Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Annyit olvasom, hogy a megszak...

Annyit olvasom, hogy a megszakítás nem védekezés. Részben egyet is értek. Mégis sokan évekig így vannak együtt, miért nem esnek mégis teherbe?

Figyelt kérdés

Mi 2,5 éve vagyunk együtt párommal, azóta csak így "védekezünk", menzesz előtti és utáni napon pedig sehogy. Abban egyet értünk, hogy ha jönne a baba, akkor meg tartanánk, tervezgetni is szokott hogy majd ilyen meg olyan egyedi babakocsit csinál egy hagyományosból, meg majd megtanítja erre arra. Kimondottan még nem tervezzük, mert még nem költöztünk össze, hol nálunk, hol náluk vagyunk. Azt mondta, ha jön a baba természetesen oda költözik hozzánk.

A kérdésem igazából az, hogy annyira nem biztonságos ez a módszer, hogy hogy lassan 5 év alatt egyszer sem történt nálam-vagy bárki másnál-"baleset".

Nem ítélkezésekre vagyok kíváncsi, csupán csak érdeklődöm.

Akik nem akarnak gyereket, ott általában "becsúszik", aki akar annál meg sokszor még akkor sem, ha élesben próbálkozik.


2019. márc. 6. 17:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%

Azért rizikós, amiért a pharmatex: egy élő, aktív ficánka elég a terhességhez.


Egyrészt: van olyan férfi, akinek tálaltak spermát az előváladékban, a másiknak nem. De gondolom, nem vizsgáltattad meg, hogy a te párod hova tartozik.


Másrészt: a húgycső pont olyan alkalmas hely a túlélésre, mint pl. a petevezeték. Elég, ha előtte pár órával elélvezett, és máris lesz mit bevinni az előváladéknak.

De ki tudja, ha a petevezetékben extrém esetben volt rá példa, hogy 5 nap után is volt aktív sperma, lehet, hogy a fütyiben is elvannak 2-3 napig. Erre vonatkozó kutatást nem találtam.


Az a része igaz, hogy maga az előváladék nem fog teherbe ejteni. De ha van benne kis katona, akkor már az esély megvan.

2019. márc. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
28%

Nem vagyok rá büszke, de én is ezzel csináltam végig a tinikoromat, húszas éveim elejét, mázlim volt, nem lett gond belőle.

Aki kérdezte, mi a jó ebben: egyrészt szerintem nőként is kényelmetlen a gumi, nagyon mű érzés. Másrészt emgem nem zavart hogy a végén kiveszi és a hasamra vagy a számba élvez (utóbbit a pasik se szokták bánni, szóval általában ez volt), hiszen nekem addigra már volt jó pár orgazmusom.

2019. márc. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
43%
A férjem mindig kihúzta időben, soha nem engedte belém amíg nem akartunk gyereket. Most a 3. Babáv al vagyok terhes, mind 3x hamar teherbe estem tervezetten. 12 éve vagyunk együtt.
2019. márc. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
72%

Lehet ha nem védekeznétek egyáltalán sem lennél terhes sosem, mert ki tudja mennyi spermium, milyen mozgékonyak...nálad is lehet egy csomó baj, meg nagyon sokszor van, hogy egy kapcsolatban megpróbálnak mindent, nem lesz gyerek, aztán új kapcsolatban mindkét félnél jön a gyerek.

Szerintem ha 5 év alatt nem estél így teherbe, lehet soha nem is fogsz, ettől a párodtól.

2019. márc. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát az utolsó komentelővel nem értek igazán egyett az valószínű ,hogy lehet azért sem "csúszik be" mert valamelyik félnél probléma van,vagy puszta szerencse de az hogy nem lehet nem is lesz majd babátok egymástól az szerintem elég abszurd...


Mivel a férjemmel is így "védekeztünk" 6évig (házasság előtt) . Soha sem "csúszott be" baba(de ha mégis úgy lett volna akkor sem bántuk volna ) . Aztán házasság után már élesben csináltuk. Eltelt 6honap nem jött a baba ,aztán kezeléssel mivel velem volt a "probléma" már az első hónapban sikerült.

Aztán szülés után ugyan csak megszakítással voltunk együtt ,és mikor elterveztünk hogy jöhet a kisteso nem védekeztünk. Most egy évet próbálkoztunk túl voltam 2 vetélésen ,1 kémiai-n . Aztán újra a gyógyszeres kezeléssel sikerült.


Valószínű nem is "csúsztatott" volna be baba mivel nem voltam elég termékeny és nem volt kellő képen vastag a méh falam.


Szerintem ,ez ugyan úgy a szerencsén,vagy épp a férfin,és azon hogy mennyire termékeny a nő,vagy épp milyen fürge a kis Katona,és más egészségügyi problémáktól függ. Van akinek "beválik" ez a fajta "védekezés" van akinek nem..

2019. márc. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A páromnak hiperérzékeny a bőre, főleg a péniszén nagyon durván reagál mindenre. Allergiás reakciót mutat a piacon elérhető összes óvszerre, és ugyanígy van a Pharmatex-féle hüvelykúpokkal is. Én véralvadási problémák miatt nem szedhettem fogamzásgátlót, spirált pedig már egyszer legalább szült nőknek tesznek föl, legalábbis akkor ezt mondta az orvosom. Így nekünk nem maradt az égvilágon semmi más, csak a megszakítás. Illetve aktus után hüvelyöblítést végeztem higított spermicid oldattal, ezt is az orvos ajánlotta. 11 éve vagyunk együtt, soha nem lettem terhes. Illetve igen, akkor, mikor már tudatosan terveztük és elsőre összejött a pici. Ez nem bátorítás: megvoltak a veszélyei. Mindkettőnk szülei tisztában voltak a helyzettel, meg is állapodtunk, hogy nagyon-nagyon vigyázunk, de ha becsúszna a baba idejekorán, nem vállalnánk be. Megértették, elfogadták. Szerencsére soha még csak gyanú sem volt.
2019. márc. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!