Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tényleg annyira kockázatos a...

Tényleg annyira kockázatos a megszakításos védekezés?

Figyelt kérdés
Én már 5 éve így védekezem és sosem lettem terhey.

2019. jún. 12. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%
Itt a gyakorin igen. 20 év alatt nem csúszott be baba, de biztos hogy csak szerencsém volt(mondanák).
2019. jún. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Nekem biztonságos volt, de sok esetben becsúszik így, van egy pearl-index nevű kimutatás, ott le van írva, hogy mennyi az esélye így teherbe esni.
2019. jún. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Egyik barátnőm is nagyon büszke volt rá, h megszakításos."védekezés" mellett 15 év alatt nem esett teherbe. Aztán kiderült, h a férjnek nincs élő spermája 🤷‍♀️ Úgy tényleg hatásos.

Szóval az nem védekezés. Nyilván csökkenti az esélyeket, szóval aki beéri ennyivel, annak megfelelő a módszer.

2019. jún. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Több éve így csináljuk mi is. De azért szerintem az egyértelmű hogy az nem védekezés, mert ugye az előváladéktól is lehetsz terhes. Gondolom ezt tudod. Úgy van ahogy az első írja, ez csak szerencse hogy ő, én vagy más aki így csinálja nem lett terhes és nem azért mert ez a gyakori kérdések oldal hanem azért mert ez biológia.
2019. jún. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Két típus van. Vagy van a férfinek az előváladélban sperma, vagy nincs. De gondolom senki se vizsgáltatja ki erre előtte. Plusz ott a hiba lehetőség, ha előtte pár órával elélvezett, és maradt a húgycsőben.

Szóval igen, csak szerencse kérdése.

Barátnőm 8 évig nem esett úgy teherbe. Aztán egyszer mégis.

Mi egyszer próbáltuk. Egyből terhes maradtam.

Nem tudom, hogy másnál mi a helyzet, de nálunk 10 évente egy nem tervezett gyerek is számít.


Az pedig óriási felelőtlenség, mikor szinte reklámozzatok, hogy persze, csináld csak, teljesen biztonságos. Rengeteg tini olvassa az oldalt. Aki szerint a szülő a hülye, ha szerinte így teherbe lehet esni, mert a gyakorin mindenki leírta, hogy nem lehet. Amúgy is ingyen van, nem úgy, mint a gumi és a tabletta. Aztán csodálkozik pár hét múlva a két csikos teszt felett, hogy de hát ők védekeztek.

2019. jún. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
24%

Előváladékban akkor van sperma, ha előtte ejakuált már. Amúgy nincs.

Itt a gyakorin mindenki így esik teherbe, amúgy nekünk bejött. Nyilván nem kanos tinifiúknak kell így védekezni. Meg az sem hátrány, hogy én speciel tudom mikor van peteérésem.

2019. jún. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Igen, csak a szerencsének köszönhető az, ha valaki nem esik teherbe megszakítás mellett! Ez egy jó meglátás.

Ugyanis a megszakítás NEM védekezés. 4 olyan barátnőm is van, aki megszakítással maradt terhes. Az egyiknek 5 évig volt szerencséje, a másiknak 2, majd egyszer mégis csak terhesek maradtak.

Aki nem akar gyereket, az legyen már képes normálisan védekezni, de a minimum h ne reklámozza a GYK-n h mennyire “megbízható” ez a módszer, mert baromi sok tini és fiatal olvassa ezt a kategóriát és mit látnak...? Áhh a megszakítás tök jó, ingyen is van és terhes sem leszek, minek ide gumi?! Aztán majd pislog, mint hal a szatyorban, mikor terhes marad. Így is naponta legalább 3-4 “Vajon terhes vagyok?” ill. “Ennyitől lehetek terhes?” kérdés van, csomoan képben sincsenek a saját testükkel, de azért szexelnek és akkor ennek tetejébe még azt látják, hogy bőven elég megszakítást alkalmazni..

2019. jún. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
74%
Pontosabb fogalmazva kérdező te 5 éve nem védekezel! Ugyanis a megszakítás minden csak nem védekezés.. Szerencséd volt igen, ahogy mindenki másnak is, aki nem esett így teherbe. Barátnőm is azt hitte h ő milyen ügyes és okos, h megszakítással szexelnek, aztán mikor 3 év utána terhes maradt, ment a picsogas h ő ezt nem érti, ő nem akar gyereket... Hát akkor húzzatok gumit v szedjetek gyógyszert v van még ezer másik védekezési módszer! Az, h évekig nem sikerült így be gyerek, egyáltalán nem jelenti h nem is fog. Tényleg nem értem, aki nem akar gyereket, az miért nem képes védekezni, de az végképp szánalmas h valaki ezt tök vidáman hirdeti is és itt a sok tini meg majd “okososik” és b*aszik védekezni, hisz a GYK-n is azt írták, hogy nem leszek terhes és ez még legalább ingyen is van..
2019. jún. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

Hát figyelj, majdnem egy évig alkalmaztuk a megszakításos módszert, mielőtt tervezetten terhes lettem a lányommal. úgy voltunk vele, hogy nem baj, ha becsúszik, csak az éles próbálkozással meg akartuk várni az esküvőnket. Nem csúszott be, de élesben rögtön teherbe estem akkor is, meg később a fiammal is, úgyhogy nem a termékenységben volt hiba.

Most így két gyerek után már egyáltalán nem szeretnénk többet. Nem merjük a megszakítást alkalmazni, bármennyire is bejött korábban. Szerintem annak való, akinek nem gond, ha még is becsúszik a baba.

2019. jún. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Elso gyerek elott mi alkalmaztuk a megszakitast. Nem lettem terhes, csak mikor szerettuk volna. De gyerek utan, mikor mar nem szeretnek majd tobbet semmikeppen nem mernem kiserteni az eget. Meg mikor munkahelyet valtottam probaido alatt gumit huztunk. Szoval azert nem eletbiztositas szerintem sem. De hazassagban ha akar johet is a gyerek miert ne?
2019. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!