Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van olyan, hogy az endometrióz...

Van olyan, hogy az endometriózis lehetetlenné teszi a lombik sikerességét/terhesség végigvitelét?

Figyelt kérdés
Ma diagnosztizáltak endometriózissal, azt momdta az orvos, hogy amíg nincs műtét, addig se teherbe esni, se a terhességet kihordani nem tudom, viszont azóta sok helyen olvastam, hogy lombikkal sikerült teherbe esni sok nőnek. Mit tudtok erről? Egy éve próbálkozunk és nagyon rosszul hangzik most ez a fél év "kényszerpihenő", amit a műtét hozna..

2019. szept. 17. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyik barátnőm épp most szült ezzel a betegséggel bár őt műtötték.

Szerintem ess túl rajta,jobb a békesség,mint a végig nem hordott terhesség.

Ja és a hcg hormon nagyon jót tesz ennek a betegségnek :)

2019. szept. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Függ attól hogy hol van az endo, milyen besorolású. Nekem 1-es volt, ami csak kis plakkokat jelent. Ezt műtötték, pontosabban a laparoszkópos petevezeték átjárhatósági közben derült ki, hogy van és le is szedegette a doki. 1 évre rá estem teherbe. Így is kellett a lombik.


Pataki Zitának műtétek után sem sikerült...


Én a műtéttel nem várnék, addig a saját idődet húzod, ha aktív endometriózissal próbálkoztok. Hogy élnéd meg ha sikerülne, de pont emiatt el is menne a baba?

Soknak tűnik a fél év, de hidd el, jobb túl lenni rajta és tudni, hogy egy nagy akadállyal kevesebb.

2019. szept. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Műtét! Olyan csinálja, aki ért is hozzá, ne egy random nőgyógyász.
2019. szept. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
IV.stadiumu endometriozissal ami beleimet érinti 15 hetes kismama vagyok lombikkal. Női szerveimet nem érinti és a tüneteim elviselgetőek, eddig több orvos is azt javasolta, hogy próbáljak meg teherbe esni és ne műtessem meg magam. Ha majd műtétre megyek csak Dr Bokor Attilához.
2019. szept. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az az érdekes, hogy mit érint az endo és milyen stádiumban van. Látod, valakinek a 4es nem okozott problémát, másnak az 1es is.
2019. szept. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pannita ***** válasza:

Kedves kérdező? Megkérdezhetem, hogy sikerült diagnosztizalni az endometriozist? Az nem csak laparoszkopiaval látható?

Lombik előtt állok. 3 sikertelen inszem. Lapar műtét is szóba került, de nem akarom húzni az időt..

2019. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!