Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 22-23 évesen szeretnék gyermek...

22-23 évesen szeretnék gyermeket. Tehát a közeljövőben. Mások szerint ez miért korai?

Figyelt kérdés

22 leszek idén. Imádom a gyerekeket, a párommal jól kijövünk stabil a kapcsolatunk. Az ő gyerekével is jól kijövök.


Mások szerint miért korai ez a kor?

Nem szeretnék 40 évesen szülni, hogy a 20 éves gyerekem társasága azt higgye , én a mama vagyok 60 évesen...


20on évesen sokkal könnyebb lépést tartani a gyerekkel, játszani vele stb. Mint mikor már nyűg a homokozóból kiemelni magam.



2019. febr. 24. 12:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%
Azért tartják általában korainak, mert 22 évesen kevesen tudnak eltartani egy gyereket (vagy nem is dolgoztak még, vagy mág tanulnak), pedig sajnos a házasságok fele is vállással végződik, és sajnos jellemzően egy gyerek megvisel minden kapcsolatot. Persze legyetek ti a kivételek, de akkor is gondold át, hogy nálatok, ha apa kidől neadjisten tartós betegség vagy más miatt, akkor lesz-e vészhelyzeti terv.
2019. febr. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért mikor valamelyik félnek már van egy gyereke eleve fenntartásokkal kell kezelni, mert valamikor a gyereke anyjával is jól kijött és stabil volt a kapcsolata ami után aztán valami mégis elromlott.(Úgy mondom ,hogy az én párom is elvált és két gyerek apja tehát nincs bennem előítélet.)Az, hogy a gyerekével jól kijössz tök jó.A sajátoddal valószínűleg még ennél jobban elleszel napi 24-ben.

De ha mégis úgy alakul ,hogy szétmentek van hova menned? Félretett pénzed amiből egy ideig kihúzod ha úgy alakul? Dolgozol? Miből tartanád el a gyereket ha valami mégis elromlana kettőtök között?Van saját lakásotok?Együtt éltek már legalább 2-3 éve, hogy kiismerd megismerd teljesen?

Amúgy abban sincs igazad hogy egy 30+ nő ne bírna kimászni a homokozóból.Sok ilyen anyukát látok és egyik se fetreng ott míg a gyerek már javában hintázik.Ha pár évig még várnod kell a babára akkor már öreg leszel?Mert 25 évesen se leszel még az szerintem.De alapvetően lehet te olyan lány vagy aki valóban minden gond nélkül jól érezné magát már az anyaszerepben.Ismerek olyan veled korút aki nagyon jó anyuka.

2019. febr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
60%
Mire saját házad lesz, saját autód, hitel nélkül arra régen min 35 leszel. Én is úgy terveztem, aztan egy idősebb ismerősöm ráébresztett, hogy mire várunk. 26 éves vagyok, mire 35 leszek ezek meg lesznek, és lesz kettő 10 éves gyermekem. Egyébként diplomám is van, gyed előtt dolgoztam 3 évet.
2019. febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
52%
Ha megthetem volna én is ennyi idősen vállaltam volna be az első gyermekemet de sajnos nem így lett, most 27 évesen várom az elsőt és még kettőt szeretnénk 35 éves koromig utàna már be se vállalnám az idő meg csak megy felettem és ez egy kicsit olyan sürgető időnek tünik számomra de sajnos ez van :)
2019. febr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
67%

Valszeg a párod előző gyerekének az anyja is így gondolta... Nézd meg azt a csajt, akarsz ott tartani X év múlva, ahol ő? Ha igen, hajrá.


Volt egy pasim 22 évesen, sok éve együtt voltunk, így gondoltam, mint te, hogy nem is lenne korai, hülye, aki le akar beszélni. Aztán - ma már azt mondom szerencsére - csúnya vége lett annak a kapcsolatnak. A srác most nősül másodjára. Én voltam a hülye, és még időben vége lett. Elég szar lett volna mondjuk 25 évesen egyedülálló anyaként bekerülni a munkaerőpiacra.

2019. febr. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 momoka 2002 ***** válasza:
25%
En 18 voltam 1. Gyereknel. Persze meg erettsegiztem mikor fel eves volt. Minden megoldhato. Persze jobb egy biztos hatter. Mi anyameknal laktunk ferjemnek volt munkaja-megvoltunk aztan kb. 6 ev utan valtunk. Es most 16 ev korkulonbseggel lesz kisteso a lanyomnak masodik hazassagbol biztos hatterrel. Az en tapasztalatom,hogyindig lesz valahogy lenyeg hogy ott legyel neki es szeresd. Ha te ugy erzed megertel ra, hajra ne a problemak,korulmenyek befolyasoljanak. Azokat meg lehet oldani. Inkabb fiatalon szulj-tapasztalat. 34 vagyok majdnem 3 ev probalkozas es 3 veteles utan vegre ossejott. Az ido elmulik. Minden jot nektek es szeressetek egymast ez a lenyeg.
2019. febr. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Nem szeretnék 40 évesen szülni, hogy a 20 éves gyerekem társasága azt higgye , én a mama vagyok 60 évesen..."


Az én anyám 40 volt, amikor születtem. Soha nem nézték a nagyanyámnak, a barátaim imádták őt. Fiatalos volt és haladó szellemű. Volt olyan osztálytársam, akinek az anyja meg fiatal kora ellenére egy begyöpösödött hárpia volt, akinek még a férje is köztudottan menekült otthonról.


Ha téged a kor érdekel az egészből, akkor vállalj inkább most. Ilyen hozzáállással 40 évesen te már matuzsálemnek fogod érezni magad. Lehet, hogy addigra már nem "jöttök ki jól" a pároddal (sokat elárul, hogy nem szerelemről beszéltél...) és elvált leszel, de legalább fiatal.

2019. febr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Engem 22 évesen szült az anyám és így utólag mondom hogy várhatott volna még 15 évet legalább.

Olyan fiatal volt hozzám hogy állandóan féltékenykedtünk, pasizott, csavargott, még piált is pedig fiú vagyok.

2019. márc. 7. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!