Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segíthetnék a férjemnek...

Hogyan segíthetnék a férjemnek? Öngyilkossági gondolatai vannak!

Figyelt kérdés

38 éves talpraesett férfi,a semmiből küzdötte fel magát,mára két gyerekünk van,szép házunk,rengeteg tartozásunk...

1éve "süllyed",és soha nem gondoltam hogy ilyen gondolatok gyötrik.Éreztem h vmi nem stimmel,harmadik személyt láttam magam előtt,de éjjel tul vagyunk egy nagy és őszinte beszélgetésen.Ez az erős férfi végtelen elkeseredett,lemondó,életunt.Nappal intézi dolgait,hogy kikecmeregjünk ebből az adóságból,de éljjel nem alszik,és elősször láttam sírni,pedig 15éve együtt vagyunk.Azt mondta egyszerűbb lenne az életünk nélküle,a gyerekekre sincs tekintettel,de amikor szóba kerültek,elősször elsírta magát.Olyan mély gondolatai vannak,és zuditotta rám,nem tudtam meggyőzni őt hogy nem ér semmi nélküle semmit.Elhiszem hogy komolyan gondolja,még most is rakosgatom a mondatait,és ezer jelet küldött,beszólt,de nem gondoltam.Tudja hogy ijesztő ez az egész,elfogadja a segítséget,de azt mondja nem változtat a hozzáállásán az élethez.Azt mondta,csak idő kérdése,és sokat filózott h elmondja e.Nagyon kétségbe vagyok esve.Eladnék házat,mindent,nem érdekel ha albérletbe kényszerülünk,semmi se olyan fontos mint Ő,mint Mi,eggyütt.Úg gondolom h erről beszélt,az már jó.Megígértettem vele,h hazajön ma.Nagyon kivagyok!Tudnátok segíteni?


2011. febr. 18. 08:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jól indultál el a megoldás felé, át kell szervezni a dolgokat, mert túl nagy a teher a férjeden. Ez biztos, hogy segíteni fog Neki.
2011. febr. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Testi tünetekkel kezdőtött,a stressztől,mert nem jöttek össze az üzleti ügyek,mindig rosszul választotta a társat,kapaszkodott az uccsó szalmaszálba,hogy előrébbjussunk.Évekre visszamenőleg levezetette az életünket,érezhető volt a csalódás a szavaiból,a kilátástalanság.Azt is elmondta elősször,hogy több mint 20 éve megjósolták hogy elér mindent amit akar,ház,család,szőke hajú szerető feleség,két gyerek,és mondták mire eléri,ennyit is látnak,nem folytatódik az élete.Ilen hülyeségben hinni,és Ő,aki még a horoszkópomat is kiröhögte h blabla.Ijesztő.Rémálom az egész.
2011. febr. 18. 08:30
 3/18 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom:( mintha én írtam volna, a férjem is csak örlődik, emészti magát, jó ember, jó apa, mindent próbál megtenni, két melóhely stb, de a régi hitelei felemésztik, főleg, hogy amikor felvette azokat még nem is ismert, lelkiismeret furdalása van, és jobb életet akar nekünk, amit képtelen megadni. Sok beszélgetésen túl vagyunk már, utána picit megkönnyebbül, pár napig jobb a hangulata de újra kezdődik előről, már alig eszik, olyan lassan mint egy zombi, csak dolgozik állandóan.A férjem egyszer utalt csak rá, hogy feladja és meg akar inkább halni, na akkor leordítottam és önzőnek neveztem, és mondtam neki, hogy az lenne a legnagyobb kicseszés velünk szemben, akkor lennénk csak szarba igazán, és, hogy gondolkozzon el ezen!! És ha szeret minket akkor ezt felejtse el. Megígérte, hogy nem csinál semmi hülyeséget, de valahogy nem hiszek neki, minden nap rettegek, hogy haza jön -e..nem zsarol lelkileg, nem fenyegetőzik öngyilkossággal, (akkor egyszer mondta) de azóta rettegek, nem tudom mit lehet ilyenkor csinálni, ha már a szeretet, megértés , odafigyelés sem segít, akkor mi?? Remélem kapsz valami jó ötletet amit én is tudnék alkalmazni.
2011. febr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Tul nagy a teher,tudom.De a házat még két évig nem adhatjuk el,adózási szempontból,meg kell várni h nem kelljen millákat fizetni,és 50millás házat nem vesznek meg egyik hónapról a másikra.

Úgy félek hogy egy kisebb zűr,és megteszi!

2011. febr. 18. 08:33
 5/18 anonim ***** válasza:
Menjen szakemberhez. Az ilyen problémákkal a pszichológusok és a pszichiáterek foglalkoznak. Sajnos ők sem tudják megoldani a valós problémákat (pl. adósság), de fel tudnak írni receptre egy csomó drogot, amivel a férjed könnyebben viselhetné az élet nehézségeit. Sajnálom.
2011. febr. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Azt mondta megoldódna a problémánk,muszály lennénk elfogadni,más is eltudta ha nehéz is,tul kell lenni rajta.Leépítette tudatosan a családot,barátokat.Nem jár már el,szexhez nincs kedve.Azt mondta tudja jól, a szüleimre számíthatok,majd segítenek minket biztosan.Mindenáron megakart győzni h fogadjam el,és tulleszek rajta.Düh és rettegés amit érzek.

Ha vkinek ilyen gondolatai vannak,az nem szól előre,nem?Remélem ez "csak"egy segélykiálltás!!

2011. febr. 18. 08:39
 7/18 A kérdező kommentje:

Drogot?Anyukája 1 éve megpróbálta,de neki agysorvadása van,és nem állitottak a gyszeradagján azért történhetett,szóval ő beteg.De a párom ép ésszel,reálisan gondolkodik,komoly üzleti ügyei vannak,nagyon okos!Csakhát az üzletben nincs barátság,és ezt elfelejti.Kihasználták,több milliós tételről van szó.

Hogy támogassam lelkileg?Érzéketlen,komor.Csak ha a gyerekek pesztrálják őt,akkor csillan a szeme.

2011. febr. 18. 08:44
 8/18 anonim ***** válasza:

Valószínűleg neki is súlyos depressziója van.

Próbáld rávenni, hogy menjen el pszichiáterhez, ha kell, cipeld el te. Ott mesélje el, mi a helyzet.

Kapni fog rá antidepresszánst, és valószínűleg terápiát is fognak javasolni.

Ígértesd meg vele, hogy vár két évet, és nem hagy addig magadra, mindegy, mire hivatkozol.


Ez már annyira súlyos helyzet, hogy szakember nélkül minden segítő szándékod kevés lehet. DE feltétlen szükséges!!

A férjed szerencsés, hogy ilyen felesége van, szüksége lesz még rád nagyon sokszor.

Meséld el neki, miért jó, hogy van, milyen hasznos, mennyivel szebb az életed, hogy vele élhetsz.


Nagyon nehéz lesz.


Nekem a mecsek nyugtató teája segített, meg az omega3, de persze csak testi tüneteken. A helyzetből kiutat keresni neked kell segíteni, főleg az anyagi részéből.

De úgy látom, mindent meg fogsz tenni, hogy így legyen. :)

2011. febr. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm,nagyon kivagyok,sirok ,rettegek.Közben a másfél éves pici itt rángat,ha ránézek,sírógörcsöt kapok!

Aki tud bármi segítséget javasolni,pszihiátert elérhetőséggel,annak nagyon megköszönöm!!!!

2011. febr. 18. 08:50
 10/18 anonim ***** válasza:
Hű. Hát megértem, hogy ideges vagy. Ennek ellenére én nem félteném, meg bőgnék, hanem leordítanám a fejét, hogy mit képzel mégis magáról. Ne is próbáld megérteni, mert nincs igaza. Ott van a két gyereke, a szerető felesége és mindez neki nem elég a boldogsághoz. Vele is baj van, nemcsak a körülményekkel. Mindenképpen el kéne menned vele pszichiáterhez, említve azt is, hogy nagyon komoly szuicid gondolatai vannak, ez a gyógyszerelés miatt szükséges. A gyógyszerszedés első heteiben ez a hajlama fokozódhat, úgyhogy nagyon kell rá figyelni. Ezek mellett pedig el kéne kezdeni párhuzamosan a pszichoterápiát is, hátha menthető.
2011. febr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!