Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Vajon most kezdhetem szedni a...

Vajon most kezdhetem szedni a Clostilbegytet, vagy még várjak? Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Elméletileg múlt előtti héten volt az ovulációm (ovuteszt szerint), hétfőn nagyjából két csepp vér távozott (ovu +5-7. napon). Kedden voltam orvosnál, elvileg minden hormonom 100% tökéletes, D-vitamin hiány van kicsit, azt felírt, illetve a következő menstruációkor Clostilbegytet szedjek a második naptól a hatodikig napi kétszer, illetve Bromocriptint minden nap egy fél szemet (még nem kezdtem el). Megemlítettem neki a hétfői két vércseppet, szerinte ez teljesen normális ilyentájt, nem kell aggódnom.


Aztán tegnap reggel azt hittem, megjött, nagyobb mennyiségű világospiros vért láttam a papíron pisilés után, meg a wc vizét is beszínezte, a menzeszem sötétebb szokott lenni, de azért mondom oké, akkor mától kell szedni a Clostilbegytet, ki is váltottam a receptet, tök jó. Csakhogy tegnap reggel óta semmi más nincs. Délelőtt még volt egy kis barnázás, amíg kitisztult minden maradék a vér után, de így ennyi. A bugyimon egyszer sem láttam semmit, csak pisilés után a papíron. Tegnap dél óta semmi. Elvileg szerdán (nem) kéne megjönnie (de az utóbbi időben ez szokott pár napot csúszkálni előre-hátra), szóval nem gondolok se terhességre, se semmire, de így nem merem elkezdeni ma a Clostilbegytet sem, mert nem tudom, hogy most vajon akkor ez menstruációnak számíthat-e? Még sosem volt ilyen, hogy a nemvárt ideje környékén egy látványosabb mennyiségű világospiros vér távozik, és ennyi, a menstruációm folytonos szokott lenni, ha megjön akkor megvan, nincs agyalás rajta, tart rendesen 4-5 napig. Egyszerűen csak nem tudom értelmezni ezt a jelenséget, fogalmam sincs, hova tegyem.


Valakinek volt már hasonló? Vajon elkezdhetem szedni a Clostilbegytet? Mitől lehetett ez? A hormonjaim a vérvétel szerint teljesen rendben vannak.



Köszönöm a tanácsokat előre is!



2019. nov. 10. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne kezdd el! Akkortól számítsd, amikor először van élénkpiros vérzés. Ez ami most volt még az előző ciklushoz tartozik, a stimulációt meg a következő elején kell kezdeni.

Btw miért kell Closty ha van peteérésed?

2019. nov. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt nem teljesen értem, hogy maradhat vissza ilyen vérzés az előző ciklusomból, ha egyébként a menstruációm rendben lezárult már bő három hete? (Október 16-án jött meg utoljára, és 21-én múlt el végleg) Nem nagyon szoktam barnázni, max menzesz végén 1-2 napot, és utána teljesen "tiszta" a következő menzeszig.


Az orvos azt mondta, megsegíti kicsit a peteérést, hogy biztos legyen. Én nem értek hozzá, nem vonom kétségbe, most már bármit beszedek és megteszek, hogy végre sikeres legyen a babaprojekt, és ez a részéről amolyan előszobája a fizikai vizsgálatoknak (petevezető átfújás meg mittudomén, mik vannak még, szóval ő végig akarja lépkedni az összes ilyen lépcsőfokot, mielőtt a mesterséges megtermékenyítéshez érünk).

2019. nov. 10. 15:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Lényegtelen hogy maradt vissza, ez még nem a menzeszed,és ez a fontos a closty szempontjából.

Nem csinál petevezeték átjárhatóságit, de olyan hormont ad, amivel nagyobb esélyed van a többes terhességre és cisztát tud okozni nagyon sok nőnél. Ahova én kártam reprodukciós intézet és szóba került, a Clostyt senki nem tartotta jó és hatásos szernek. Viszont egyetlen kb a mezei nőgyógyászok kezében, amivel próbálkozhatnak. Az, hogy neked hány ciklusod megy el vele, az nem érdekli őket. Rengeteg olyan lánnyal találkoztam, akik hónapokat, éveket vesztettek a clostys hónapok miatt... Végül csak inszem, de inkább lombik lett belőle. Plusz addigra telt az idő, kevesebb lett az esély. Remélem nektek nem ez lesz.

2019. nov. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nee! Még ne kezd el!! Nagyon sokat számít mikor kezdés.
2019. nov. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most annyira össze-vissza vérezgetek, hogy lehet a most következő ciklusban el se kezdem. Szombaton volt reggel egy kis vérzés, ma reggel megint, sokkal kevesebb, de a kettő között és utánuk meg semmi. Amint "kitisztul" a reggeli vérmennyiség, amit egyébként csak a papíron látok, nincs semmi folytatása a dolognak.


A Bromocriptint vajon szedhetem addig? Az a baj, hogy ezt sem teljesen értem, miért írta fel az orvos, amikor a prolaktinom is elvileg teljesen határértéken belül van, szóval ezen is kicsit agyalok. Valami bajnak persze lennie kell, hogy miért nem jön össze a baba, de kicsit fura, hogy ilyen típusú gyógyszereket írt fel, amikor pedig elvileg minden rendben van hormonálisan. :/

2019. nov. 11. 17:23
 6/6 anonim ***** válasza:

Én keresnék egy nagyon jó endokrinológus(-nőgyógyászt)!

Pl. Dr. László Dániel vagy dr. Kelemen Csaba.

2019. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!