Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan aki PCOS ellenér...

Van itt olyan aki PCOS ellenére teherbe esett? És milyen kezeléseken mentetek keresztül?

Figyelt kérdés
2019. febr. 15. 23:00
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Szia

Semmilyen kezelèst nem kaptam.Elkezdtem sportolni, egèszsègesen enni.

15.hetes vagyok ma!2 vetèlèsem volt elötte 1es fèl èv alatt...

2019. febr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vikusz30 válasza:

Szia!

Én most 32 hetes terhes vagyok!

Elkezdtem sportolni és diéta. Meg én kineziológushoz mentem meg a csontkovácsom szurta a fülemet női szervekre és stressz ellen.

Amit az orvos felírt gyógyszereket egy szemet sem ettem belőle.

Hasznosabnak találtam a heti 4 szer 2 óra sportot és a diétát!

2019. febr. 16. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sport (aviva torna, hastanc, joga)+szigoru dietaval felszivodott az osszes cisztam par honap alatt. Ez meg a babatervezes elott volt (de ugye pcossal es az azzal egyuttjaro IR-rel nincs gyogyulas, csak tunetmentesseg), az elso tervezett honapban megfogant a fiam. A pcos kb. 8 eve derult ki, a gyerekem majdnem 3 eves, azota tunetmentes vagyok.
2019. febr. 16. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, a kezelesek: az elso nogyogyasz Norcolut+Clostyt irt, nemhogy segitett volna, meg rontott is. Amugy ugy derult ki, hogy abbahagytam a fogamzasgatlot, es nem jott meg egy evig. A 3. doki, akihez veletlenul kerultem, mert a 2. szerencsere epp nem tudott fogadni mondta, hogy ez a cukoranyagcserevel osszefugg, de dieta+mozgas mellett tunetmentesse valhatok. Harmas kezelest szoktak javasolni, ez a dieta+mozgas+inzulinvalaszt segito gyogyszert jelent. En is kaptam utobbit, 3 honapig szedtem a dieta mellett, kozben megtanultam az aviva tornat. Vegre megjott 3 honap gyogyszer+dieta+elkezdett torna utan a menzeszem.


Letettem a gyogyszert, es onnantol, ha kesett, csak tornaztam, es az szepen meghozta. El kezdtem rendszeresen hastancolni is, az nagyon hasonlo teruletet mozgat meg. Baba elott 4 honappal nezettem hormonsort, mert a ciklus eleji tobb napos barnazas megmaradt. Kiderult a pajzsmirigy alulmukodes, meg szigorubb dieta(ugyanaz, amit endometriozis dietanak is hivnak, ez gyakorlatilag vegan es glutenmentes etrendet jelent, finomitott cukortol es liszttol menteset). Erre azert volt szukseg, mert a pajzsmirigy gyogyszert nem tudtam szedni a mellekhatasa miatt, mar a legkisebb mennyiseg is valoszinuleg atvitte az ertekeim tulmukodesbe (szubklinikus alulmukodes egyeblent, tehat csak a TSH magas, a tobbi ertekem hatarerteken belul volt meg).


Igy fogant az elso tervezett honapban a gyerekunk nem keves rakeszules utan. Vitaminokat kellett szednem, hormonszakerto ajanlotta es kiserte a dietamat, skype-os konzultaciokkal tartottuk a kapcsolatot. Ha erdekel az elerhetosege, szivesen megadom.

2019. febr. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 2 éve szedtem a Meforalt 2X500mg-ot, meg 1 éve diétáztam, sportoltam heti 3x. Az eredményeim javultak, viszont a ciklusom nem rendeződött. 2-3 havonta menstruáltam, viszont igy 2-3 havonta volt ovulációm is amit én mindig megérzek és akkor együtt voltam a párommal, terhes is lettem. 2 éves a kisfiam, ciklusom szülés után se rendeződött sajnos.
2019. febr. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!