Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pajzsmirigy alulműködéses...

Pajzsmirigy alulműködéses kismamák/anyukák, kinek mennyi idő volt mire gyógyszerrel sikerült beállítani a megfelelő TSH szintet? Utána mennyi idő telt el mire rendszeres lett újra a ciklus, illetve mennyi idő után estetek teherbe?

Figyelt kérdés

Júliusban derült ki, hogy Hashimoto autoimmun eredetű pajzsmirigy alulműködésem van, azóta szedem rá a gyógyszert. 50mg-al kezdtünk, ez levitte a TSH szintet 4 alá októberre, akkor az endokrinológus javasolta, hogy emeljük 75mg-ra. Alig 1 hónapra rá már 0,8 volt a szint, aminek nagyon örülök, mert nem gondoltam, hogy ilyen hamar sikerül normális tartományba levinni.

Ami viszont kicsit zavar, hogy a rendszertelen ciklusom az utóbbi 3 hónapban kb 33 napra beállt, és pont most amikor már jó a TSH szint teljesen kimaradt :(

(vagyis október 21-én volt az utolsó menstruációm, azóta semmi, ma vagyok a 43ik napon).

Nálatok hogyan alakultak a ciklusok miután jobbak lettek az értékek? Mennyi idő volt innentől a teherbeesés?



2019. dec. 3. 12:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A T3 biztos alacsonyabb, mint kéne. A T4 a Letrox (vagy amit kapsz) miatt már jó tartományban van...de kiértékelni én nem tudom, pláne, hogy a testi tüntek nem ismertek. Én biztos keresnék egy másik endokrinológust is, legalább konzultációra. Dr. Naszódy Pétert tudom ajánlani - ha tehetitek, jelentkezz be hozzá. Én is Bp-ről járok hozzá. Ráadásul a díja se horror és nagyon-nagyon jó szakember. Én konkrétan neki köszönhetem a babánkat.
2019. dec. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

Külföldön élek.

Miből gondolod hogy a T3 biztosan alacsonyabb mint kellene? Mennyinek "kellene" lennie?

2019. dec. 5. 15:21
 13/24 anonim ***** válasza:
Sokkal közelebb a felső refernciatartományi értékhez. A te esetedben 3,5-3,7 körül lenne ideálisabb. Én nagyon hasonló ok miatt kaptam T3 pótlást. Plusz a testi tünetek (bőr szárazság, hajhullás, zsírosabb haj, gyenge körmök, hangulat ingadozás, fázékonyság, izzadás, hosszabb ciklus, peteérés hiánya, menstruáció előtti barnázás), amik a Letroxszal ugyan javultak, de nem szűntek meg és ezt a labor is visszaigazolta. Így jött a Cynomel, és utána a T3 is normálisabb tartományba került, illetve a sok testi tünet szinte teljesen eltűnt. És rá 2 hónapra terhes is lettem.
2019. dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod utolsó, utána fogok nézni ennek a dolognak.

Ami viszont feltűnt, hogy te a T3-ról írsz, ez viszont az F(Free vagyis szabad trijódthyronin)T3 érték, vagyis nem pont ugyanaz a kettő, odaírtam zárójelben a normál értékeket, teljesen a megadott tartomány közepére esik az enyém.

2019. dec. 5. 17:49
 15/24 anonim ***** válasza:
Bocs, lusta voltam odaírni az F-et, igazad van - végig a szabad T3ra gondoltam
2019. dec. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
De pont az a lényeg, hogy magasabbnak kell lenni mint a középérték, sokkal inkább közelebb a felső határhoz.
2019. dec. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Rendben, rá fogok kérdezni legközelebb a dokinál.
2019. dec. 5. 18:12
 18/24 anonim ***** válasza:

Szia! Igazából nem tudok neked okosat írni, 2015-ben serült ki hogy Hashimotom van. A Tsh-m pár hónap alatt beállt gyógyszerrel, a ciklusom viszont végig 35-45 naposak voltak. Nőgyógyász figamzásgátlót írt fel amit 2 évig szedtem. Most hagytam abba, az első tablettamentes hónapban a 37. napra jött meg, Tsh-m most 1. Most vagyok a 2. ciklusban.

Sajnos mélyen belül érzem, hogy nem fog könnyen összejönni a baba.

Nyilván megyek majd orvoshoz, de ez az első igazi próbálkozós hónapunk, még nagyon korai lenne.


Ne haragudj hogy érdemben nem válaszoltam a kérdésedre.

2019. dec. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim válasza:

Cynomelt felejtsd el, semmifele vizsgalat nincs ra,arrol nem is beszelve,hogy a szervezetben a T4 T3-a alakul igy teljesen felesleges szedni es Mo-n meg csak nem is kaphato,mert egy vajakolas az egesz...

Keress egy normalis pesti endokrinologust... ha ilyen a TSH-d vsz nem ettol nem vagy terhes...

2020. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim válasza:

Liothyronine Pregnancy Warnings

Animal studies have not been reported. Thyroid hormones do not readily cross the placenta. Clinical experience to date does not indicate any adverse effects on the fetus when thyroid hormones are administered to pregnant women. There are no controlled data in human

Ergo semmi erdemi vizsgalat nincs vele,? Bevennem e? Nem

2020. jan. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!