Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Terhes lettem. Mi a véleményet...

Terhes lettem. Mi a véleményetek erről? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, 14 éves koromban volt egy betegségem, azóta minden orvos azt mondta, hogy természetes úton nem tudok majd teherbe esni. Ezért a párommal nem is fordítottunk akkora hangsúlyt a védekezésre. Most viszont mégis teherbe estem. Az orvosom szerint ez egy kisebb csoda. Gyakorlatilag 0 volt az esély erre. Még nagyon fiatalnak tartom magam ahhoz, hogy anya legyek, viszont kitudja, hogy lesz-e még alkalmam arra, hogy teherbe essek. Mindkettőnk dolgozik, én a barátomnál lakom, akinek saját háza van, elő tudnánk teremteni azt, ami egy babának kell, de mégis nagy a kétely bennem/bennünk. 3 éve vagyunk együtt, a kapcsolatunk stabil,együtt élünk, együtt vezetjük a háztartást. A barátom nem ijedt meg annyira, mint én, de engem megriaszt a felelősség gondolata. Ő 25 éves, én 20. Tudom, hogy hülye kérdés, mert ezt a döntést nekünk kell meghoznunk, de ti mit csinálnátok a helyünkben? Esetleg valaki járt már hasonló cipőben?

2019. jún. 30. 22:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
95%

Kerdező: 23 évesen szültem az elsőt, hasonló körülmények között, csak mi terveztük. Nekem is mindenki mondta, hogy túl fiatalok vagyunk, meg fogjuk bánni. Nem lett igazuk, azóta is együtt vagyunk, és 3 gyerekünk van.

Vannak nehéz időszakok az életben, ez biztos. De ilyenkor nem megbánom, hogy vannak gyerekeim, hanem ők adnak örömöt, és miattuk éri meg tovább csinálni.

2019. júl. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem azért annyira nagyon fiatalok nem vagytok egy babához, főleg a párod! Figyelembe véve, pedig azt, hogy neked ő most egy orvosi csoda biztos, hogy megtartanám! Az, hogy most hirtelen megijedtél a felelősségtől természetes. Nekünk másfél év után sikert és néha belém is belém hasít, hogy az egész életünk meg fog változni és, hogy képes leszek-e nagy áldozatokat hozni. Természetesen már most imádjuk, várjuk de ijesztő is egyben!
2019. júl. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
60%
Figyelembe vege a helyzetedet en biztos meg tartanam. De van 1munka tarsam akinek szinten azt mondtak fiatal koratol hogy nem lehet gyereke o 24evesen esett teherbe de elment neki a 8heten nagyon megviselte es a mai napig nem jott ossze neki pedig mar 34eves. Masik kolleganom lanya neki is azt mondtak hogy nem lehet de o is sikeresen teherbe esett tavaly igaz o meg csak 18volt de ugy dontottek hogy meg tarcsak jol dontottek most 1,5honapos neki.
2019. júl. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Fel se tenném magamnak ezt a kérdést :) mindenképp megtartanám :) főleg ezzel a történettel, ő a ti csodátok❤️ gratulálok :)
2019. júl. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt is megriasztja a felelősség gondolata, aki 30 felett szüli az első gyermekét tervezetten, hidd el! A legtöbb embert megriasztja. Ez az, ami gyökeresen megváltoztatja az addigi életeteket, de rengeteg semmihez sem fogható örömet tartogat a számotokra, ugyanakkor nem egy rózsaszín vattacukorfelhő lesz, amin majd mosolyogva, aléltan repkedtek. Cseppet sem, de ez minden életkorban ilyen lenne és, ha én választhattam volna, akkor inkább 20 évesen szültem volna, mint 33 évesen. Hiába mond bárki bármit, hiába az a tendencia már több, mint 10 éve, hogy 30-on túl szülünk az se a szervezetünknek nem jó, se a gyerekeinknek nem lesz. Ha 20 évesen szülhettem volna már 15 éves lehetne a gyermekem és 40 évesen ( 5 év múlva ) teljesen "szabad" lehetnék a férjemmel. És ez csak az önző saját oldalam. Fiatal nagyi lehetnék még akkor is, ha a gyerekem csak 30 évesen vállal gyereket. Az én anyukám meg se érte az unokaja születését. Én már 20 évesen se buliztam, arra ott voltak a tiniévek, ergo nem éreztem volna úgy, hogy bármiről is lemaradtam. 20 évesen meg se kottyant az éjszakázás, bezzeg most. Én tudom, hogy nagyon divatos mostanában nem élvezni az anyaságot meg szinte kinevetni azt, akit ez maradéktalanul kielégít, de szerintem nincs nagyobb siker egy szülő életében, mint egy egészséges, életrevaló felnőttet nevelni, aki valódi értékeket ad át és ezt nem csilliókban mérik.

Ha csak magunkból indulok ki, a férjem 25 évesen már simán bevállalta volna az apukaságot, ha van lakásunk és együtt élünk. 30 évesen jutottunk el addig, mert senki egy forinttal se tudott segíteni.

Amit nézz: mennyire stabil a kapcsolatotok, a párod örül-e a babának, jogosult leszel-e gyedre, nincs elmaradásotok a lakásfenntartással kapcsolatban, összkonfortos a ház, újszülött fogadására alkalmas-e.Ez már nem egy rossz alap. Keresd fel a körzeti védőnőt és beszélgess vele, nála hitelesebb, tájékozottabb emberrel nem igazán beszélhetsz erről. Ő azért fel tudja mérni a helyzetet és tuti látott ezt-azt, van viszonyítási alapja, tapasztalata minden téren.

Én megtartanám, mert emlékszem mennyire szomorú voltam a lepisilt negatív teszteket a kezemben tartva. Amúgy meg, ha valaha is akartok gyereket és természetes úton már nem lehet ( ezt az abortusz is elősegíti ), akkor is minél fiatalabb korban mész bármilyen kezelésre, annál nagyobb esélyed van a sikerre.

Ha ennyire jönni akart és biztos vagyok a páromban, akkor megtartanám. Amúgy mi terveztük, 34 volt a férjem, amikor megfogant a fiúnk és mégis lesokkolta a pozitív teszt :) pedig ő mint elmítettem már 25 évesen bevállalta volna, mert fiatal apuka akart lenni. Mindenkit sokkol kicsit a dolog, de szerintem az volna a fura, ha nem így lenne.

2019. júl. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
9%
Nem. Ha párod mégse akar babazni akkor mész a szüleidhez haza?
2019. júl. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 16os, hogy lehet erre alapozni ? 3 éve stabil kapcsolatban vannak. Ha mindketten 30 évesek lennének , a párja ugyanúgy elhagyhatja és akkor sem lenne könnyebb
2019. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
74%
Csodababa én megtartanám. 🙂 Jönni akart jöjjön. Gratulálok 🙂
2019. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
47%
9-es, egyreszt mi kozod ahhoz hogy kinek milye van mikor jon a gyerek? 20 vagyok van egy harom honapos babank,munkahelyunk van illetve autonk.Hazunk igaz nincs hanem alberletben elunk de megis boldogan,mindent megtudunk neki adni persze ehhez kell is egy anyagi helyzet. Mi ebben a kulonleges hogy huszonevesen mar van akinek haza van? Nem kell orokolni ahhoz hogy legyen valakinek haza, altalaban huszonevesen mar dolgozik az ember,es kulonben is ha nem lenne haz mennenek alberletbe vagy ha nem megoldhato akkor vissza a szulokhoz, lenyeg hogy a babat biztonsagban fel tudjak nevelni. Ne irigykedj ha valakinek van haza! Batyam is orokolt egy hazat pedig neki se kapcsolata se gyereke,nekem van es megsem irigykedem hogy nem az enyem a haz.pff..
2019. júl. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Eléggé megijedtem a hirtelen jött felelősségvállalástól, de most így pár nappal később, higgadtabb fejjel talán boldogabb sem lehetnék. 🙂 Még mindig megriaszt a gondolat, de most már teljesen biztos vagyok abban, hogy ennek a csöppnek köztünk a helye.

A házzal kapcsolatban meg annyit, hogy nem örökölte, hanem kemény munkával szerezte meg rá a pénzt. Nem nagy, nem új, de nekünk tökéletes. 🙂

2019. júl. 2. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!