Az baj ha nagyobb az Lh szintem mint az Fsh? 2napi vervetel szerint?

Figyelt kérdés

24.ik nap megyek progeszteront nezetni.

Lehet h a progi hiany miatt nagyobb az lh szintem?

Lehet h clostit es progiy ir fel a dokim?


2019. okt. 18. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyivel van eltolódva a két érték. Nekem csak egy kicsi eltérés volt, de pont rossz arányban. Nem kaptam rá semmilyen gyógyszert.

Kicsit odafigyeltem az étkezésre (kevesebb fehér liszt, cukor pl.) tornáztam és AVIVA tornát csináltam.

Következő hónapban volt peteérés figyelésem, rendben volt. Össze is jött a baba, azóta már 8,5 hónapos.

Úgyhogy ne izgulj, ha csak ennyi a probléma az nem biztos hogy nagy bajt jelez :)


(Első körben én természetes dolgokkal próbálkoznék a hormonok rendbe tételére-ha nem megy csak akkor szednék gyógyszert)

2019. okt. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Es azota is dietazol? Vagy csak addig mig helyre nem allt a verkeped?
2019. okt. 19. 08:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsi, most láttam hogy visszakérdeztél. Mivel ugye hamar terhes lettem, így akkor nem diétáztam. Terhesség alatt sem volt gond amugy pl a cukorral, de az amugy csinos (170cm, 60kg) testalkatomhoz elég sokat híztam-összesen 18kg-t-így lehet hogy kellett volna, de mivel nem volt gond, így nem aggódtam rajta. Most már hogy megszületett és eltet 8-9 hónap sem érzek változást. Viszonylag szépen visszaállt (és hamar is, 4.hónapban) a ciklusom. Elég egyértelműen érzem hogy rendben van a peteérésem is.

Inkább a bőröm miatt (sajnos visszajött a korábban meglévő pikkelysömöröm, emiatt oda kellene figyelnem a cukrokra) és a megmaradt felesleges 3-4 kg miatt kezdtem el, egy picit mostanában diétázni. Más oka nincs hogy odafigyelek. De azert ha több időm es energiám lesz magamra (amit most egy örökmozgó mellett egyenlőre nehezen tudok elképzelni) úgy biztosan szeretnék pontosabb diétát tartani, de inkább úgy fogalmaznék hoy minél egészségesebben elni és táplálkozni.

2019. okt. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Termeszetes dolgok alatt mit ertesz? Pl vitaminok?
2019. okt. 23. 12:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Úgy értettem, hogy sok orvos gyorsan felirja a Clostylbegitet hogy segitse a peteérést. Az előző orvosom pl pont ilyen volt. Aztán költözés miatt orvost valtottam és mikor ezt első körben felvetettem neki akkor mondta hogy egyenlőre még várjunk vele, próbáljak diétàzni, d vitamint szedni...

Én addig nem igazán sportoltam, de akkor elkezdtem otthonminden este 30-50 percet tornázni. Szinte semmilyen cukros dolgot nem ettem. Pedig nagy csokis vagyok, de váltottam: nagyon jóminőségü étcsokira, és diabetikus kekszekre. ezekből meg valamiért alapból nem ettem sokat. Nagyon próbáltam elkerülni a pékárút és a sok tésztás, krumplis köretet. Inkább maradtam a salátánál, pedig alapból nagyon szeretem a köreteket. Emellett elkezdtem az Aviva tornát. (Illetve 1x voltam és utána otthon folytattam).

Sokáig nem kellett ezt az életmódot folytatnom, de az biztos hogy nekem nagy váltás volt és jót tett. Én 3-4 hónapot biztosan szentelnék egy ilyennek és ha nagyon nincs valtozás csak utána iratnék gyógyszerr :) Így értettem

2019. okt. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!