Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Harmadik gyermek viszonylag...

Harmadik gyermek viszonylag kis korkülönbséggel?

Figyelt kérdés
Két gyermekem van, 2 év 9 hós és 11 hós, tehát 22 hó van a gyerekek között. Gondolkodunk egy harmadik babán, hasonlóan max 2 év korkülönbséggel a kicsihez viszonyítva (persze, ha összejön). Viszont sokan a baráti/ismerősi körből úgy nyilatkoznak, hogy a harmadik gyerek érkezése sokkal nagyobb energia volt, mint amikor a második jött, hogy nem is számítottak ilyen “többlet teherre” (csúnyán fogalmazva). Van jó pár 4-5 gyerekes ismerősünk, aki szerint a harmadik volt a vízválasztó, a negyedik, ötödik ahhoz képest már nem olyan “megterhelő”. Kíváncsi lennék azok tapasztalatára, ahol szintén három vagy több gyermek van és a gyerekek között nincs több, mint 2-2 év. Valóban sokkal durvább, amikor a harmadik érkezik? Az elején biztos, de utána is érezhető, hogy sokkal nehezebb?

2019. jún. 21. 06:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Mire a pici megszületik, a legnagyobb már ovis lesz. Az is segítség. ;) Persze nem könnyíti a kistesó a beszokást, de napközben, amikor Apa nincs, nagyrészt "csak" 2 bébid lesz.

Egyébként szerintem ne agyaljátok túl! Vágjatok bele! Úgysem lehet erre konkrétan felkészülni, mert tényleg a kicsi természetétől függ sok dolog. Arról nem is beszélve, hogy semmi garancia, hogy egyből össze is jön...

Boldog nagycsaládozósdit kívánok! :)

2019. jún. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönjük, valószínűleg belevágunk 😊
2019. jún. 23. 00:33
 13/16 anonim ***** válasza:

Sikerült? 😊

Mi is mostanában leszünk "nagycsalád".

2020. szept. 4. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Végül csak nem vágtunk bele 😊 de nem bánjuk, jó így négyen. Biztosan úgy is jó lett volna, ha mégis, de így alakult. Sok boldogságot nektek!
2020. szept. 5. 00:12
 15/16 anonim ***** válasza:
Szabad tudni, miért nem?
2020. szept. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Semmi különös, csak átbeszéltük, hogy elég sok dolog van két kicsivel is, lehet, hogy így több minőségi időt tudunk nekik biztosítani. De ezek mi vagyunk, biztos vagyok benne, hogy van, aki több gyermek esetén is képes erre, mi úgy éreztük, hogy egyelőre ez nem menne. És mivel idén már 41 voltam, arra gondoltuk, hogy ezt a témát véglegesen elengedjük. Én úgy gondolom, az a fontos, hogy azt lássa az ember tisztán, hogy hány gyereket tud tényleg felelősen bevállalni (érzelmileg, türelmileg, anyagilag). Ha az egy, akkor úgy jó, ha öt, akkor meg úgy. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a “teherbírása” 😊
2020. szept. 24. 00:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!