Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Manapság mennyire elitélendő,...

Manapság mennyire elitélendő, ha 20 évesen lesz terhes valaki?

Figyelt kérdés

Régen még anyukám 20 évesen szülte nővérem és a rokonságban is mindenki akkor lett várandós.

Mára már ez nagyon kitolódott.

Most úgy érzem teherbe estem védekezés mellett. Már nem tudok ellene mit tenni.

Nem szeretném elvetetni, a társadalmi elfogadottsága manapság szerintetek milyen?



2018. dec. 19. 09:28
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
56%

"Aki gyereket vallal 20 evesen valoszinuleg van mire, es nem a 0-ra."


A pasija fizetése és a szülei lakása az nálad" van mire kategória? Nálam nem, de nem vagyunk egyformák.

Azért a minden héten iszunk, bulizunk 20 évesen, és az otthon babázok 20 évesen állapot között van pár átmenet szerintem, nem ez a két véglet létezik.

2018. dec. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:

És nyilván nem a legmarkasabb legdragabb babacuccokat tervezzuk meg venni.

Olcsón is lehet szerintem jót venni. Azt majd meglatjuk. Manapság ahogy néztem lehet venni olcsón is babaruhákat is.

És szerintem is az a lényeg, hogy a baba egészséges legyen,mosolyogjon sokat, érezze a szeretetet ami korul veszi, erezze a biztonsagot. Legyen tisztaság körülötte.

2018. dec. 19. 10:27
 23/62 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem be kéne fejezni azt, hogy mások véleménye miatt aggódunk, vagy éppen azt, hogy elítélünk másokat.

Mindenki azt csinál a saját életében amit akar, nincs jogunk beleszólni akkor se, ha valaki 20 vagy 40 évesen lesz terhes.

Én annyit tudok mondani a magam részéről, hogy 20 évesen nem álltam volna készen arra,hogy gyerekem legyen.

Tanultam, otthon éltem, semmim nem volt, még a buszbérletemet is a szüleim vették.

DE nyilván mindenki más, aki talpraesettebb ennyi idősen, az simán be meri vállalni.

Nincs ideális kor a terhességre, mindenkinél máskor van ez.

Lehet valaki 20 évesen felelősségteljesebb anya, mint más 40 évesen.

Lehet fordítva is, hogy valaki 20 évesen lemond inkább a gyerekről vagy elveteti,mert nagyon nem áll rá készen. Nem fekete-fehér a világ:)

2018. dec. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
77%
24# vagyok, az viszont tény,hogy egy gyerek felnevelése rengeteg pénz, nem a babaruhák kerülnek sokba, azok pont pár száz forintos tételek.
2018. dec. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
12%

22es: ki beszelt itt a pasi fizeteserol es anyuciek lakasarol? Gondolom a te kornyezetedbe csak ilyenek vannak. Itt arrol van szo h sajat lakas es tobb eves munkaja is lehet kepzeld egy 20-22eves parnak. Attol meg mert valaki csak 30+ korara lesz tobb eves munkaviszonya nem kene altalanositani. Es igen aki 20on evesen gyereket vallal az nem valoszinu h a 0-ra. Gondolom azert akadtal ezenfent mert neked ez nem adatott meg 20-on evesen. Hat ilyen az elet.

Kedves kerdezo, szived joga megtartani azt a picit, baba mellett is fogsz tudni tanulni csak sokkal nehezebb lesz.

2018. dec. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim válasza:
28%

Nem elítélendő csak az amikor ,,majd megoldjuk", ,,majd lesz valahogy", ez a baj.

Egy gyereket felnevelni minimum 30 misi 18 éves koráig,plusz majd a nyelvórák,különórák,aztán van-e pénz neki félretéve egyetemre?

Ezeken nem gondolkodnak el a fiatalok,mert egy gyereket megcsinálni köjnnyű felnevelni iszonyat lemondás.

Számolj a sok lemondással,egy gyerek felborít mindent,csak végig kell gondolni.


Rendelkezésre áll egy tetemes összeg minden váratlan dologra is?

Kiszámoltátok a költségvetést gyerekkel?


Én ezt kötelezővé tenném mindenkinek, csak számold ki mennyi havonta egy gyerek,figyelj ugye 18 éves koráig 30 misivel számoljunk,tehát 140e / hó,hogy kiegyensúlyozott legyen a gyerek,ebbe benne van a megfelelő minőségi ételek,mellette a megfelelő fejlődését segítő dolgok.

Polyásként pelus,orvos,megfelelő ételek.

Iskolás kor: könyvek,táska,különórák,legjobb iskola megfelelő nyelvoktatással.

Aztán egyetem,na ott is éppen talán elég ez a költség.

Utána néztél ennek?

2018. dec. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:

Voltam a második eset után nőgyógyásznál. Mondta,hogy nem adhat új esemény utáni tabit. De ez természetes nem is vettem volna be még egyszer. Tilos.

Mondta, hogy nem tudunk mit tenni csak várni mire kiderül. És hogy ha van szerencsém akkor talán még hat a gyógyszer amit bevettem 5 nappal a második eset előtt. Bár tudjuk, hogy amelett is lehet teherbe esni.

Meg még esetleg abban reménykedhetünk, hogy a második után kellett hogy megjöjjön egy héttel. Úgyhogy az ovulácium után volt már elvileg bőven. De azt gondolom egy nő bármikor teherbe eshet.


Es nyilván nem direkt szakítottuk ki a gumit. Nem vettem volna be az esemény utáni tablettát,ha szerettem volna a babát a legelső alkalom után.

2018. dec. 19. 10:42
 28/62 anonim válasza:
28%

Miért nem szedsz fogamzásgátlót?

Komolyan elképesztőek a mai fiatalok.

Irasd fel,ez a baj veletek,meggondolatlanul ahogy esik úgy puffan.

Nézd meg amiről írtam az előbb,ez nem játék,18 év ,,rabszolgaság" egy gyerek,ezt értsd idézőjelbe.

2018. dec. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 A kérdező kommentje:

Az összegnek még nem néztem utána. De az egyetem kb. 20 év múlva lesz neki. Mikor én már negyven leszek.

Addigra biztos lesz annyi megtakarításunk. Ha olyan helyen élünk ahol van egyetem, akkor pedig lenyegeben ingyen van az egyetem.

2018. dec. 19. 10:49
 30/62 A kérdező kommentje:

Azèrt nem szedek,mert anyukám úgy nevelt, hogy sose szedjek és mindig gumival védekezzünk.

Mert a családban van olyan akinek nem sikerult teherbe esnie es azt gondoljak a tabletta miatt.

De tudom ez nem olyan gyakori.

Viszont nekem pajzsmirigy problemaim vannak. Nem jott meg fel evig masfel eve.

Tulsagosan is szorosodom. Ugyhogy erre en meg fogamzasgatlo tablettat pluszba nem aksrtam iratni es anya sem engedte.

2018. dec. 19. 10:51
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!