Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyereket szeretnék, de a...

Gyereket szeretnék, de a párom még nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 24 éves lány vagyok, a párom 25. Már lassan 4 éve vagyunk együtt, ebből 3 éve együtt lakunk a szüleinél. Amióta az eszemet tudom arról álmodozok, h gyerekem lesz. De mostmár minden pillanatban ez pörög a fejemben és csak erre tudok gondolni, h milyen jó lenne már. A párom egyébként az első fiú az életemben, soha senki mással nem is tudnék lenni, csak ő létezik számomra. A szüleinél lakunk, gyakorlatilag “mienk az emelet”, már jó ideje én intezem a mosast és igyekszem a kajaban is kivenni a részem, de az anyukája otthon van, így sokszor megelőz ebben. Nagyon szeretem őket is, viszont már szeretnek elmenni onnan, h csak mi legyünk. Az én családi háttérem nem megbízható sajnos, szinte csak a testvéremre számíthatnék... ergo nekem nincs jól megalapozott anyagi hatterem, de már 5 éve dolgozok, vegyész technikus a szakmám, relatíve jól is keresek. A paromék szüleinek jól menő családi vállalkozásuk van, ebben dolgozik ő is. (Nyilván nem a pénzre hajtok, de majd mindj kiderül miért írtam ezt) A lényeg a lényegbe: nagyon szeretnék már gyereket. Ez már körülbelül egy éve kattog így az agyamba és féléve már őrjítő a várakozás. A párom folyamatosan a megfelelő pillanatra vár, ami nem tudom mikor jöhetne el, én készen állok már :D viszont azt mondja, addig nem vállalhatunk gyereket, amíg nem lesz házunk és biztos anyagi hátterünk. Én nekem ezen felül van félre téve pénzem (milliós nagyságú) és szerintem ő sincs elveszve anyagilag, de nyilván ami elmegy az magára megy el szinte, így végtelen a költekezés határa. Én úgy gondolom, h ha lenne baba, egyből megoldást találnánk a házra is és minden feltételezett problémára (ahova az isten bárányt ad, oda legelőt is). És innentől lehetne járni végre egy utat, ami előttünk lesz. Mit tanácsoltok? Nyilván titokban nem akarok teherbe esni, bár ő sem ellenzi a gyereket csak “túl aggódja”, én meg kezdem át lepni a türelmes vagyok meg határt.

Köszönöm előre is!



2019. febr. 22. 08:36
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem túl fiatalok vagytok és a körülmények sincsenek meg. Nagyon fontos lenne komolyan leülni és tisztázni, hogy a párod valaha el akar jönni egyáltalán a szüleitől? Mert én nem vagyok ebben olyan biztos... És ha ez így van akkor szépen elköszönnnèk... Igaza van szerintem abban, hogy előbb legyen meg a lakás/ház és utána a gyerek de ahhoz tudni kéne mikor szándékozik ezt megvalósítani...
2019. febr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Fu... hát ezen még így nem gondolkodtam, h lehet ő sem és a szülei sem szeretnék, h elmenjünk. Tény (bár lehet csak nekem feltűnő) mindent megadnak számomra is szinte keres nélkül, de nekem ez csupán egy jószívű és önzetlen tett a részükről. Nyilván a megszokott jóból elképzelhetetlen is lehet eljönni, főleg h ő messzebb még nem jutott, mint a szülő faluja. En Pesten voltam kollégista, majd albérletben laktam, számomra nem nehéz egy új közegben élni, alkalmazkodni. Lehet neki ez furcsa, h most ugyan meglesz-e számára ugyanúgy minden, mint eddig. Mondjuk ebben különbözünk és furcsa, hogy azt kene mondanom, h túl jó családból származik? Ő mindig minden gondoskodást és törődést megkap, a mai napig. De sosem gondoltam volna visszaélés szintűnek ezt. Engem meg nyilván ő köt oda, nem abban a házban játszottam gyerekkoromba stb.

Magamról pedig már régóta gondoskodtam, az h vele együtt elve is 100%osan nekem kell majd, nem hiszem h gondot okozhat vagy annyival több házi munkát jelentene. Nyilván egy gyerek már többet :)

Én semmiképp sem siettetek semmit, meg lehet tényleg fiatal vagyok még és ahogy írtatok, elkezdtem gondolkodni, h ha egyből haz után baba lenne, kettesben még nem is voltunk gyakorlatilag.

Lehet már az egy saját család érzetet nyújtana, hogyha ketten elköltöznenk :)

2019. febr. 22. 10:44
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
9esnek maximálisan igaza van, először neked kell vezetned egy háztartást, neki meg kell tanulnia a szülei nélkül élni...hidd el akkor is sok minden meg fog változni, amikor különköltöztök teljesen. Egy optimális helyzetben egyszerre szeretnétek már a családot. Nálunk sem volt beszélgetésekre szükség, egyszercsak odajut a kapcsolat, hogy mindkettőtöknek az a vágya, szavak nélkül is tudjátok, hogy jöhetne már a baba.
2019. febr. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok:

Én is gyakorlatilag ilyen "sehonnan jött gyerek" vagyok, nővérem átvette a gyámságomat 17 éves koromban. Kb akkor láttam anyámat utoljára (apukám kiskoromban meghalt). Aztán 19 évesen elköltöztem tőle.

Férjem rendezett családban nőtt fel, jó körülmények között. Anyósomékban új családot kaptam, nagyon jó a viszonyunk, kb lányukként tekintenek rám.

DE! Ez nem azt jelenti, hogy együtt is élünk! Hatalmas családi házban élnek, de elköltöztünk. Soha egy napot nem laktam náluk. Eleinte albérletben, és most a saját házunkban élünk, a 6 éves fiunkkal. Anyósomékkal sokszor találkozunk, segítünk egymásnak, amiben kell.

Tehát a kettő nem zárja ki egymást.

Az élet természetes része, hogy a gyerek felnő és kirepül. Nem marad a szülei nyakán élete végéig.

Tehát attól, hogy ő rendezett családban él, nem kell az anyjával laknia öreg koráig. Attól még megmaradhat a jó kapcsolat.

2019. febr. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Igyekszem ezek után jól cselekedni és remelem sikerul is :)
2019. febr. 22. 11:22
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

A szívükbe nem láthatunk bele innen, hogy "üzleti" szívesség ez a szülei részéről vagy csak megszokásból gondoskodnak, de egy sóhajjal elengednék akkor is, ha jobban örülnének annak, ha maradnátok, talán egyszer unokástul is. De ez kb. mindegy is, a fő kérdés, hogy a párod le akar-e róluk szakadni, föl tudja-e áldozni a megszokott kényelmet és közelséget azért, mert neked így nem jó. Vagy ha nem, te el tudod-e fogadni ezt a helyzetet vagy velük sosem fogod magatokat felnőttnek érezni.

Ha belegondolsz azért pár emberöltővel ezelőtt elég elfogadott volt, hogy együtt élnek a generációk. De ma is még hányan spórolnak össze sok év alatt nagy családi házat arról álmodozva, hogy majd így meg úgy lesz örökre, aztán a gyerekük még másik országba is költözik. Minden fejben dől el, beszéljétek át, kinek mi van odabent, mit tart ideálisnak vagy normálisnak.

2019. febr. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha külön emelet van, akkor hogy előz meg a házimunkával? Max az emeleten van párod gyerekszobája meg egy fürdő és kész. Mosol is? Az kemény :D
2019. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 khniki ***** válasza:
68%
A párod nem áll még készen egy gyerekre. Vagy arra nem áll készen, hogy Tőled legyen gyereke. Én is voltam hasonló helyzetben (mármint, hogy a fiú "még" nem akart ezt meg azt.) Aztán rájöttem, hogy akinél x év után is kb erőltetni kell a témát, az nem pálya. A férjem már a kapcsolatunk legelejétől előhozakodott vele időnként, hogy szeretné, ha majd gyereket szülnék neki, aztán megkérte a kezem, összeházasodtunk, megteremtettük a körülményeket, most pedig itt vagyok 10 hetes terhesen. 33 vagyok és úgy érzem, hiba lett volna bármelyik korábbi fiúmmal gyereket vállalni. A kapcsolat elromlott volna, nekem pedig egy csomó életreszóló élménnyel kevesebb lenne most a tarsolyomban.
2019. febr. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Én 18 évesen jöttem össze a párommal, aki akkor volt 20. Az ország másik végéből jött ide munka miatt, tehát 18 évesen már egy albérletben bérelt szobát, ahol magára mosott, főzött. 19 voltam, párom 21 mikor összeköltöztünk albérletbe. Májusban lesz 3 éve, hogy együtt élünk. Sajnos pár hónappal ezelőtt elveszítettem a munkahelyem, így most csak háztartásbeli vagyok, illetve a félre tett pénzünkből elkezdtem a jogosítványt, pár héten belül fejezem be. Mindketten nagyon szeretnénk már babát, de egyelőre megbeszéltük, hogy keresek egy másik munkahelyet, gyűjtögetünk még. Időközben meghalt sajnos a nagybátyám, aki a családi házban élt (ahol anyukámmal együtt nőtt fel) így azt eladva lesz önerőnk egy saját lakáshoz.

Annak ellenére, hogy a párom még csak 24 éves, nagyon felelősségteljes, és komoly. Barátnőm gyerekével úgy bánik, akárcsak a sajátja lenne, jó rájuk nézni. (nem, nem az övé, a kislány születése után ismerkedtünk meg :) )

Nekem pedig kisgyermek korom óta vágyam, hogy anyuka lehessek.


Én is azt javaslom,mint itt többen; Ülj le a pároddal, beszéljétek meg, hogy mikortól kerestek mondjuk saját házat. Ha az megvan, éljetek kicsit kettesben. Vegye ki ő is a részét a házimunkából, fizessetek csekkeket, ilyesmi. Lakva ismerkszik meg az ember, de úgy, ha anyuci főz rá, te mosol, sosem ismered meg igazán. Aztán ha ezen túl vagytok, jöhet a baba téma. Bár jó lenne tudni, hogy mit gondol, hogy érzi, miért nem áll még készen az apaságra? Ha azért, mert nem biztos benne, hogy jó apa lenne, tudsz neki segíteni. De ha a gyerekben egy bőgős-kakis-hányós szörnyecskét lát, aki tönkre teszi az életét, akkor nem szabad erőltetni. Nem hiszem, hogy nem tudná megfogalmazni, hogy mi az, ami miatt úgy érez, hogy korai.

2019. febr. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Körülbelül egy fél évvel ezelőtt a párommal kicsit hasonló helyzetben jártunk. Akartam babát de ő nem szeretett volna (egyébként 24 éves vagyok, a párom pedig 26 éves). Ő is szeretett volna kisbabát de neki az az időzítés nem volt megfelelő. Ezt is el kell fogadni úgy gondolom. Vannak nők akik karriert akarnak előtte, férfiak kiélni magukat. Ezt mondjuk csak példának írtam tehát nyilván nem mindenki ennek a két célnak az eléréséért küzd, de a lényeg amit ebből kiszeretnék hozni hogy hagyd őt, had érje el amit szeretne. Lássa a "célt" a szeme előtt, alakuljon amit ő szeretne és idővel hidd el hogy kérlelni fog téged a családalapításra, viszont előtte mond el neki hogy te már készen állsz és tőle szeretnél babát. Azt gondolom sokat számít ha próbáljuk a másik helyébe képzelni magunkat.

Én is ezt tettem és teljes mértékben megértettem a párom szemszögéből a szituációt, nem hagytam hogy a vágyam egy kisbabára ezt elnyomja és végül sikerült is megbeszélnünk illetve egyezségre jutnunk. Közösen döntöttünk abban hogy ősszel belevágunk az utód gyártásba. :)

2019. febr. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!