Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnék de a párom...

Babát szeretnék de a párom nem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok!véleményeket szeretnék kérni,20 éves vagyok a párom pár évvel idősebb neki van már egy gyereke de nem nálunk van,kulon élünk mind a ketten dolgozunk,ha feljon a baba téma nagyon lekezelően beszél,úgy mintha tényleg nem szeretne,és engem ez nagyon bánt én nagyon szeretnék de ő ezt nem tudja pont azért mert ha elmondanám neki szerintem vita lenne belőle,tényleg úgy beszél ha feljon a tema mintha nem is tudom "isten ments" kb ez...segitenétek mit tegyek?hogy kezeljem a helyzetet?
2019. jan. 4. 06:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem szakíts vele, keress valaki mást akivel közösen tudtok babát várni és akivel őszinte tudsz lenni! Hacsak nem akarsz a 2.számú egyedülálló anya lenni ebben a történetben. Még fiatal vagy, most lépj! Egyértelműen látod magad is, hogy a jelenlegi párodat veri a víz még a gyerek gondolatától is, szóval nem értem, mit keresel mellette. Főleg, hogy még a saját véleményedet sem mered kinyilvánítani.
2019. jan. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Az első válaszolónak teljesen igaza van,nagyon fiatal vagy még,nem kell, hogy egy ilyen ember mellett kösd le az életed.Megpróbálhatod elmondani neki,hogy mit szeretnél de gyanítom,hogy nagyon elkeserítene a válasszal.Szerint is inkább szakíts vele!
2019. jan. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Ezek után én akkor se szülnék neki, ha "beleegyezne" miattam.

Foglalkozik a gyerekével?

2019. jan. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
19%
Te a nő vagy vagy a pasi?
2019. jan. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem érzed úgy, hogy ez még korai? Van normális, állandó munkahelyed? Van mire alapozni a gyerekvállalást? Gondold ezeket végig. Gondot okoz megvenni egy babakocsit, kiságyat, stb.? A gyerekvállalás óriási, egy életre szóló kötöttség és felelősség. Új fejezet az ember életében, ami csodálatos, de ha nem vagy rá készen, akkor pokol lehet. Lenne segítséged? Szülők, barátok? 2-3 év otthonlét után tudnál újra dolgozni, oviba hozni-vinni a kicsit? Ezeket alaposan át kell gondolni. A férfiak nem véletlenül félnek ekkora felelősségtől. Gondolkodj fordítva: képes lennél 3 embert eltartani évekig? Nem mehetnél még betegállományba sem, mert hiányozna a kiesett pénz, közben mindig kéne valami: új cipő, új kabát, játékok....
2019. jan. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Itt nincs jobb megoldás, mint a szakítás.

Ő tipikusan az a pasi, akinek nem is érdemes gyereket szülni. Így inkább pozitívum, hogy nem is akar.

Te erről a vágyról nem fogsz tudni lemondani, csak egyre erősebb lesz.

20 évesen ne cseszd el az egész életed azzal, hogy éveket pazarolsz olyan kapcsolatban, ahol nem is azonosak a terveitek a közeljövőben.

Tudjuk, tudjuk, szereted, élni se tudsz nélküle, és ti örökké együtt lesztek...

Egyszer ejtsd el előtte (pár nappal a mensi előtt), hogy két napja késik. A reakciója mindent elárul arról, hogy van-e értelme mellette maradnod.

2019. jan. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
80%

20 évesen nem éreznéd gáznak hogy szülsz egy gyerekes pasinak?

Ráérsz még, dolgozz, találj egy rendes palit gyerek nélkül, házasodjatok össze aztán majd jöhet a baba.

Az aktuális barátodnak van már gyereke, és világos az is hogy nem akar másikat. Nem kell ezt sehogy kezelni, el kell fogadni.

2019. jan. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk is hasonló volt a helyzet mikor 20 voltam párom meg 30, igaz neki nem volt még gyereke, de akkoriban én szerettem volna már de ő nem akart erről hallani...


Teltek az évek és elmondta hogy ő azért nem akart gyermeket, mert nem volt biztos hogy kibirjuk-e egymást sokáig (ő sajna olyan családba nőtt fel ahol folytonos vita ment) és nem akarta hogy ugyanezt átélje az ő babája is. Mellette megakart teremteni mindent, hisz itt aki korábban is válaszolt annak igaza van, pár évig ő a családkassza, és kell egy megalapozott jövő hogy legyen mindenre.

Amint eltelt pár év akkor úgy látta ő is hogy nincsenek viták, kitart mellettem, szeret és megtudtuk ketten alapozni a jövőnket. Ekkor lettem várandós a kisfiúnkkal :)

2019. jan. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
98%
A párod 22-24 éves lehet, már elhagyott egy pár éves gyermeket. Bravó! Ennek akarsz szülni úgy, hogy ő nem akarja? Miért?????
2019. jan. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%
Nem tudom ki az a kedves lepontozó de valakinek nagyon szar lehet az élete :)
2019. jan. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!