Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Policisztás ovárium - ha a...

Policisztás ovárium - ha a hormonvizsgálati eredményeim mind jók, mi mástól lehet sok kis ciszta a petefészkeimben?

Figyelt kérdés
Megyek majd még endokrinológushoz, de addig is nem tudom mit gondoljak.. 21. napi vizsgálatot végeztetett velem, ő azt mondta hogy mindent összefoglal ez a vizsgálat, pajzsmirigytől inzulinen át egy rakás hormonig, meglett az eredmény és minden a normál határon belül van. Akkor mi okozhatja a policisztás ováriumot?
2014. dec. 19. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

A pcos hátterében mindig inzulinrezisztencia áll. Az alapítvány csoportjában olvastam, hogy ez akkor is igaz, ha nem igazolja a vizsgálat. Javaslom, kérdezz tőlük itt (nagy gyakorlattal rendelkező segítők adnak választ, és sok sorstársat is találsz, akik saját tapasztalatukkal tudnak segíteni):


Facebook: PCOS Alapítvány - minden ami PCOS csoport!

2014. dec. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A hormoneredményeknél nem elég annyit nézni, hogy mennyi az abszolút értékük. Fontos a hormonok aránya is. Nekem is minden értékem normál tartományon belüli, ennek ellenére tipikus PCOS-es eredmény.
2014. dec. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Manka68 ***** válasza:

Szia!

A normál tartományokkal az a probléma, hogy azokat nem teherbe eséshez határozták meg. Gondolok itt például a TSH-ra, aminél ha jól emlékszem, 4,2 a határérték, de babához 1 körüli érték a jó.

Egyébként is érdekelne, hogy mi alapján húzzák meg ezeket a határokat, tartok tőle, hogy veszik a nagy átlagot, és abból. :-(

Leírnád az eredményedet? Talán a tapasztaltabbak tudnak mondani pár dolgot, míg eljutsz a dokihoz.

2014. dec. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Inzulint hogy néztek? Egy egyszeri vérvétel nem mutatja ki, ha gond van az inzulinnal,cukoranyagcserével cukorterhelésben kell vizsgálni, hárompontos vizsgálattal, azaz legalább háromszor vesznek vért. Az endokrinológus fog hozzá érteni, és remélhetőleg elküld a vizsgálatra.
2014. dec. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sosem volt kiugró cukorértékem. Mégis lassan 5 éve diagnosztizált ir-es vagyok, és a kezelés óta már gyermekem is született, a második babát tervezzük. Mert nem csak a szám számít. Az összképet kell látnia egy hozzá értő endokrinológusnak! Ha még nem látogattad meg őket, ajánlom, akár távkonzultációban is: www.mensmentis.hu
2014. dec. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!