Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha az LH teszten csak akkor...

Ha az LH teszten csak akkor látom a peteérést, amikor megtörtént, akkor mi értelme van használni?

Figyelt kérdés

Ha reggelre negatív lesz és aznap nem tudunk együtt lenni, akkor már úgyis késő. Előtte meg ugye nem tudom majd mikor lesz negatív, tehát hiába akarunk előző nap együtt lenni.


10-16. Nap között legalább kétnaponta együtt lenni van értelme ( baba szempontjából mondom), akkor mi értelme van az lh tesztnek?



2019. júl. 22. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha pozitív az lh teszt érdemes együtt lenni mert a himivarsejtek több napig életképesek a petevezetékben.


Ha pozitív után negatív a teszt akkor sem késő együtt lenni, mert a petesejt 24 órán keresztül megtermékenyíthető..


Egyébként a legjobb valóban kétnaponta együtt lenni, de valakinek nem rendszeres a menstruációja, így nehéz kiszámolni mikor van a közepido...

2019. júl. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Én se sok értelmét látom. Amikor volt tojásfehérje váladék, akkor együtt voltunk, és összejött a baba.
2019. júl. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát éppenséggel az ovuteszt a peteérés előtt lesz pozitív, tehát azt mutatja, hogy 24-48 órán belül kb kilökődik a petesejt.Amúgy termékeny időszakban ami kb 1 hét érdemes együtt lenni amikor tudtok.A sperma 3-4 napig simán megél bent.Szóval esélyetek van úgy is anélkül, hogy nagyon ,,kiszámítanátok" hogy mikor kell a babára gyúrni.
2019. júl. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A pozitiv teszt pont hogy elore jelzi hogy be fog kovetkezni a peteeres.

Ahogy az utolso is irja

2019. júl. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az LH teszteket délután érdemes csinálni, a Clearblue ovuteszt szerint az első pozitív eredményt követő 24-36 órán belül lesz tüszőrepedés.

Nekem a délutáni teszteléssel (és egy rendszeres, 24 napos ciklussal) viszonylag pontosan belőhető a dolog, egyik hónapban két pozitív nap után jön a negatív, míg a másikban csak egy pozitív eredményt mutat és utána rögtön negatív. :)

A kétnaponta való együttlét így nálam tervezhető (+/- 1 napos határral be tudom lőni a dolgot), de szerintem ez csak tényleg viszonylag rendszeres ciklusnál működik.

2019. júl. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Pont az a lényeg, hogy az ovuláció ELŐTT lesz pozitív..
2019. júl. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


26-30napos ciklosaim vannak, melyik napon érdemes elkezdeni az lh tesztet?

2019. júl. 23. 09:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 24 napos ciklusaim vannak, én általában a 8-9. napon kezdem a teszttelést, és általában a 10. napon pozitív a teszt (tehát kb. a 11. napon van az ovuláció és így kb. 13 napos a luteális szakasz).

Mivel neked a ciklusod szabálytalan, ezért én elkezdeném már a 10-11. napon a tesztelést... ha nagyjából tudod, hogy mikor van az ovuláció, előtte 2 nappal érdemes elkezdeni.

2019. júl. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!