Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Túlsúllyal küdző kismamák...

Túlsúllyal küdző kismamák meselnétek?

Figyelt kérdés

Hamar sikerült teherbe esni? Szedtetek valamit hogy sikerüljön? Ha sokára sikerült miért? Várandoságot hogy viseltétek? Minden rendben volt?

Rajta vagyunk a babaprojekten, sajnos szenvedek egy kis túlsúlyal.

Mesélnétek?


2019. máj. 28. 20:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elsőre estem teherbe mindegyik gyerekkel, előtte folsavat szedtem, odafigyeltem a kalóriákra, aktív életet éltem terhesen, és viszonylag gyorsan meg is szültem őket. Nem hiszem, hogy sok különbség lenne, ha vékony lettem volna, csak így kihúztam a terhességet a régi tunikákkal, cicanacival, bő ruhákkal, egyedül egy kismama farmert vettem. A barátnőm vékony, neki félidőn túl teljes ruhatárat kellett cserélni.
2019. máj. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2019. máj. 28. 20:43
 3/15 anonim ***** válasza:
Nagyobb túlsúllyal rendelkezem. Novemberében elfogyott a fogamzásgátló, nem vettem másikat mivel azt mondta a doki hogy nem eshetek teherbe. Decemberben teherbe estem 😂 természetesen megtartottuk, örültünk neki. Terhesség alatt folyton ijesztgettek az orvosok össze vissza hogy kéz, láb nélkül fog születni... Egyedül a magas vérnyomásom volt a gond, ezért 38.hétre született sürgősségi császárral. De egy teljesen egészséges kislány, már 8 hónapos 😊
2019. máj. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2 csodás, tünetmentes terhességem volt, normális vérnyomással és cukorral, tökéletes laborokkal. Imádtam mindkettőt, alig várom a következőt. 😊
2019. máj. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ja és 2. hónapban fogantak.
2019. máj. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az első gyorsan összejött, a másodikra kellett várni. Folsavat és Dvitamint szedtem. Terhességi diabétesz miatt végig diétáztam, fogytam a terhesség alatt. A második még benn van 16 hetes, eddig 3kgot fogytam. Ezen kívül minden rendben volt/van.
2019. máj. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Dejó, gratulálok mindenkinek!

Nekünk ez a 2. próbálkozós hónapunk:)

2019. máj. 28. 21:52
 8/15 anonim ***** válasza:

83 kg-al kezdtem, most a 35. hétre 8 kg-t híztam. Az elején vészes hányásom volt, ezt leszámítva panaszmentes a terhességem. Nem szedtem semmit, csak a legelején folsavat amíg nem keztem hányni, utána már azt sem. Elsőre próbálkozásra sikerült egyébként :)

És a ruhatáram nekem is maradt, csak melltartóból kellett újat venni, de pl gatyából még a régit hordom, gond nélkül.

2019. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az első két gyermekemnél normál súllyal estem teherbe, a harmadikkal 10 kg súlytöbblettel. Az első azonnal összejött, a második az első nem szoptatós hónapban, a harmadikat viszont komolyabb cikluszavarok előzték meg, fél évet vártunk rá (de ekkor már 39 éves voltam).


Mindhárommal nagyon vizesedtem, de a harmadikkal a legkésőbb.


Az első teljesen eseménytelen terhesésg volt, a másodikkal GDM volt a 28. héttől, 30. héttől kellett inzulin is, a harmadikkal az első pillanattól GDM, 24. héttől inzulin.


MIndhármat könnyen viseltem, könnyen szültem.

2019. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A második babámat várom, az elsőnél és most is 165cm/89kg kezdtem, mindkettő elsőre fogant, terhességi cukor előjött-bár nálunk a családban genetikailag is megvan a hajlam, a cukorbetegség a szülés után elmúlt, most a második babával ismét megvan, de diétával szépen kordában tartható és ennek köszönhetően az elsőnél nem híztam egy grammot sem, most pedig a 20. héten 83kg vagyok 🙂
2019. máj. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!