Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Cukorbetegség miatt kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cukorbetegség miatt kapcsolat vége?

Figyelt kérdés
Páromnak (32/F) cukros lett, már gyógyszert kell szednie. Anyukája is cukros, annyira súlyos, hogy majdnem levágták az egyik végtagját ☹ A párom eléggé sokat dolgozik, rengeteget stresszel és elég sok adósága is van, ezért nem tud a pénz miatt váltani munkahelyet. Amikor ma megtudta, hogy a az előző féléves eredményhez képest még rosszabb lett a cukorszintje és már gyógyszert is kell szednie, teljesen kiakadt. Hogy őt nem érdekli, így gyereket se akar, elege van, telezabálja vagy kiugrik a kamion elé. 7 éve vagyunk együtt, ez nagyon elbizonytalanított aviselkedése a jövővel kapcsolatban. 26/N
2017. aug. 28. 18:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Hát, én mint diplomás ápoló, akinek az egész családja kb cukros-> amputált, impotens, meg vak, még így is azt tudom mondani, ez nem vészes betegség, pláne ha foglalkozunk vele.

Pláne hogy csak tablettás, nem is inzulinos.


Ha csak kicsit felnőtt férfi lenne, és odafigyelne, semmi baja nem lenne. Max idős korára


De én gyanítom, párodnak nem a diabétesz a baja. Alapvetően túlhajszolt, és depressziós. És ez így már más helyzetbe teszi a dolgot.Ezt te is felismerhetnéd, nem kell ehhez egészségügyi dolgozónak lenni.

Járjon el rendszeresen pszichológushoz, és akár mit szólnál ahhoz, ha mint 26 éves nő, segítenél neki lelkileg, és anyagilag?


Már ha vele akarsz maradni.......

2017. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
22%

Ha nem inzulinos (márpedig ha még csak gyógyszert szed, akkor nem az), akkor a folyamat visszafordítható, "csak" rendbe kell tenni ez étkezést.

Ún. Low Carb étrendre kell átállni, nem könnyű, nagy akaraterő kell hozzá, de 3-4 hét alatt hozzá lehet szokni.

Legnehezebb a kenyérfélékről lemondani, meg kell szokni, hogy nincs "szendvics" vacsorára, de persze a tésztákról sem könnyű, viszont az édességeket el lehet készíteni cukor nélkül is.

Nekem sikerült, azt mondom megéri.

Hajrá!

2017. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Érdemben nem tudok hozzászólni, de tabletta helyett inkább inzulinozza magát a párod. Az inzulinosok körében kevesebb a szövődmény, míg a tablettások lesz@rjak a dietat azt csodálkoznak.


Valószínűleg ez csak az első sokk volt neki. Idővel egyébként is kialakult volna nála. Talán lenyugszik és felfogja, hogy ez még nem a világ vége.

2017. aug. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Ez a kezdeti sokk,.hagyd, hadd dolgozza fel magában. Le fog nyugodni, akkor meg tudjátok beszélni, hogyan lehetsz a segítségére. Ha együtt éltek, pl.az étrendje összeállításával.
2017. aug. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Emiatt lenne vége? Ez nem szakítóok .
2017. aug. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%
Minél több húst eszik valaki, annál cukrosabb lesz. Térjen át a vegán életmódra és elhagyja a betegséget, gyógyszert 2 hónapon belül.
2017. aug. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
82%

1-es vagyok. kb másik 2 ember tanácsán kívül, a többiekére ne adjatok, se ti, se a többi diabéteszesk. Ekkooooorrra hülyeségeket már rég hallottam a cukorbetegségről, a kezeléséről, és az életmódról.


El ne higgyétek, mert azzal nagyobb bajt csináltok!

2017. aug. 28. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsonal a pont. Taplalkozasban csak a dietetikusra hallgassatok. Ezen a vegansagon azt sem tudom sirjak e vagy nevessek... A husban nincs ch, akkor mitöl valtana ki inzulinvalaszt?

Beszeld meg a paroddal, hogy a cukorbetegseg aranylag jol kordaban tarthato a helyes taplalkozassal, es testmozgassal. Te segiteni fogsz neki ebben, szepen lassan mindent lecsereltek otthon (pl. cukrot xilitre) es egeszsegesebben eltek. Mindennek van egeszseges alternativaja ( en olyan cukormentes es zsirmente almaspitet sütöttem tegnap, hogy magam is elcsodalkoztam), lehet igy is baromi finomakat enni. Mellekhataskent egeszsegesebbek lesztek mindketten. En tudom, 3 eve csinalom, es az IR-em helyrebillent.

2017. aug. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Apám 40 éve inzulinozza magát.

Régen ráadásul az inzulin készítmények sokkal károsabbak voltak mint manapság.

Ja és a lényeg hogy rendes diétával teljesen tünetmentesen lehet élni.

Közel a 70-hez neki a látása romlott csak meg, nyilván a diabétesz miatt, viszont a korosztálya nagy része az alkohol meg a cigaretta miatt rég alulról szagolja már az ibolyát.

Ő pedig ahogy elnézem simán lehúz még plusz 10 évet bonyodalmak nélkül.

2017. aug. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25%

Miért kellett a Low Carb diétás hozzászólásomat lepontozni?

Van még valaki, aki cukrosként elhagyta a gyógyszert és inzulinozni sem kell?

Mert én megcsináltam, tapasztalatból írtam.

Elég nagy baromságnak tartom, hogy valakit az inzulinra beszéljenek rá, amikor van más megoldás is.

2017. aug. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!