Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyereket szeretnék, de a...

Gyereket szeretnék, de a párom még nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 24 éves lány vagyok, a párom 25. Már lassan 4 éve vagyunk együtt, ebből 3 éve együtt lakunk a szüleinél. Amióta az eszemet tudom arról álmodozok, h gyerekem lesz. De mostmár minden pillanatban ez pörög a fejemben és csak erre tudok gondolni, h milyen jó lenne már. A párom egyébként az első fiú az életemben, soha senki mással nem is tudnék lenni, csak ő létezik számomra. A szüleinél lakunk, gyakorlatilag “mienk az emelet”, már jó ideje én intezem a mosast és igyekszem a kajaban is kivenni a részem, de az anyukája otthon van, így sokszor megelőz ebben. Nagyon szeretem őket is, viszont már szeretnek elmenni onnan, h csak mi legyünk. Az én családi háttérem nem megbízható sajnos, szinte csak a testvéremre számíthatnék... ergo nekem nincs jól megalapozott anyagi hatterem, de már 5 éve dolgozok, vegyész technikus a szakmám, relatíve jól is keresek. A paromék szüleinek jól menő családi vállalkozásuk van, ebben dolgozik ő is. (Nyilván nem a pénzre hajtok, de majd mindj kiderül miért írtam ezt) A lényeg a lényegbe: nagyon szeretnék már gyereket. Ez már körülbelül egy éve kattog így az agyamba és féléve már őrjítő a várakozás. A párom folyamatosan a megfelelő pillanatra vár, ami nem tudom mikor jöhetne el, én készen állok már :D viszont azt mondja, addig nem vállalhatunk gyereket, amíg nem lesz házunk és biztos anyagi hátterünk. Én nekem ezen felül van félre téve pénzem (milliós nagyságú) és szerintem ő sincs elveszve anyagilag, de nyilván ami elmegy az magára megy el szinte, így végtelen a költekezés határa. Én úgy gondolom, h ha lenne baba, egyből megoldást találnánk a házra is és minden feltételezett problémára (ahova az isten bárányt ad, oda legelőt is). És innentől lehetne járni végre egy utat, ami előttünk lesz. Mit tanácsoltok? Nyilván titokban nem akarok teherbe esni, bár ő sem ellenzi a gyereket csak “túl aggódja”, én meg kezdem át lepni a türelmes vagyok meg határt.

Köszönöm előre is!



2019. febr. 22. 08:36
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
75%

Nem akarlak elkeseríteni, de nemhogy most hanem kb 3-5 éven belül SEM akar a párod gyereket. Hogy honnan veszem? Leírtad, csak nem tűnik fel neked!

1) Általában egy 25 éves fiú/férfi nem áll készen a gyerekvallalásra.

2) Minden pénzt elver. Kényelmes neki, h te mosol, takaritasz, anyja meg főz. Sőt a szülei eltartjak. Nincs albi, rezsidij, jo fizut kap..

Egyáltalán ad bele pénzt a háztartási dolgokba? Mosópor, mosogatoszer,kaja...stb??? Mert ha még az sem, en őszintén nem a gyerekről gondolkodnek, hanem hogy egyáltalán ez parkapcsolat-e?


Gondolom, hogy mire alapozol, rossz szandek nelkul is. Teherbe esel, egy darabig elvagytok kulon, majd ő gyujtoget, ott a te penzed is, anyosek meg jól kipotoljak es kulon mentek. Hat nem így lesz. Beleegyezik a gyerekbe, aztan az elso evbe beleun, h kell a gyerekre a pénz, nincs csavargás, ti veszekedtek, semmi sem olyan mint előtte.... Es szetmentek, neked meg kb addigra elfogy a megtakaritasod is, mivel mar nem dolgozol... Mit csinalsz ha ez lesz?? Oke, nem mondom h 100%,de olyan 80..Hiaba nem erre szamolsz, de ha beut a legrosszabb?? Hova mész es miből??

Szóval en a helyedben leulnek vele, es megkerdeznem hogy mit szeretne, hany even belul gyereket, hogy kepzeli el az eletet 5 ev mulva, hol szeretne elni, hogyan kepzeli el a megvalositast, milyen gyujtogetesi modot alkalmazna.. Mennyit ad bele a mostani háztartásba.. Stb..es vedekeznek!

2019. febr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
Ha pár év múlva gyereket szeretnètek akkor már most komolyan meg kellene beszélni, hogy mik a tervei. Nem ártana ha különköltöznètek és előbb megszoknátok, hogy milyen együttélni csak ketten. Mert ahogy most vagytok az teljesen más. És utána jöhet a baba szerintem. De ha a párod elveti a pénzét és még azt sem beszéltètek meg, hogy egyáltalán tervezi e, hogy valaha különköltöztök, akkor sok jövőt nem jósolok nektek sajnálom... Ott fogtok ragadni és vagy elhagyod egy idő után, vagy itt fogsz szomorkodni pár év múlva hogy szavad nincs a házba de menned sincs hova és milyen kilátástalan a helyzeted... Mivel írtad, hogy kedvesek veled, lehet hogy nem lesz ennyit rossz a helyzet de azt borítékolom, hogy jó szándékból minden létező dologba bele fognak szólni és te mit mondhatsz majd, az ő házuk... Én ilyen helyzetbe nem lennék hajlandó belemenni... Nem hogy gyereket akarnék, hanne közölnèm a párommal hogy szó sem lehet róla amíg el nem költözünk... Bár ilyen nem is fordulna elő, mert eleve nem költöztem volna oda.
2019. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
22# elveri a pénzét
2019. febr. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tényleg nem akarlak megbántani de őszintèn le vagyok döbbenve, hogy gyerek után ácsingózol de soha egyszer nem tisztáztad a pároddal hogy itt akar e maradni a szüleivel vagy szeretne e saját otthont..Ebből is kiderül, hogy milyen fiatal és naiv vagy. Az ilyen dolgokat nem ártana megbeszélni. Persze lehet csak az a baj,hogy magamból indulok ki, mert nekem soha, de soha nem kéne olyan férfi aki a szüleivel egy házban akar élni és gyereket nevelni...
2019. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!