Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan segíthetnék a férjemnek?

Hogyan segíthetnék a férjemnek?

Figyelt kérdés
Régóta próbálkozunk a babával, voltunk kivizsgáláson és kiderült, hogy alacsony a spermaszáma. Azóta teljesen összezuhant, nem érzi magát férfinak. Persze, mondom neki, hogy számomra ez nem befolyásolja a férfiasságát, de erre mindig megkapom, hogy ezt nem érthetem és ígyis-úgyis megbukott mint férfi. Mit javasoltok, hogy tudnék segíteni neki? Férfiak, akik voltak hasonló helyzetben, hogy dolgoztátok fel? 28 éves a férjem.
2020. jan. 27. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszul fogja fel a férjed ezt.

Van erre kezelés. Kapaszkodjon ebbe.

2020. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt felnőtt, tudatos gondolkodással lehet feldolgozni, úgy hogy nem azt mantrázza, hogy így-úgy megbukott, mint férfi. Ez utóbbi nem segít. Az tud segíteni, ha utánamentek a lehetőségeknek. Kerestek egy jó andrológust (mi Riesz Péterhez jártunk) Inszemináció? Lombik? Vagy elég az életmódváltás és a vitaminok? És ezeket átbeszélitek és tesztek érte. Nagyon sok férfinak alacsony spermaszám mellett is született így-úgy gyereke. Sőt olyat is ismerek, akinek herebiopsziával tudtak csak nyerni élő spermiumot, de gyönyörű kislánya született. Az első sokk biztos nehéz, de nem szabad benneragadni ebben, hanem menni kell előre és utánajárni a lehetőségeknek.
2020. jan. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Elég gyerekes a reakciója. Ezen lehet segíteni, szedje a vitaminokat és csinálja, amit az orvos mond, ne neked hisztizzen. Valóban támogatólag kell hozzá viszonyulni, ugyanakkor te pont úgy viszonyulsz hozzá, és ezek szerint csak belehergeli magát tőle. Ha nagyon nem megy, akkor szakember is segíthet, de azért ezt 28 évesen érettebben volna jó kezelni.
2020. jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Ne legyetek ennyire empátiahiányosak. Ha egy nőnek mondják, hogy csak lombikkal lehet akkor sajnáljuk, mert szegény.Ha egy férfinak mondják, hogy pocsék a spermaképe akkor se húzzuk meg a vállunk, mert neki az legalább akkora csapás.Sérül az önképe és legalább annyira megrettenhet, mint egy nő akinek csak a lombik adhat gyereket, főleg mert a lombik sem jelent garanciát, mert van akinek az sem sikerül.Miért másabb a kérdező férjének az elkeseredettsége ,mint egy nőé?

Biztasd és támogasd kérdező.Nem sajnálni kell ,de megérteni az első ,,sokkhatás" okozta kedvetlenségét.Ha pedig nem javul a spermaképe még mindig ott a lombik.

2020. jan. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó, ez nem empátiahiány, hanem reális hozzáállás a problémához. Azt is belefűztem, hogy az első sokk az lehet rossz, de nem szabad bennemaradni ebben a mantrában, mert ezen az úton nem visz előre.

Engem meddővé nyilvánítottak. Lombikkal lettem terhes. Tudom mi az útja ennek. Azt is tudom, hogy mindenki másképp dolgozza fel. De egy dolgot láttam: aki csak arra tud koncentrálni, hogy szegény ő neki nem megy természetesen és milyen csapás ez a nőiességére/férfiasságára azokat lelkileg sokkal jobban megviseli. Természetesen időt kell adni az embernek magának, hogy ezt elfogadja, de másfelől meg pont az ha tevékenyen próbál tenni ellene, utánajár a dolgoknak, azzal sokkal könnyebb, mert megtapasztalja, hogy van megoldás. Plusz találkozik más párokkal, akik hasonló helyzetben vannak. Van akinek ez is tud segíteni. Nah nem az együtt kesergés, hanem a pozitív tapasztalatok, sikertörténetek.

2020. jan. 27. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%

Nehéz kérdés. Senki nem mondja, hogy egy nő vagy egy férfi esetében egyiket vagy másikat jobban kell sajnálni. Nem kell sajnálni senkit sem! Alapvetően az a megoldás, hogy nem hagyod, hogy belemerüljön ebbe a dologba. Hajtani kell tovább, élni az életeteket, aztán ha az első sokk lement, el lehet kezdeni lombikról beszélgetni.


Elmondom a mi helyzetünket. A férjemről viszonylag fiatal korában kiderült, hogy valószínűleg nem lehet gyereke természetes úton, olyan rossz volt a spermaképe. Akkor volt 32 éves, házas. Az exfelesége azonnal elhagyta emiatt. Gondolatod, hogy mennyire zakkant meg... Aztán fél év múlva elkezdtünk randizni, és rögtön elmondta a helyzetet, de végül az oldotta fel a görcsöt a lelkében, hogy amikor úgy láttuk, hogy itt az idő a babára, akkor bejelentkeztünk egy meddőségi központba. Végre volt egy út, egy irány, ami felé közösen haladhattunk. Most látom rajta, hogy bizakodó és várja az első lombikot, nyoma sincs annak a szomorú tekintenek, amit akkor láttam rajta, amikor kisgyereket látott. Csak az lesz hatásos, ha felálltok és együtt indultok tovább.

2020. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Férjemnek is nagyon rossz lett a spermaképe, ő is összezuhant akkor... Szerintem ez a férfiakat nagyon rosszul tudja érinteni. Természetesen sokat segít neki, ha támogatod, mellette vagy. Egyébként javasolni tudom, hogy menjen el egy urológiai vizsgálatra, férjemnek herevisszér tágulatot állapítottak meg, valószínűleg az okozta a rossz spermaképet. Megműtötték és vitaminokat javasoltak neki (vannak férfitermékenységet javító vitaminok). Márciusban kell megismételni a spermaképet. Ha nem lesz elég jó, akkor inszemináció lesz a következő lépés.

Most már lelkileg jól van :) Jó, hogy kiderült a probléma és tudja, hogy van rá megoldás.

2020. jan. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
62%

Hatos vagyok. Aki leszavaz ott, árulja már el, hogy mi a fészkes fene nem tetszik a hozzászólásomban. A saját sztorim vagy az, hogy nem kell sajnálni senkit?


A sajnálat lekezelő. Én nem sajnálok senkit. Vagy segítek neki, vagy nem fecsérelem az időmet arra, hogy sajnáljam, mert azzal senki nem segít a másikon.


Itt csak az segít, ha nem hagyod, hogy depresszióba merüljön miatta. Mivel az én férjem is meddő, tudom, hogy miről beszélek, tudom, hogy hosszú távon mi működik.

2020. febr. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!