Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tudnátok segíteni a leleteim...

Tudnátok segíteni a leleteim elemzésében?

Figyelt kérdés

Július 10-re kaptam csak időpontot az endokrinologusomhoz. Nem jön a baba egy éve , ezért orvoshoz fordultam.

TSH 1,11 mIU/l

T4 14,56 pmol/l

T3 3,89 pmol/l

Luteinizáló hormon 6,34 IU/l

Follikulus stimuláló hormon 3,79 IU/l

Prolaktin 371 mIU/l

Ösztradiol 365,2 pmol/l

Progeszteron 18,34 nmol/l

Totál tesztoszteron 0.820 nmol/l

Kortizol 345,6 nmol/l

Glukóz éhgyomri 6 mmol/l

Glukóz 60 perc 8,2 mmol/l

Glukóz 120 perc 6,1mmol/l

Inzulin 8,8 mIU/l

Inzulin 60 perc 46,7 mIU/ l

Inzulin 120 perc 27,1 mIU/l

Homa index 2,4


Tudom hogy nem vagytok orvosok , biztos van aki tapasztalt már ebben. Inzulinrezisztencia miatt kérve a vizsgálat , meg hogy van e hormon problémám ami miatt nem jön a baba. Ciklusom 35 -45 napos, ciklus 20. Napján voltam vérvételen.



2019. jún. 19. 15:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

És a 20. Napon mégis mi értelme volt a hormonvizsgalatnak? Jah, semmi...

Az LH, FSH, ösztradiol, progesteron ciklus függők, az első hármat a ciklus 2-5. Napja között kell nézni, a progeszteront meg luteális szak közepén, ami mondjuk 35-45 napos ciklus esetén elég nehezen beloheto, de mondjuk 30. Nap körül. Az inzulinod nem veszed, de a 8,1es cukor nem túl szép. Valószínűleg diétát javasolnak.

2019. jún. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszod, az orvosom kérte hogy 18-21 ciklus napon menjek, nem én.
2019. jún. 19. 16:56
 3/20 anonim ***** válasza:
48%

Látszik, hogy nem volt peteérésed.

Magas a prolaktin.

Alacsony a T3.

Minimális inzulinrezisztencia, mivel 8 fölé megy a 60 perces és nem esik 6 alá (a 0 perces közelébe) a 120as cukrod. Illetve a kezdő inzulinod is picit magads. Erre gyógyszert valószínű nem kapsz majd, csak diéta javasolt.

2019. jún. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

hát, szerintem 18-as progival volt ott peteérés, még ha nem is 14. napon.

20. cn-on lh és fsh nem mérvadó.

Tsh rendben

cukrod nagyjából rendben, bár azért a 6 szerintem kicsit magas.

2019. jún. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Én màr nem tudom mi van , éjszaka nagyon erôs vérzéssel megjött a menzeszem 25. Nap van ma. Mèg ennyire koràn nem jött meg. Mintha a ciklus 5. Napjàn éreztem volna peteérésnek jelét. Ha az volt akkor meg túl soká jött meg 20 nap múlva. Àltalában normàlis közèpidőn túl érzem, és kicsit hosszabb is a ciklus. Ezt a cukor dolgot mivel tudnàm javítani szerintetek? Tudom diéta, 14 kg fogytam , most 56 kg vagyok
2019. jún. 20. 08:56
 6/20 anonim ***** válasza:
18-as progival tuti nem volt. Nekem 21-essel mondta a doki, hogy 40-50 körül minimum lennie kell. De majd a doki megmondja.
2019. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Utolsó: Follikuláris fázisban 2 alatt szokott lenni. 18-asnál igen is volt ovu. Attól persze lehet még progeszteronhiánya mondjuk, de az egy mérésből, úgy, hogy azt se tudjuk, mikor volt az ovu, nem fog kiderülni.
2019. jún. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Én az inzulinhoz tudok hozzászólni érdemben, szerintem elég magas! Ez bizony IR, az 160 gramm diétát biztos tartanod kell majd!
2019. jún. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Follikulárisban persze hogy nincs progeszteron termelés. De 18 nmol/l nem elég egy terhesség megtartásához, és ha csak ennyi progit termelődik a luteális fázisban az azt jelzi, hogy nincs peteérés. 2 éve meddőségis kivizsgálásokra járunk, túl 3 inszemen és 1 lombik közepén vagyunk. Tudom, hogy mennyinek kell lennie.

Vagy kevered a nmol/l-t a ng/ml-rel.

[link]

2019. jún. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem értem, mit nem értesz. Progeszteront szinte kizárólag a sárgatest termel, ami ovuláció után alakul ki.

A 18 nmol/l érték alacsony, ez tény, és az is, hogy nem elég a terhesség megtartásához, de attól ovuláció még volt.

Ha nem lett volna, akkor ennyi sem lenne.

Ha megnézed, amit belinkeltél, ott is pont azt írja, amit én...

Follikuláris fázisban (mivel ugye, ha nem lett volna ovuláció, az azt jelentené, hogy a kérdező még a follikuláris szakban lett volna), 3,2 nmol/l alatt van a progeszteron. És az is oda van írva, hogy a korai luetális fázisban (azaz mikor már megtörtént az ovuláció) 16 feletti.

Neki 18-as. Akkor nem értem, hogy te mit nem értesz.

2019. jún. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!