Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magyar lányok, ti jöttök,...

Magyar lányok, ti jöttök, rajtatok a viág szeme! Bevállaltok 4 magyar gyereket?

Figyelt kérdés
10 millió forint vissza nem térítebdő kölcsönt, szja nebtességet kaptok cserébe.

2019. febr. 10. 22:59
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
75%

Eredetileg 4 gyereket terveztunk, meg rég, mikor álmodó utunk róla, hogy egyszer osdzehazasodunk és gyerekeink lesznek. Van egy kisfiunk, hamarosan születnek az ikreink. Jelenleg úgy gondolom, hogy jok leszünk így öten. Ha mégis másképp dobtunk az nem a támogatás miatt lesz, hanem magunk miatt.


Sose szülnek csak a pénzért, persze azért örülök azoknak a kedvezményeknek, amiket három gyerekenként igénybe vehetünk majd.

2019. febr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

Nem tudom, de ez engem a náci Német törekvésekre emlékeztetnek a világháború előtt. Ott főleg a szőke nőknek kellett beleadniuk magukat a cél érdekébe...

Amúgy megszülni az ok, őszintén ki tud pénzelni 4 gyereket manapság? Ez havonta egy kissebb vagyon. Aztán ez nemcsak 2019 kérdése egy gyereket jó esetben 20-25 évig pénzelni kell. Vagy arra számítanak sokan, hogy a kormány majd mindig mindent kifizet? Úgy is bukni fognak másnem egy jó 10 év múlva, akkor mit csinál az a sok birka aki 4 kisgyereket bevállalt hogy túlszaporodjunk a migránsokon, meg mert 10 millió forint.

2019. febr. 11. 10:25
 23/34 anonim ***** válasza:
53%
Pomtozzatok le, de nincs az a pénz. Borzaszto volt a második szülésem, es ha az első ilyen lett volna, egy gyerekünk lenne. Nincs az a pénz, vagy szha mentesség, amiért én még egyszer vegigcsináljam azt a fájdalmat és az a kőkemeny 9 hónapot, amin vegre túl vagyok.
2019. febr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
78%

Mi 2 gyereket szeretnénk, ennyit terveztünk, ennyit tudunk becsülettel felnevelni. Ígérgethetnek akármit, ezért nem vállalunk több gyereket.


Felháborít egyébként ez az elv, hogy diákhitel felét elegendjük, ilyen-olyan hitel felét elengedjük, ha szülsz egy gyereket. Én azt tanultam, hogy felelősséggel döntsek a jövőmről, hogy azt vállaljam, amit bírok. Most az elv az, hogy kakild bele a nagyvilágba a semmibe a purdét, vegyed fel a hitelt, majd ha jó leszer a törzsfőnök megoldja. Ne gondolkozz! Ne vállalj feleséget! Szülj!


Ilyen kiszámíthatatlan, ilyen értelmetlen rendszerben, komolyan félünk... Most szeretnénk lakást venni, természetesen átnézzük a támogatások és kedvezmények rendszerét, nem vagyunk a magunk ellenségei. De ez a ha úgy gondoljuk majd ezt-azt elengedünk rendszer... Ezzel nem szabad számolni. Abszolúte igazságtalan, aránytalan. Az oktatás, egészségügy romokban. Szerintem itt nem az értelmes emberek szaporítása a cél, hanem a robotoké a gyárba.

2019. febr. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
37%

Azért vicces, hogy itt ezt mindenki ellenzi meg jaj de rossz, igazságtalan, veszélyes, aránytalan, rabló kormány, nem szülök, rettegek stb de átnézi mindenki a támogatásokat azért mennyi jár az 1,2 gyerek után is és el is fogadja nagy boldogan mindenki pedig hej de gusztustalan ám O1G... Lefogadom ezek tüntetnek a túlóra ellen is miközben ha megkérdezik ki maradna munka után még pár órát akkor apuka úgy jelentkezik, hogy majd kiesik az iróasztal mögül...

Na ezért tartunk itt. Mert ilyen álszent, arrogáns emberekkel van tele ez az ország akiknek soha semmi nem jó. Amikor alig támogatták a családokat az sem volt jó, ha támogatják az se jó, ha így támogatják nem jó, ha úgy az sem jó de azért a pénzt azt ne tartsák vissza ha már így “jár” és képes bármi áron megszerezni. Ja a butákat/ naivokat meg ki is hagytam, akik azt gondolják kipottyan a 3. gyerek és megjelenik 10 milla a bankszámlán. Siralmas komolyan. 😅


[link]

2019. febr. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
72%

Kedves előző!


Már ne is haragudj, de ezt a környezetet pontosan a kormány alakította így. A kormány határozta meg a támogatások rendszerét, a mi adónkból (vagy orosz hitelből, ki tudja?). Látjuk, hogy mekkora károkat okoz. Most gyakorlatilag az juthat házhoz, szinte csak az tud építkezni (nagy átlagról beszélünk, nem a gazdag kivételről), aki gyereket vállal, aki felveszi a csokot. Semmi szükség nem lenne rá, nem lesnénk a támogatást, ha nem nyomta volna fel a lakásárakat. És nem lehetetlenítette volna el a fiatalokat, akik felelősséggel gondolkoznak, akik előbb szeretnének egy lakást, aztán majd ha minden szépen halad, gyereket.


Kell támogatni a családosokat, de nem ilyen elborult rendszerben. Nem össze-vissza, ahogy törzsfő éppen aznap felkel, hanem kiszámíthatóan és fenntarthatóan. Úgy, hogy ne a fiatalabb generáció dolgozzon az én gyerekemért ellehetetlenített körülmények között.


Persze, bent hagyhatnám a támogatásokat, amikért én is fizetem az adót. Kinek lenne jobb, kivel szúrnék ki? Próbál mindenki túlélni...

2019. febr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
60%

Ha a O1G -nek a nyuggerek és a nagycsaládosok közt kell majd választani, akkor majd szemrebbenés nélkül elvesz minden kedvezményt és támogatást a családosoktól és elmagyarázza, hogy "mindenki jobban jár"...


Lesznek még gazdasági válságok és az bolond aki ezt nem látja be.

A fidesznek kellenek a szavazatok. Bármi áron.



Én inkább szülnék egy németnek egy gyereket 20millióért, hogy utána a sajátomnak legyen biztosítva az anyagi háttér.

2019. febr. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
50%
Pont jól jön az a 10 milka indulótőkének lelépni külföldre, ahol a magyar gyerekeim normális oktatásban részesülhetnek és senki sem döglik meg a kórházi körülmények miatt. Ez a véleményem.
2019. febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
37%

“Most gyakorlatilag az juthat házhoz, szinte csak az tud építkezni (nagy átlagról beszélünk, nem a gazdag kivételről), aki gyereket vállal, aki felveszi a csokot.”


Persze, korlátolt barátom pl. ott van ez az új 40 év alatti nők első házasságára adott 10 milliós államilag támogatott hitel. Nem feltétel a gyerek, gyerek esetén elengednek belőle, ez akárhogy is nézem, motiváció a gyerekvállalásra és nem követelmény. A CSOK sem jár csak úgy, arra sem lehet szülni, illetve lehet távlatban gondolkodni: házasok a gyerek születése előtt felvehetik így meg lehet a lakás mire a gyerek érkezik. Bezzeg anno a Szocpol ugyanez volt de ettől a kormánytól meg köcsögség, nyilván. :) A Lakástakarék meg valjuk be tök jó volt, de maximum akkor ha a család minden tagjának volt szerződése ami havi szinten rengeteg pénz a legnagyobb 20.000 Ft-os lehetőséggel, egyéb esetben nem sokra ment vele az ember. A lakásárak emelkedtek, igen de kereslet-kínálat, ez van ez mindig is így volt de ez alapján: valamiért mégis többen vesznek lakást, van igény rá ezért valahol érthető a növekedés. Igen, támogathatnák a mezei embert gyerek nélkül de azt ne felejtsük el, hogy a gyerek felelősség, nem is kicsi, jó hogy van segítség. A gyermektelennek is van lehetősége hitelre, igaz nem olyan kedvezményesen de van de ő nem is vállal felelősséget magán kívül senkiért.

Szerintem ezekkel senkit nem kényszerítenek arra, hogy hadd idézzelek “Szülj!”, ez egy motiváció. Még mindig humánusabb megoldás a népesség növelésére mint az, hogy pl. egyes országokban illegális az abortusz...

2019. febr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
75%
Nem vissza nem térítendő lenne a 10 millió, hanem kedvezményes kölcsön, amit eddig csak új lakás vásárlására vagy építésére lehetett igénybe venni. Nem muszáj élni a lehetőséggel, ez egy választható opció. A semmire nem lehet igényelni. Szerintem segítség lehet azoknak akik egyébként is lakás vásárlás előtt állnak. Jelzáloghitelezéssel foglalkozom, ha most vennék fel hitelt, és lenne 2 gyermekem ezt a lehetőséget választanám. Csak emiatt nem vállalnék több gyermeket mint szeretnénk. Nekünk a 4 gyermek sok lenne, fel is kell őket nevelni, ahhoz meg sok pénz kell az évek során.
2019. febr. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!