Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pajzsmirigy alulműködéses...

Pajzsmirigy alulműködéses kismamák/anyukák, kinek mennyi idő volt mire gyógyszerrel sikerült beállítani a megfelelő TSH szintet? Utána mennyi idő telt el mire rendszeres lett újra a ciklus, illetve mennyi idő után estetek teherbe?

Figyelt kérdés

Júliusban derült ki, hogy Hashimoto autoimmun eredetű pajzsmirigy alulműködésem van, azóta szedem rá a gyógyszert. 50mg-al kezdtünk, ez levitte a TSH szintet 4 alá októberre, akkor az endokrinológus javasolta, hogy emeljük 75mg-ra. Alig 1 hónapra rá már 0,8 volt a szint, aminek nagyon örülök, mert nem gondoltam, hogy ilyen hamar sikerül normális tartományba levinni.

Ami viszont kicsit zavar, hogy a rendszertelen ciklusom az utóbbi 3 hónapban kb 33 napra beállt, és pont most amikor már jó a TSH szint teljesen kimaradt :(

(vagyis október 21-én volt az utolsó menstruációm, azóta semmi, ma vagyok a 43ik napon).

Nálatok hogyan alakultak a ciklusok miután jobbak lettek az értékek? Mennyi idő volt innentől a teherbeesés?



2019. dec. 3. 12:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly januárban derült ki a PM alulműködés, euthyroxot szedtem rá előbb 25, majd 50, végül 75 mg-ot. A kezdeti 5.2 TSH-mat júniusra levitte 2 körülre, ekkor kezdtünk próbálkozni, a baba szeptemberben fogant. A ciklus rendszertelenséghez nem tudok mit hozzá fűzni, az nekem mindig rendszeres volt. Mindenképpen érdemes és jó belgyógyászt keresni, sok sikert :)
2019. dec. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:

Nekem 2017 elején derült ki hogy pm alulműködésem van egy rutin labor alkalmával. Semmilyen panaszom nem volt, a tsh-m 23 fölött volt. Rendszertelen volt a ciklusom, de többször is láttak nálam petefészek cisztát, ennek tulajdonítottam. 2017 szeptemberében a rendszertelen vérzés ellenére sikerült teherbe esnem, majd 2018-ban egészséges gyermeket szültem, annak ellenére, hogy a pajzsmirigyemet sem előtte, sem terhesség alatt nem sikerült beállítani. Mindig ingadozott a tsh szint, a legalacsonyabb 4.04 volt, aminek már nagyon örültünk. Szülés után ismét az egekben volt az erték 17 azt hiszem, gyógyszer adag emelés. Most októberben voltam kontrollon, akkor 9 volt, tegnap nyaki uh-om is volt, a jobb lebeny megnagyobbodott, a bal normál méretű. Jelenleg egy jó endodokit keresek, mert a jelenlegi csak a gyógyszeradagokkal totózik, így nem jön helyre soha. A ciklusom ismét rendszertelen, ma pont az 50. napon vagyok, eddig semmi, most cisztám sincs, szóval várok.

Apukám szintén alulműködéses, emlékszem neki is több év volt mire beállították a normál szintet.

2019. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
72%
15 éve szedem az euthyroxot,25mg.Pár alkalommal próbálkoztunk,akkor nem jött össze,rá fél évre egyszer nem vigyáztunk és sikerült.A gyógyszert se mindig szedem,a ciklusom rendben.
2019. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
Nálam a Letrox mellé kellett T3 pótlás is és végül ez segített. Azt látom, hogy erre sok orvos tesz magasról ha a TSH jó. Nekem fél év volt kb, mire minden a helyére került: testi tünetek, ciklus, peteérés. Most 26 hetes terhes vagyok és 125 mikrogramm Letrox mellé megy 37,5 Cynomel.
2019. dec. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
2015 júniusában derült ki, hogy alul működik. Kaptam gyógyszert, azóta sem jön a baba. Elvileg minden rendben velünk... 😭
2019. dec. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

T3 és T4 szintem rendben van, természetesen ezt is nézettem, nem csak a TSH-t (illetve egyéb hormonokat is).

Akinek azóta babája lett vagy úton van azoknak gratulálok :)

Utolsó, neked pedig kitartást, ez borzasztó hosszú idő már :(

Fogalmam sincs, hogy mi történik most, nyoma sincs annak, hogy megjönne, néha szúr a bal oldalon (petefészek magasságban?) de ennyi. Tesztet vasárnap csináltam legutoljára és persze negatív.

Egy dolog tartja még bennem picit a reményt, ugyanis volt már idén egy hónap amikor több pozitív tesztem is volt, aztán megjött 2 hét késéssel. Abban a hónapban is nagyon fura volt, ugyanis a nem várt napjától számított 2 hét után lett pozitív a teszt, vagyis akkor lehetett peteérésem amikor már meg kellett volna jönnie. Ha esetleg most is így történt, akkor még van 4-5 nap addig, ha a teszt továbbra is negatív lesz és nem jön meg el fogok menni a nőgyógyászhoz.

Remélem hamarosan beáll egy normális ciklus ami utána nem ingadozik össze-vissza, mert így nagyon rossz minden késésnél reménykedni :(

2019. dec. 5. 11:46
 7/24 anonim ***** válasza:
Ezt a T3, T4 dolgot még orvosok is be szokták nézni és a határértéken belülit rendben találják. Mindkettőnek a referenciatartományhoz közel kell lennie és még ha ott is van lehet, hogy a test tünetekkel jelez. Nekem is rendben volt a T3-am, mégis a pótlás rakta helyre a hormonháztartásomat. Viszont ezt sok doki fel se ajánlja, ha rendben a TSH és határértéken belüli a T3 és T4... De drukkolok hogy pozitív legyen a teszed a hónapban. Karácsonyra pont jó lenne.
2019. dec. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

A legutóbbi vérvételen már csak a TSH szintjét kellett nézni, de az utolsó előtti leleten ezek lettek az értékeim:

FT3 2.93 pg/mL (2.18-3.98)

FT4 1.30 ng/dL (0.76-1.46)

Anti HTG 215.30 UI/ml

Anti TPO 291.70 UI/ml

2019. dec. 5. 12:43
 9/24 A kérdező kommentje:

Ha belegondolok, hogy már tavaly karácsonyra is annyira vártam... :(

És nagyon valószínű, hogy idén se lesz jó hír... Ez annyira elkeserítő :(

2019. dec. 5. 12:44
 10/24 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyan az volt mint neked. 5év után lett egy terhességem ikrekkel, de korán vetélés lett. kb 6-9 hét között már véget is ért. Akkor derült ki, hogy TSH 4,8 antiTPO pedig 1000 felett. Ekkor kaptam rá letroxot. Másfél év alatt ment le 2re, baba még nem lett sőt a vetélés után peteérésem se volt, bár a ciklusom rendszeres 31-33 napos volt... Closty sem segített. Utána kerestem másik nőgyógyászt aki nem a clostyval akar peteérést kicsikarni, hanem az okot megkeresni és kezelni. Nődoki elküldött endokrinológushoz, ott meg kiderült, hogy pm alulműködés mellett IR-em is van... kaptam rá gyógyszert és 3. hónapban mikor mennem kellett volna a kontrollra már terhes voltam. Ekkor 1,6 volt a TSH, egy hétre rá már 3, ugye a terhesség miatt megy felfele amúgy is.


Pajzsmirigy gond szinte mindig társul valamivel, és ezért a sikertelenség. Javaslok egy jó endokrinolúgust, nekem gyors eredményt hozott.


Szülés után magasra szökött egy évvel a TSH-m 8 lett, viszont minimális gyógyszerrel már csak 5 hónap kellett, hogy 2,4-re lemenjen, és az IR-re sem szedtem gyógyszert az is magától helyrejött. (nyilván a terhesség után változik sok minden)


Kitartást és türelmet kívánok, meg jó orvost. Biztos kopogtat a gólya csak nehéz kivárni :(

2019. dec. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!