Inzulinrezisztencia?

Figyelt kérdés

Glükóz 0'5.10

60'6.70

120'6.80

Inzulin 0'4.8

60'23.2

120'26.6



2019. szept. 20. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha igen, akkor sem vészes.

Endokrinológus mit mond?

2019. szept. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ez nem inzulinrezisztencia.
2019. szept. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló eredményeim vannak és ez bizony az, mivel a 120as cukrod, nem megy vissza 6 alá. Illetve a 120as inzulin max a 3szorosa lehetne a kezdőnek. Nem vészes, de például nekem csak akkor sikerült teherbe esnem, amikor már odafigyeltem a diétára.
2019. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Sőt most látom, hogy nem csak hogy nem megy vissza, de még emelkedik is még mindkettő. Ha erre a dokid azt mondja, hogy nem IR akkor keresd másikat, mert akkor másban sem bíznék benne...
2019. szept. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Orvoshoz hétfőn megyek. Kíváncsi leszek mit mond...
2019. szept. 21. 05:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez bizony IR.
2019. szept. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A háziorvos azt mondta minden rendben, nem ir.

Mit csináljak? Hagyjam ennyibe?

2019. szept. 23. 18:15
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A házi orvos max torokgyulladásra tud felírni antibiotikumot... Keress egy normális, jó endokrinológust! Pláne ha azért csináltattad a vizsgálatot, mert nem jön a baba. Endocare központban megbízhatóak vannak, akik értenek is hozzá, különösen Tüü doki. Periodix-ben is, illetve a Sportkontrollban Bayer Helga.

Te tudod. Nekem vagy itt bárkinek nem fontos, hogy neked mit diagnosztizálnak és hogy kezelnek. Itt max tanácsot kaphatsz. Amit vagy megfogadsz vagy nem. Én annyit tudok, hogy nekem a hozzáértő endokrinológusi segítség nélkül nem jött volna össze a teherbe esés. És a házi orvos biztos nem a hozzáértő endokrinológusi segítség, számomra.


Egyébként aki kicsit is ért az IR és cukor görbéhez, az tudja, hogy haranggörbét kell kirajzolnia mindkettőnek. Gondolom látod, anélkül hogy felrajzolnád, hogy ez nem haranggörbe. Már ez az egy ok is gyanús lehetett volna, hogy ez biz' IR.


Máskülönben erre úgysem fogsz gyógyszert kapni, nagy valószínűséggel, így bőven elég ha alaposan utánanézel a 160 g-os szénhidrát diétának, annak, hogy mit jelent a lassú és gyors felszívódású szénhidrát és mikor melyiket kell fogyasztani. És ha ez megvan, elkezded csinálni. Csak előnyöd származhat belőle.

2019. szept. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez IR. Keress endokrinológust!
2019. szept. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Haziorvos kevéssé ert ehhez.

Endokrinológushoz menj.

2019. szept. 25. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!