Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes lettem. Mi a véleményet...

Terhes lettem. Mi a véleményetek erről? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, 14 éves koromban volt egy betegségem, azóta minden orvos azt mondta, hogy természetes úton nem tudok majd teherbe esni. Ezért a párommal nem is fordítottunk akkora hangsúlyt a védekezésre. Most viszont mégis teherbe estem. Az orvosom szerint ez egy kisebb csoda. Gyakorlatilag 0 volt az esély erre. Még nagyon fiatalnak tartom magam ahhoz, hogy anya legyek, viszont kitudja, hogy lesz-e még alkalmam arra, hogy teherbe essek. Mindkettőnk dolgozik, én a barátomnál lakom, akinek saját háza van, elő tudnánk teremteni azt, ami egy babának kell, de mégis nagy a kétely bennem/bennünk. 3 éve vagyunk együtt, a kapcsolatunk stabil,együtt élünk, együtt vezetjük a háztartást. A barátom nem ijedt meg annyira, mint én, de engem megriaszt a felelősség gondolata. Ő 25 éves, én 20. Tudom, hogy hülye kérdés, mert ezt a döntést nekünk kell meghoznunk, de ti mit csinálnátok a helyünkben? Esetleg valaki járt már hasonló cipőben?

2019. jún. 30. 22:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
20 eves vagyok,van egy harom honapos gyonyoru kisfiam. Nem akartuk megis osszejott,a pozi teszt lattam mar tervezgettuk a jovot es cseppet sem torodtem azzal hogy hany eves vagyok. A parom 22… Mindkettonknek biztos munkahelyunk van,igaz sajat hazunk nincs de kulon elunk alberletben amit becsulettel fizetunk,van autonk. Szerintem ne a korodat nezd es plane ne egy ilyen helyzetben mert ezt az isten is igy akarta,az a gyermek meg akar szuletni. Tartsatok meg es szeretetben neveljetek fel mert lehet hogy tenyleg nem lenne kovetkezo. Bevallom neha hianyzik az hogy legyen egy kis enidom de semmi penzert nem cserelnem el azt hogy anya lehetek,es a kisfiunk a boldogsagunk azota
2019. jún. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Nincs gyerekem, és alig egy évvel vagyok nálad fiatalabb, de a helyedben - tudva, hogy kb ez az egy dobásom van- megtartanám.
2019. jún. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Biztos, hogy megtartanám!!! (Mondjuk amúgy is.)
2019. jún. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk teljesen ilyen volt a helyzet. Ezt akár én is leírhattam volna annó. Mi megtartottuk. Sohasem bántam meg. Már saját házunk is van azóta és igazából nem is alakulhatott volna jobban. Vele lett teljes az életünk :)
2019. jún. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Eleve nálam nincs olyen kérdés, hogy ha már ott a baba, mi legyen! Gratulálok a csodababátokhoz! Én r3pkednék a helyedben! D3 az ijedtségen túl biztos örülsz ;)
2019. jún. 30. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

Tekintve az előzményeid, a körülményeid, hogy elvileg nem is lehetne.... Biztos megtartanám.

(Én is 21 évesen szültem az elsőt, idén lesz 10 éves.)

2019. jún. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
A körülmények miatt, igen, megtartanám.
2019. jún. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem jobban nem is alakulhatott volna. Most még fiatal vagy, és 2-3 év múlva is az leszel amikor oviba megy. Simán építhetsz még karriert ezek után, és így nagyobb esélyed lesz arra is, hogy látod felnőni, családot alapítani a gyermeked. Sajnos manapság a gyermekvállalás egyre kitolódik, az átlagéletkor pedig csökken. Én 24 évesen szültem, a legjobb dolog ami csak történhetett velem, nagyon jó a kapcsolat a fiammal, a "karrierem" is szülés után indult be.
2019. júl. 1. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
28%

Érdekes, itt minden gyerekfelnőttnek haza és biztos körülménye van.

Attól még, hogy örököltél egy házat, nem, nincs megfelelő körülményed.

2019. júl. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Én most a 'körülményektől'eltekintenék. 18 voltam, mikor összejöttünk, következő évben érettségiztem. Amikor eljutottunk odáig, hogy tutira vizsga után jönne a baba, onnantól egyáltalán nem lett volna kérdés (előtte se?!), hogy megtartom-e. Végül az élet másképp alakult, és most 29 évesen jön az első. De olyan nincs, hogy ideális életkor, meg körülmények.
2019. júl. 1. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!