Segítsegre,tapasztalatra lenne szükségem.3hónapja missed ab-om volt sajnos😪 Közben kiderült,h.Hashimotom van.Babát szeretnénk.Kérdésem ki milyen vitamint szed?Én progeszteront szednék pluszba,de nőgyógyász még nem fogad.

Figyelt kérdés
Amit szedek:Gravida Optima,D-E vitamin,Cink-szelén,Myositol.Minden tanácsért hálás vagyok😊😉

2020. júl. 19. 17:35
1 2 3
 21/23 Derjaderja ***** válasza:

A TSH normál értéke kb max 4. Alapból efölött kell kezelni a Hashimotost is.

A jelenlegi szakmai javaat szerint teherbeesési szándék esetén javasolt 2 alá vinni.

De van olyan egészséges ember is, akinek mondjuk 3,8, neki nem kell tiroxin akkor se ha terhes akar lenni.

Szóval persze követni kell az ajánlást de nem kell túlaggódni.

Én most 4 körüli TSH-val lettem terhes, Hashimotos vagyok.

Azóta lett picit emelve, most, a 6. Honapban van először 2 alatt.

De a terhesség alatt ez összevissza változik, maga a betegség is, de a vértérfogat is, szóval érdemes nem belebolondulni.

Viszont a szülés után vigyázni kell, mert akkor szeret fellángolni, én pl így szedtem fel sok kilót (abbahagytam a gyógyszert a szülés után és nem is nézettem 5 hónapig, mert nekem amúgy csak a teherbeesési szándék miatt kellett amúgy).

Az atpo-t nem kell kezelni, az is egy hullámzó érték, a diagnózist segíti. A terhesvitaminban van szelén és cink. Én mondjuk a vitamint is 3 naponta szedem, nem vagyok híve a mindenfélék szedésének.

A méhpempő nem tudom mi, de gondolom, nem árt.

2020. júl. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim válasza:
Szia! A tsh értéked teljesen jó, én évekig küszködtem, mert az értékeim jók voltak, mégsem múltak a tünetek a thyroxin szedése mellett. Nekem a tejtermék, glutén és tojás elhagyása, valamint a rendszeres sport segített! Sajnos ezekről az autoimmun betegségekről keveset tud az orvostudomány és sok orvos legyint csak a tünetekre, max felírja a thyroxint, ami neked jelen esetben nem is szükséges. Én a helyedben kopróbáln 1-2-3 hónapig ezeknek az élelmiszereknek a mellőzését, nekem sokat segített! Sok sikert!
2020. júl. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm.A gluténmentes étkezést elkezdtem kb.2hete,és jobb a közérzetem,nem puffadok...stb.

Rem.mimden rendben lesz😊

Szèp napot Csajok

2020. júl. 23. 10:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!