Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pajzsmirigy alulműködéses...

Pajzsmirigy alulműködéses kismamák/anyukák, kinek mennyi idő volt mire gyógyszerrel sikerült beállítani a megfelelő TSH szintet? Utána mennyi idő telt el mire rendszeres lett újra a ciklus, illetve mennyi idő után estetek teherbe?

Figyelt kérdés

Júliusban derült ki, hogy Hashimoto autoimmun eredetű pajzsmirigy alulműködésem van, azóta szedem rá a gyógyszert. 50mg-al kezdtünk, ez levitte a TSH szintet 4 alá októberre, akkor az endokrinológus javasolta, hogy emeljük 75mg-ra. Alig 1 hónapra rá már 0,8 volt a szint, aminek nagyon örülök, mert nem gondoltam, hogy ilyen hamar sikerül normális tartományba levinni.

Ami viszont kicsit zavar, hogy a rendszertelen ciklusom az utóbbi 3 hónapban kb 33 napra beállt, és pont most amikor már jó a TSH szint teljesen kimaradt :(

(vagyis október 21-én volt az utolsó menstruációm, azóta semmi, ma vagyok a 43ik napon).

Nálatok hogyan alakultak a ciklusok miután jobbak lettek az értékek? Mennyi idő volt innentől a teherbeesés?



2019. dec. 3. 12:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Miért fontos, hogy pesti legyen az endokrinológus?

A vajákolást mire alapozod?

2020. jan. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Nem fontos,csak gondoltam pesti a posztolo,ezert nehogy elutazzon mas varosba... arra alapozom, hogy ezzel a gyogyszerrel nincs rendes klinikai emberi vizsgalat tehat nem tudni hogy reagal a szervezet. Magyarorszagon nem kaphato a gyogyszer. A kecskemeti endokrinologusokon kivul kb senki nem hasznalja,jozan paraszti esszel belathato hogy sok ertelme nincs is.
2020. jan. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm az azóta érkezett válaszokat is.

Külföldön élek, így a pesti endokrinológussal se megyek sokra :)

Viszont az ünnepek alatt voltam otthon és elmentem egy debreceni nőgyógyász-endokrinológushoz, aki újra átnézte a nyári leleteimet és szerinte a csökkent glükóz intolerancia lehet még az, ami problémákat okoz nálam, így most elkezdtem egy szénhidrát szegény diétát, cukrot, fehér lisztet el kell hagynom teljesen.

Hátha a kettő együtt (a diéta és a pajzsmirigy "rendbetétele") meghozza hamarosan a kívánt hatást :)

2020. jan. 14. 10:21
 24/24 anonim válasza:
Na ez korrekt, az IR sokkal gyakrabban okoz ilyenfajta problemat mint a pajzsmirigy
2020. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!