Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Manapság mennyire elitélendő,...

Manapság mennyire elitélendő, ha 20 évesen lesz terhes valaki?

Figyelt kérdés

Régen még anyukám 20 évesen szülte nővérem és a rokonságban is mindenki akkor lett várandós.

Mára már ez nagyon kitolódott.

Most úgy érzem teherbe estem védekezés mellett. Már nem tudok ellene mit tenni.

Nem szeretném elvetetni, a társadalmi elfogadottsága manapság szerintetek milyen?



2018. dec. 19. 09:28
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
39%
Minden nőnek 20 évesen kellene szülnie az első gyereket. Az a nem normális ha valaki 40 évesen kezd gondolkodni azon hogy jó lenne egy gyerek, de még komoly kapcsolata sincs mert eddig "élni" akart.
2018. dec. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 anonim ***** válasza:
47%
Szia 20 eves vagyok es most varom az elso babamat 19 hetes vagyok. Nekem spiralom volt es amellett csuszott be de nagyon orulunk neki mert tudtuk hogy benne van a pakliban hiszen semmi sem 100% . A csalad orul es eszem agaban nem lett volna elvetetni. Mikor lattam eloszor az ultrahangon elsirtsm magam a meghatodottsagtol es most mar rug is es mocorog, ezt az erzest soha nem adnam semmiert. Mi nekunk rengeteg tervunk volt utazni akartunk messze menni elni meg az eletet de nem bantuk meg igy sem. Hidd el nem a kor szamit ugyanis van aki 30 evesen sem erett meg az anyasagra es en hogy mar lassan felidoben vagyok mar most 20 eves fejjel felfogom a sulyat es a felelosseget erte. Hidd el nem lesz baj :)
2018. dec. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/62 anonim ***** válasza:
50%
Igaz nem pont 20, de 22 voltam amikor a fiam született.. 24 leszek amikor a második születik. Ő meg csak 12 hetes pocak lakó
2018. dec. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 anonim ***** válasza:
44%
Szia! En 21 eves voltam mikor terhes lettem es 22 mikor szultem. Stabil 5 eves kapcsolatom volt mar amellett h eltunk mind a ketten, tanultunk es dolgoztunk. Szerintem ez a normalis. Fiatal szulok jobban birjak, turelmesebbek. Regen is ennyi idosen szultek a nok, meg megerhetik a nagyszulok es a dedik is. Szerintem nem az a normalis h 35-40kozott szulnek. A korhazba ahol szultem csak 30+osok voltak kb es meg ram neztek furan h mit keresek ott... 😂👍👏
2018. dec. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/62 anonim ***** válasza:
95%
Ha meg tudtok élni, és normális körülményeket biztosítani a babának , akkor mért lenne elítélendő? Gyerek mellett is továbbtanulhatsz. Ha persze nincsenek meg a feltételek, akkor nyilván lesznek rosszalló megjegyzések.
2018. dec. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim ***** válasza:
84%
Sosem értettem miért lenne gond. Mindenki más korban érik meg erre a feladatra. Ne érdekeljen mit gondolnak mások, fő, hogy ti és a család örül neki. Biztos lesznek szúrós tekintetek és olyan kérdések, hogy "becsúszott?", de ne foglalkozz vele. Jó magam is 20 éves vagyok, és alig várom, hogy kisbabát várjunk. Mondjuk előttünk még áll egy esküvő és egy költözés, de ha a baba úgy döntött volna, hogy jönni akar minden gondolkozás nélkül tartottuk volna meg.
2018. dec. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 A kérdező kommentje:

Igen sajnos pont az a baj, hogy amiatt itélhetnek el, hogy eddig még csak diákmunkáztam.

Nagyon szeretnék továbbtanulni a baba mellett egyetemen.

Bár sokat hallottam arról, hogy pályakezdőként kis gyerekkel nehéz lesz elhelyezkednem, hiába szerzek majd mondjuk diplomát. Erről mi a véleményetek?

2018. dec. 19. 10:03
 8/62 anonim ***** válasza:
33%

Semennyire.Igen, kitolódott a szülés ideje, de ettől függetlenül senki sem néz egy 20 éves nőre furán azért ,mert ő épp akkor lett terhes ahogy most már arra se néznek furán ha valaki 30+-an vállal babát.


Ha védekeztetek akkor nem valószínű,hogy terhes vagy.Az, hogy terhesnek érzed magad nem jelenti ,hogy valóban az vagy.Csinálsz egy tesztet és utána ráérsz gondolkodni a jövőn.Lehet nem is pozitív az a teszt:)

2018. dec. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 A kérdező kommentje:

Egyébként tudunk normális körülményeket biztosítani, mert az apuka dolgozik. Szüleim úgymond jómódúak, így van két lakásunk. És mindkét szülő tud támogatni.

Bár én úgy nőttem fel, hogy a szüleimmel mindig spóroltunk, apa hiába keresett sokat, mindig arra neveltek, hogy tudjak spórolni és ne éljek nagy lábon, ne herdáljam a pénzt és soha nem is akartam.

2018. dec. 19. 10:06
 10/62 anonim ***** válasza:
56%

Egy mai 20 éves lány még gyerek. Kár nézni azt, hogy mi volt régen, mert minden más volt. Régen egy 20 éves nőnek több éves munkaviszonya volt, tudott főzni, ellátni a háztartást. Semmi nem olyan mint most.

Egy 20 éves túl fiatal még, egy 40 éves túl koros egy gyerekhez. Persze, ha te már terhes vagy, nem tudsz mit tenni, ha nem akarod elvetetni. Sokan tanulnak tovább baba mellett, neked is megvan az esélyed rá.

Amit én meg el tudok mondani, az az, hogy a környezetemben akik ilyen idősen szültek, majdnem mind egyedülálló már, mert szétmentek a párjukkal.

Kívánom a legjobbakat.

2018. dec. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!