuk, nem befolyásolta a kor, de én örülök hogy hamarabb "letudom".

2018. nov. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%

Biztos, hogy nem! 31 vagyok, a második babánkat várom, de nagyon megvisel.

És nem csak emiatt, hanem azért is, mert 40 éves koromra a nagyobb gyerekem 15 lenne, biztos, hogy nem akarnék akkor már pelenkázni, meg éjjelente kelni hozzá. 40 éves fejjel inkább élvezni akarom azt, hogy nagyobbak a gyerekeim, minthogy visszarepüljek a sírós korszakba.


Meg azért arra is gondolok, hogy 60 éves koromra még csak 20 lenne jó esetben, vagy kevesebb, akkor pedig az ember lánya már nem a kamasz gyerekét akarja nevelni már. De csak szerintem. Anyámon is látszott, hogy késői volt öcsém, akit 40 évesen szült, már mikor 15 elmúlt, mintha elege lwtt volna a gyereknevelésből...

2018. nov. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
72%

Én nem. Nem bírnám sem testileg, sem idegileg, és nem tudnék a három nagyobbal sem megfelelően foglalkozni, plusz még egyszer nem tudnám úgy folytatni a munkámat, ahogy nagy nehezen kiharcoltam, és ami az álmom volt.


De megértem, ha valaki igen, ha neki úgy jönnek össze a dolgok. Jó egészséget mindenkinek, aki ebben van éppen!

2018. nov. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
49%
Én is azt mondom, hogy akinek addig nem jön össze, vagy akkorra talál párt, és szeretne gyermeket, az ne tagadja meg magától, nem lenne fer, ha nem tehet róla. Többedik gyermeket viszont én személy szerint semmiképp sem vállalnám, nem a legideálisabb életkor már az. A többedik baba viszont nem szükséghelyzet. Én alig 29 leszek, amikor szülök, úgy vagyunk, hogy elég egy gyerek, de ha meggondolnánk magunkat, még akkor sem lennék hajlandó 35 felett. Nem a nagyanyja akarok lenni, türelmes, lendületes anya szeretnék lenni, akinek nem nyűg és teher a gyerek. Meg úgy őszintén, ki az a 60 éves néni, aki a 20 éves gyerekével akar hadakozni a továbbtanuláson, kirepülésen, azon, hogy majdőjobbantudja, vagy majd anya jobban tudja... Vagy akármin. Azt a gyereket el is kell indítani az életben, és ekkora korkülönbséggel annyira más világ az anya és a gyerek, hogy ebből sérülésmentesen ugyan nem jön ki senki. Fitalon sincs rá granacia, de ez azért tényleg sok.
2018. nov. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Nagymamám 37 év felett szült 7 gyermeket.

Nagymamám (1919-2003)

1. fiú (1957-), 2. fiú (1958-), 1. lány (1960-1964), 2. lány (1961-), 3. fiú (1962-), 3. lány (1964-), 4. fiú (1965-). Az 1. lány gyermekként meghalt egy betegségben, a többiek egészségesen születtek.

2018. nov. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
68%
Az oké hogy valaki hamarabb próbálkozik, és csak akkor jön össze 40 évesen vagy afölött. Én inkább azokat "ítélem" el, akik alapvetően nem is akartak hamarabb. Valóban sokkal több a genetikai rendellenesség ilyen korban már terhességnél, és azért egy 40 éves nő ne mondja hogy olyan jól bírja a babazast mint mondjuk 25-30 éves korában bírta volna. Én 24 évesen estem teherbe, 25 voltam mikor szültem. Szeretnék második gyereket, és legkésőbb 29 évesen szeretném megszülni.
2018. nov. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!