Gynositol tapasztalat?

Figyelt kérdés
Ma voltam orvosnál és kiderült, hogy PCOS-om van. Gynositolt javasoltam elsősorban. Február óta babaprojektben vagyunk. Valaki használta ezt a készítményt? Segített?
2019. szept. 19. 22:34
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Semmit sem ér, ha mellette nem váltasz életmódot és nem sportolsz. Ha ezek megvannak, akkor sem biztos hogy neked jó lesz, de elmondható hogy elvileg javulnod kellene tőle. Van aki javul és van akinek semmit nem ér, vagy ront.
2019. szept. 20. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Persze, hogy félreírtam.. nem én javasoltam magamnak, hanem ő nekem :) remélem,hogy segít... ha már ciklusom lenne már annak nagyon örülnék, mert ugye így, hogy nincs 0 az esély a teherbeesésre.

Köszönöm a válaszod! Egyébként Te szedted? Megkérdezhetem, hogy Neked mi segített?

2019. szept. 20. 09:31
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha ciklusod sincs, akkor ez nem fogja megoldani a problémádat.

Kezelni kell a pcos-t és mellé mehet, de csak ettől ne várj semmit.

Én az "olcsóbb de ugyanaz" változatát ittam, a tégelyeset. Abban folát van, nem folsav, amit sok nő szervezete nem tud hasznosítani. Nekem semmit nem használt.

A teljes szénhidrát kiiktatása, sport és gyógyszer segített.

2019. szept. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, kicsit magas a cukrom is. Diétázok, a cukrot teljesen el akarom hagyni. Nekem egyenlőre csak azt mondta, hogy ezt igyam.. Mert receptre is írt valamit,M betűvel kezdődik, de most nincs nálam a recept. Azt mondta, ha ez a gynositol nem segít utána ezt a M.betűset kezdjem el
2019. szept. 20. 09:50
 5/10 anonim ***** válasza:
Meforal vagy Merckformin esetleg? Segít a fogyásban, cukor/inzulin szintet tartja. Hamarabb meghozza a vérzést mint a por, de te tudod...
2019. szept. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, még annyit, hogy mehet együtt is a gyógyszer meg a gyositol!
2019. szept. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
na ezt jó tudni :) Akkor ma mind a kettőt megveszem... remélem segíteni fog :) Köszönöm szépen Neked a válaszokat :) 21 éves vagyok, bele se gondoltam, hogy ilyen nehezen fog menni a teherbeesés
2019. szept. 20. 10:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Keress fel egy endokrinologust!! Pco gyakran jár Inzulinrezisztenciával, amit szigorú szénhidrát diétával, sporttal és gyógyszerrel (metformin alapú) lehet kordában tartani!

Nem lesz könnyű, időben is hónapok, de ha tartod a diétát rendeződni fognak a hormonok és az inzulinszint is

Az endokrinologus valószínűleg elkuld majd cukor es inzulinterhelésre, néz több hormont is pl prolaktin tsh ft3 ft4 stb...


Nagyon fontos hogy endokrinologust keress fel, mert a tapasztalat az, hogy a nőgyógyászok sötétben tapogatoznak ha PCO-t diagnosztizálnak. A gynositol jó kezdés de önmagában kevés!

Pco+ir es vagyok, hónapokig nem menstruáltam, de a diétával (160 gr szénhidrát diéta) fogytam 15kg-t, a gyógyszerekkel rendbe tettük a hormonokat és jelenleg 26 hetes kismama vagyok.


Szóval van remény, de a gynositol önmagában kevés lesz főleg ha ciklusod sincs.

2019. szept. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

De jó!! Gratulálok neked!! :)

Voltam endokrinológusnál is (egy időben a nőgyógyásszal) Míg a nőgyógyászom minden vizsgálatot megcsináltatott, addig az endo csak a felét.

De akkor mindenféleképp keresek egy új endokrinológust :)


Köszönöm a válaszod!

2019. szept. 20. 13:48
 10/10 A kérdező kommentje:
Merckformin xr 500...országos készlethiány van. 10 gyógyszertárban voltam, hogy hátha.. sehol sincs. Hívtam az orvost, hogy ilyenkor mi van. NEM szedhetem a gynositol-al együtt.
2019. szept. 24. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!