Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogy lehet terhesen táppénzre...

Hogy lehet terhesen táppénzre menni?

Figyelt kérdés
Sok olyat olvasok itt, hogy úgy tervezi, x. hét után megy táppénzre. Én úgy tudtam, hogy csak orvos által megállapított, indokolt esetben lehet táppénzre menni. Terhességnél akkor hogy van? Lehet ezt igényelni, vagy azok a nők, akik már előre eltervezték, hányadik héten mennek el, valami indokot mondanak az orvosnak? Háziorvosnak vagy nőgyógyásznak. Csak azért fordult meg ez a kérdés a fejemben, mert én pörgős, 20 felé szakadó rohangálós munkát végzek egész nap, ami még egészségesen is megterhelő.
2019. ápr. 29. 21:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

A terhessèg egy erősen vèdett, vèdendő állapot. Nem vagyunk egyformák, van, aki nehezebben bírja, van, aki pörög a vègèig. Van, akik vègig hány, gyenge stb, nem kell lenèzni senkit miatta.

Èn speciel az utolsó előtti hónapban mentem tp-re, már nagy ès nehèz volt a poci, nem bírtam ülni, fáradt voltam. Előtte 9 èvet dolgoztam le becsülettel, főnökkel egyetèrtve megèrdemeltem ennyit, sőt, ő hamarabb engedett volna.

Orvosnál ahogy írták nem kell különös indok, te èrzed mit bírsz.

2019. ápr. 30. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%
Nekem pl olyan a munkám, ha valaki terhes, azonnal jelezni kell. Mert cipekedés van, állandó álldogálás, éjszakázás és szennyezett levegő. Táppénzcsaló lennék? Van egy-két irodista kik fel sem fogják hogy milyen ez. Csak dobálóznak az okosságaikkal. Nálunk a jogszabályok egyenesen tiltják, hogy élő terhességgel dolgozzunk. Nem tudnak másik munkakört felajánlani. Tehát táppénz.
2019. ápr. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ez orvos fuggo is nekem olyan az orvosom hogy kellett kernem a munkahelyi uzemorvostol es a nodokitol javaslatott anelkul nem vett volna tpre. Elsonel 10hetig tudtam dolgozni mert meg a munkahelyemen ugy be gorxlcsoltem hogy a mento vitt el. A masodiknal 12hetig birtam az egesznapos eroszulletek miatt. Sajnos olyan helyen dolgozom ahol 15-20kg ladakat kellett emelni illetve forrasztani is kellett ezert az uzem orvos kiadta a javaslatot. Noveremnek a dokija meg ahogy megtudta hogy terhes egybol veszelyeztetett terhesseggel tpre vette.
2019. ápr. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Engem azonnal, amint megtudom, hogy terhes vagyok, mivel éjszakázok is.
2019. ápr. 30. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
En vegyszerekkel dolgozom, hiaba kértem másik munkakört, azt mondták menjek tappenzre. Most akkor megis mit tehettem vna?
2019. ápr. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!