Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Kisbabát szeretnénk és a TSH...

Kisbabát szeretnénk és a TSH hormon vizsgálatom eredménye 3,7 mlU/l lett. A hatàr értékbe még beleférek, de ha babát szeretnénk igaz hogy 2 mlU/l alá kell levinni az értéket?

Figyelt kérdés

Volt aki hasonló helyzetben volt mint én?endokrinológiara kell mennem.

Mennyi idő kell ennek mire beàllítjàk


2019. nov. 15. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ennyivel estem teherbe és az endokrinológusom szerint ez az érték rendben van, de nekem kezelt tulmüködésem volt, normál esetben érdemes szerintem lejjebb vinni 1-2 közé, pár hét amíg beáll. Mindenesetre nem annyira vészes a 3,7 sem.
2019. nov. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nekem is határérték alatt volt, és évekig nem sikerült teherbe esnem, pontosabban egyszer sikerült, de 10 hetesen elvetéltem. Amikor végre eljutottam egy normális endokrinológushoz, ő mondta, hogy 2 alatt kellene lennie, és felírt Letroxot. Pár hónap után terhes lettem, azóta már két gyerkőcöm van.
2019. nov. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Van aki ennyivel teherbe tud esni, van akinek csak annyi kell, hogy lejjebb vigyék. Ártani nem árt, ha 2-2,5 alatt van,szval rosszat nem tennének vele ha Levinnék és esetleg még teherbe is tudnál esni. :)
2019. nov. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Nekem is hasonló értékem volt, kaptam rá euthyrox gyógyszert, 50 mg-nak a felét kell szednem.Azóta 22 hetes terhes vagyok, még mindig csak egy fél szem az adagom és folyamatosan ellenőrzik a tsh-mat, egyébként 2 körül mozog gyógyszer mellett.
2019. nov. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem 4 ml/l volt mielőtt megtalálták, hogy prolaktin túltermelés a fő gondom. A prolaktinra kaptam bromocriptint, mióta szedem a tsh is csökkent, jelenleg 2,3. Még nem kezdtünk próbálkozni, megvárjuk a következő ellenőrzést ami 3 hónap múlva lesz. Mindenképp keress endokrinológust.
2019. nov. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy jó endokrinológus nem csak a TSHt nézi, hanem mellé a többi pm hormont plusz a tedti tüneteket. Én így már 2,15re is kaptam Letroxot. Végül csak a plusz T3 pótlás oldotta meg, a Letrox magában nem volt elég.
2019. nov. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket! Bízok benne hogy sikerül gyógyszerrel lejjebb vinni az értéket 2 alá 😀
2019. nov. 17. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!